Letnie kosmetyki botaniczne

CENA
Wielkość grupy
3-5 osób
Czas trwania
3 godziny: od 18:15 do 21:30

O warsztacie

Lato to maki, rumianki i krwawniki. To soczyste liście i pierwsze owoce. Wokół mnóstwo ciekawych roślin, których letnie moce tylko czekają na zamknięcie w buteleczkach. Młode owoce kasztanowców - bogate w saponiny. Pojawiają się uzbrojone w alantoinę farbowniki i łagodne dla skóry pachnące kwiaty koniczyny oraz wyki. Samo dobro dla skóry!

Chcecie się dowiedzieć, jak z nich skorzystać? Zapraszamy na warsztaty!

Wyposażymy was w prawdziwie cudowne eliksiry, dzięki którym cera nabierze świetlistości i witalności.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chciałby się nauczyć, jak łatwo wykonywać w domu kosmetyki botaniczne, jak tworzyć autorskie receptury i zrozumieć, na czym polega praca z roślinami od podstaw.

Co da Ci warsztat?

Umiejętność stworzenia kremu, płynu micelarnego, serum, maseczki, przedmieszek roślinnych, korzystania z emulgatorów i innych substancji pomocniczych, a także wyciągania mocy z roślin dziko rosnących i nie tylko!

Program

W czasie warsztatów:
- Dowiecie się co nieco o ekstrakcji cennych składników z ziół i tworzeniu botanicznych receptur;
- Poznacie surowce letnie: kwiaty i liście, które mogą oddać swoje moce do waszych kosmetyków;
- Nauczycie się, jak zrobić krem do twarzy;
- Stworzycie płyn micelarny dopasowany do waszego typu cery i kojące serum wodne;
- Zrobicie ziołową maseczkę;
- Wyniesiecie wiedzę o tworzeniu własnych kosmetyków i kilka luksusowych produktów, których próżno szukać w sklepach.

Każda osoba wyniesie paczuszkę gotowych kosmetyków, skrypt, na bazie którego będzie można tworzyć własne receptury, oraz sporo wiedzy.

Celem warsztatów nie jest podanie gotowych receptur, ale pokazanie Wam, jak je tworzyć.

Zapewniamy

Wszystkie niezbędne materiały do stworzenia własnoręcznie kosmetyków.

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział jedynie osoby dorosłe.

Daty

Miejsce

Pracownia "Mead Ladies": ul. Modzelewskiego 67/46, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Mead Ladies, czyli Łąkowe Damy, mają swoje niewielkie miejsce na warszawskim Mokotowie. W okna zaglądają im topola i perełkowiec, obsypujący bogato miejscowy chodnik białym kwieciem. Powstają tu botaniczne perfumy, roślinne kadzidła i kosmetyki, buzują fermenty i rodzą się pomysły na nowe warsztaty.


Mead Ladies to Kaja Nowakowska i Gosia Ruszkowska. Kaja jest biolożką i pracuje w laboratorium, natomiast Gosia ukończyła etnologię, a teraz pracuje jako przewodniczka po Warszawie, dziennikarka i redaktorka. Ich drogi przecięły się w 2015 roku. Szybko zawiązały nić porozumienia prywatnie i zawodowo. Projekt Mead Ladies zaczęły skromnie – od spacerów botanicznych dla dzieci. Wspólna Pasja szybko przerodziła się w różnorodne i coraz bardziej spektakularne przedsięwzięcia.


Dziś obejmuje działalność pracowni, liczne warsztaty, udział w dużych imprezach firmowych i zloty zielarskie. Kaja i Gosia zdążyły już wydać także dwie książki i ebook, w których podobnie jak na warsztatach obnażają tajemnice świata roślin. Są to: ,,Dzikie smaki. Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin”, ,,Dzikie kiszonki i inne fermentacje” oraz “Skórki, ogryzki, ogonki” o zerowaste’owym stylu życia.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Letnie kosmetyki botaniczne”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *