Kuźnia: początkujący

CENA

Wielkość grupy

4 - 

4 os.

Czas trwania

7 godzin: od 10:00 do 17:00/18:00

O warsztatach

Na zajęciach w Kuźni przez jeden (intensywny) dzień uczymy się podstawowych technik kowalskich.

Zajęcia w Kuźni prowadzi Konrad Baron – bardzo doświadczony kowal, założyciel KuźniBarona, specjalista od ostrzy, pracy w trudnych współczesnych stalach narzędziowych, wytwórca noży custom, ale też świetnej jakości laminatów i damastów używanych przez wytwórców noży w kraju i za granicą.

Dla kogo?

Jeśli fascynuje Cię praca kowala, jesteś ciekaw jak zachowuje się stal rozgrzana do czerwoności, jesteś nożowym entuzjastą albo po prostu lubisz poznawać nowe rzeczy - to kurs, który da Ci podstawy do rozwijania nowego hobby albo poszerzy horyzonty. Pierwszy kontakt z ręcznym kuciem to doświadczenie, którego się nie zapomina.

Co dadzą Ci warsztaty?

Na zajęciach poznacie różne techniki pracy w gorącej stali i wykonacie okuwki przyszłych narzędzi.

Zajęcia w kuźni są nastawione na naukę technik kowalskich, a nie na wykonanie gotowego narzędzia (jak np. szlifowanie, oprawy).

Dalsze etapy obróbki detalu można przeprowadzić we własnym zakresie, albo w naszej pracowni przy Tamce 40, gdzie w ramach Otwartej Pracowni jest dostęp do wszelkich potrzebnych maszyn i materiałów. Istnieje też możliwość przyjścia na inne nasze kursy nożownicze z własną odkuwką.

Program

Pierwsza część dnia.
Pracujemy nad wykuciem noża kabłąkowego. Takie nieduże użytkowe przedmioty są pretekstem do przećwiczenia podstawowych technik i zaznajomienia się ze sprzętem - młotkami, kowadłami, piecami, kleszczami itp.

Druga część dnia.
Zajmujemy się wykuciem wybranego narzędzia (duży nóż, toporek, widelec) używając za materiał prętów, zużytych kluczy płaskich, pilników czy ‚żabek’. Stare narzędzia są dobrymi źródłami wysokogatunkowych stali, porozmawiamy o tym, czego i gdzie szukać na początku przygody z kowalstwem.

Zapewniamy

Cały sprzęt potrzebny do wykonania odkuwek - paleniska, kowadła, młotki. A także rękawice i okulary ochronne.

Wymagamy

Na zajęcia dobrze przyjść w ubraniach z naturalnych materiałów, możliwie grubych i, które nie żal poniszczyć - gorąca łuska może zostawić kropkę albo nadpalenie.

Daty

Miejsce

Pracownia "Kuźnia Barona": ul. Kostki Potockiego 4 , Wilanów, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Kłosy to manufaktura, która dosłownie tętni twórczym działaniem. Jak mówią o niej uczestnicy, to miejsce „z duszą”. Dziś mieści się na Tamce 40 i działa w ramach coworkingu rzemieślników TamCo. Pasja robienia noży zrodziła się kilkanaście lat temu w Złotokłosie – tam, gdzie wychował się jej twórca Piotr Jędras. Tak powstał pomysł na to magiczne miejsce i stamtąd pochodzi jego nazwa.


  Piotr Jędras może zajmuje się ostrym sprzętem, ale nie ma co się go bać. Jak sam o sobie mówi, jest “poszukiwaczem, który do tego lubi uczyć, jeśli coś umie”. To świetny mix, dla każdego, kto go pozna. Nie dość, że tworzy niezwykłe przedmioty, to jeszcze chce się dzielić swoją pasją i umiejętnościami. Ekstra, nie?


  Piotr zrobił pierwszy nóż, gdy miał 16 lat. I tak to się zaczęło. Potem studiował architekturę i nawet pracował w zawodzie, ale robienie noży przejęło w końcu ster w jego życiu. Piotr nie ukrywa, że „wydobywanie z materiałów piękna, kolorów, wzorów, różnych faktur jest uzależniające”. W pewnym momencie wziął 2-miesięczny urlop w pracowni architektonicznej, żeby skupić się przez chwilę na hobby i… tak skupia się już kilka lat.


  Czy wszystko idzie mu zawsze gładko jak po ostrzu noża? Nie. Ale przecież nie o to chodzi. Ważne, żeby próbować, nawet gdy nie wychodzi. W końcu dewiza Piotra to „Tomorrow fail better”. Dlatego na swoich zajęciach uczy wiary w możliwości własnych rąk i tego, jak wiele satysfakcji daje robienie nimi pięknych i pożytecznych przedmiotów.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Kuźnia: początkujący”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto