1 spotkanie
7 godz.
4
-4 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Na zajęciach w Kuźni przez jeden (intensywny) dzień uczymy się podstawowych technik kowalskich.

Zajęcia w Kuźni prowadzi Konrad Baron – bardzo doświadczony kowal, założyciel KuźniBarona, specjalista od ostrzy, pracy w trudnych współczesnych stalach narzędziowych, wytwórca noży custom, ale też świetnej jakości laminatów i damastów używanych przez wytwórców noży w kraju i za granicą.

Jeśli fascynuje Cię praca kowala, jesteś ciekaw, jak zachowuje się stal rozgrzana do czerwoności, jesteś nożowym entuzjastą albo po prostu lubisz poznawać nowe rzeczy – to kurs, który da Ci podstawy do rozwijania nowego hobby albo poszerzy horyzonty.

Pierwszy kontakt z ręcznym kuciem to doświadczenie, którego nigdy się nie zapomina!
Co będziesz robić?
Na warsztatach poznasz różne techniki pracy w gorącej stali i wykonasz okuwki przyszłych narzędzi.
Zajęcia w kuźni są nastawione na naukę technik kowalskich (jak np. szlifowanie, oprawy), a nie na wykonanie gotowego narzędzia.

Dalsze etapy obróbki detalu można przeprowadzić we własnym zakresie albo w naszej pracowni przy Tamce 40, gdzie w ramach Otwartej Pracowni, jest dostęp do wszelkich potrzebnych maszyn i materiałów. Istnieje też możliwość przyjścia na inne nasze kursy nożownicze z własną odkuwką.

Pierwsza część dnia:
Pracujemy nad wykuciem noża kabłąkowego. Takie nieduże użytkowe przedmioty są pretekstem do przećwiczenia podstawowych technik i zaznajomienia się ze sprzętem – młotkami, kowadłami, piecami, kleszczami itp.

Druga część dnia:
Zajmujemy się wykuciem wybranego narzędzia (duży nóż, toporek, widelec), używając za materiał prętów, płaskowników, zużytych kluczy płaskich, pilników czy ‘żabek’. Stare narzędzia są dobrymi źródłami wysokogatunkowych stali, porozmawiamy o tym, czego i gdzie szukać na początku przygody z kowalstwem.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

22.10.2019

Kłosy to manufaktura, która tętni twórczym działaniem. Pasja robienia noży zrodziła się kilkanaście lat temu w Złotokłosie – tam, gdzie wychował się jej twórca Piotr Jędras i stamtąd też pochodzi jego nazwa.
Zapewniamy
Materiały
Cały sprzęt potrzebny do wykonania odkuwek: paleniska, kowadła, kleszcze, młotki, stal, a także rękawice i okulary ochronne.
Coś na ząb
W okolicy kuźni nie ma miejsc z jedzeniem. Można w trakcie zajęć zamówić jedzenie z dowozem albo przygotować posiłek we własnym zakresie i podgrzać w kuźni.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
Pracownia “Kuźnia Barona”: ul. Kostki Potockiego 4 , Wilanów, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Mapy wskażą przepastny parking przed kuźnią – budynek pracowni jest na jego samym końcu w głębi. Niestety, ten parking jest płatny (50 zł za dzień). Nie udało nam się wynegocjować miejsc dla kursantów za darmo. Można spróbować zaparkować kawałek dalej i podejść do pracowni.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Na zajęcia dobrze przyjść w ubraniach z naturalnych materiałów, możliwie grubych, i których nie żal zniszczyć – gorąca łuska/iskra może zostawić kropkę albo nadpalenie.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (2)
 1. Filip

  Świetne warsztaty. W trakcie 7 godzin tylko około godziny spędziliśmy na wprowadzeniu, potem był czas na praktykę i nielimitowane zadawanie pytań:)

 2. Roman

  Super Polecam wszystkim, którzy chcą zacząć przygodę z Kowalstwem

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty malarskie anna nafalskaKraków

  Uwolnij emocje, maluj abstrakcje

  Anna Nafalska
  590 zł 60 minut / os.
  3,5 h
  2-4 os.
 • warsztaty florystyczne fly flowersWarszawa

  Wianki sezonowe

  370 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
 • warsztaty szycia scraveck studioWarszawa

  Nauka szycia dla totalnie zielonych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty ceramiczne moldedPoznań

  Spotkajmy się przy glinie!

  380 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto