Dodaj opinię
Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.
Strona główna / Warsztaty / Ceramiczne / Kurs: poznaj podstawy ceramiki
CENA
Wielkość grupy
8 -
12 os.
Czas trwania
4 dni: cztery kolejne wtorki od 17:30 do 19:00
Chcesz poznać podstawowe techniki lepienia i szkliwienia ceramiki?
A może chciał(a)byś własnoręcznie ulepić swój pierwszy kubek lub… co tylko sobie wymarzysz? Jeśli tak - ten kurs jest dla Ciebie.
Zapraszamy Cię do naszej urokliwej pracowni na krakowskim Salwatorze, gdzie wspólnie przejdziemy przez cały proces powstawania ceramiki - zaczniemy od poznania podstawowych metod lepienia, opowiemy nieco o wypałach, a skończymy na szkliwieniu prac powstałych w trakcie wcześniejszych spotkań.
Kurs składa się z 4 spotkań (spotykamy się raz w tygodniu), które rozpoczynamy z początkiem nowego miesiąca.
Ten kurs będzie idealnym doświadczeniem dla:
- każdego, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z ceramiką,
- każdego, kto marzy o wypiciu kawy z własnoręcznie ulepionego kubka,
- i dla tych, którzy po prostu chcieliby spróbować czegoś nowego i spędzić przyjemny czas w towarzystwie gliny i dobrych ludzi.
Kurs dedykowany jest osobom, które nie mają doświadczenia w pracy z gliną i tym, którzy mają podstawową wiedzę na jej temat, ale chcieliby ją nieco uporządkować.
Przede wszystkim - odkryjesz jaką frajdę i odprężenie daje lepienie z gliny!
Poznasz podstawy pracy z tą materią i przejdziesz przez cały proces powstawania ceramicznych form. Kurs da Ci solidną bazę do dalszych ceramicznych działań.
Co jeszcze? Zadbamy o Twoje zmysły na różnych płaszczyznach. Nasza pracownia to miks przyjemnych bodźców - znajdziesz u nas dobrą muzykę połączoną z kojącymi zapachami i smakiem domowego kompotu (lub herbaty, w zależności od sezonu).
Kurs składa się z 4 spotkań - pierwsze 3 poświęcimy na poznanie podstawowych metod lepienia i stworzymy za ich pomocą wymarzone naczynia oraz formy. Z kolei na ostatnim poznamy tajniki szkliwienia i wykończymy powstałe na wcześniejszych spotkaniach prace.
Plan działania:
I spotkanie - metoda wygniatania
II spotkanie - metoda wałeczków
III spotkanie - metoda płata
IV spotkanie - szkliwienie
Po ostatnim spotkaniu prace zostaną u nas na ostatni wypał i po tygodniu będą gotowe do odbioru!
P.S. Wszystkie powstałe w trakcie kursu dzieła będą w pełni funkcjonalne, zdatne do kontaktu z wodą i żywnością.
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, narzędzia oraz wsparcie merytoryczne. Będzie też czekać na Was mały poczęstunek - kompot domowej roboty/pyszna herbata i coś słodkiego.
Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane. Nie musisz się w żaden sposób do tych warsztatów przygotowywać. Ułatwieniem może być jedynie spiłowanie paznokci, ale nie jest to konieczne.
A! Prosimy o punktualność - główna część wprowadzająca jest na samym początku każdego ze spotkań, szkoda, żeby Cię ominęła!
La glina pracownia ceramiczna: ul. Emaus 20/2, Kraków
Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.
Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!
Za projektem La glina stoi Kasia, Natka i przyjaciele. To kolektywne podejście wiele mówi o ich sposobie na życie – dziewczyny wierzą, że spotkania przy wielkim stole w pracowni i interakcje z innymi ludźmi to sposób na szczęście w zaganianym świecie. Każda z nich musiała przejść zawiłą drogę, by odnaleźć to szczęście w świecie ceramiki. Kasia ukończyła Formy Przemysłowe na krakowskiej ASP i choć próbowała swoich sił jako projektantka, to jednak ceramika skradła jej serce. Droga Natki miała więcej zakrętów – pracowała w architekturze, fotografii oraz w agencji reklamowej jako graficzka. Spotkanie z Kasią i ceramiką było pretekstem do zmiany – odejścia od komputera i wyjścia do ludzi.
Pracownia, do której zapraszają dziewczyny, to ich oczko w głowie i wcale nas to nie dziwi. Jest ona częścią przestrzeni, która została założona w latach 70-tych przez krakowskich rzeźbiarzy i Związek Polskich Artystów Plastyków. Ich część przez lata należała do wybitnego rzeźbiarza Stefana Borzęckiego – profesora z krakowskiej ASP.
Przestrzeń, w której odbywają się warsztaty, inspiruje i magnetyzuje. Światło wpadające przez wielkie okna, wysokie sufity i ogromny stół, który znajduje się na samym środku pracowni – wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat, który potrafi twórczo nastroić. Wchodząc do pracowni łatwo poczuć wyjątkową aurę i wejść w kreatywną energię.
Dziewczyny szukają różnych sposobów, żeby zarażać swoją pasją do ceramiki – organizują sielskie weekendy w najpiękniejszych zakątkach w Polsce, ale także sprzedają ceramiczne zestawy do samodzielnego eksplorowania świata gliny. Najczęściej jednak można je spotkać na krakowskim Salwatorze. Pracownia na co dzień tętni życiem i daje okazję do tego, by dać upust swojej kreatywności przy kole garncarskim. To także miejsce spotkań z inspirującymi ludźmi i przestrzeń, żeby znaleźć czas na to co ważne. Dziewczyny nie mają wątpliwości, że to właśnie praca manualna, dotyk i wartościowy czas z innymi ludźmi to podstawy szczęścia, którego wszyscy szukamy.
2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.
Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.