2 spotkania

Sobota i niedziela. Rezerwujesz termin 1 spotkania, drugie rezerwowane jest automatycznie.

16 godz.

Każde spotkanie trwa 8 godz.

1
-4 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 16 roku życia.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Tapicerowanie i odnawianie starych mebli może wydawać się trudną misją przeznaczoną dla zaawansowanych rzemieślników – z przyjemnością zmienię te nieprawdziwe przekonania, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem!

Warsztaty dla par. Cena warsztatów dotyczy udziału 2 osób i jednego wspólnego mebla do renowacji, więc jeśli macie wspólny, jedyny, niepowtarzalny i ukochany fotel, który wymaga renowacji i chcecie dać mu drugie życie, to przyjdźcie na warsztaty!

Wprowadzę Was w świat tajników tapicerowania mebli. Będziemy pracować na profesjonalnych narzędziach do rozebrania i odnowienia starego fotela. Podpowiem, gdzie i co kupić, aby móc kontynuować przygodę z tapicerką także po kursie.

Te warsztaty, to mój autorski projekt: nauka tapicerowania i odnawiania mebli z epoki PRL (np. Lisek, Śnieżnik, Chierowski).
Fotele, które odnawiamy na tych warsztatach, przeżywają wielki powrót na salony. Nasze pokolenie pokochało ten styl, który łatwo połączyć z wnętrzami nowoczesnymi, klasycznymi i retro.

Warsztaty dla amatorów, hobbystów i każdego, kto lubi rękodzieło, dekorowanie, nie boi się eksperymentować i pobrudzić sobie rączki. Dla tych, którzy chcą własnoręcznie odmienić swój mebel, a nie wiedzą jak się do tego zabrać.

Zapraszam także osoby doświadczone, które poszukują nowych pomysłów do swojej pracy.
Co będziesz robić?
Podczas dwudniowych warsztatów odnowicie cały fotel – zarówno drewniane elementy fotela, jak i tapicerkę. Na warsztaty przynosicie własny fotel (nie może być połamany) do renowacji, po uprzedniej konsultacji z pracownią modelu fotela.

Plan warsztatów.
1. Omówienie modelu przyniesionego przez Was fotela.
2. Prace rozbiórkowe.
3. Omówienie rodzajów materiałów (w tym pasów, pianek, tekturek) niezbędnych do odbudowania fotela.
4. Zasady BHP i nauka obsługi urządzeń pneumatycznych i innych niezbędnych do tapicerowania.
5. Przygotowanie i cięcie materiałów w tym pianki, tkaniny techniczne.
6. Zdjęcie miary fotela, przygotowanie planu i szkicu tkaniny, wykroje, tapicerowanie, wykończenia.
7. Jeśli fotel posiada drewniane elementy typu podłokietniki, nóżki, są one podczas warsztatów odnawiane – szlifowanie plus nowy lakier bezbarwny lub kolorowy.

Odnowiony fotel zabierzecie ze sobą do domu, a wraz z nim dużą radość i dumę z własnoręcznie wykonanej pracy, która jest bezcenna!

Macie możliwość wyboru tkaniny (najpóźniej na tydzień przed warsztatami!), według własnego uznania spośród wzorników tkanin, które posiada pracownia. Wówczas tkanina zostanie zamówiona. W innym przypadku skorzystacie z bieżących zasobów pracowni. Jest możliwość przyniesienia własnej tkaniny, ale nie zmieni to ceny kursu.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

15.09.2020

Pomaluj mebel to pracownia Wioletty Piotrowskiej-Antoszkiewicz, gdzie w klimatycznym warsztacie Wiola zajmuje się renowacją na cały etat. Przyjmuje meble do tapicerowania, malowania i stylizacji oraz prowadzi warsztaty.
Zapewniamy
Materiały
Narzędzia do pracy, materiały techniczne do wykonania mebla w tym pianki, pasy, tkaniny techniczne, tkaniny obiciowe, fartuszki, rękawiczki ochronne, lakiery.
Coś na ząb
Napoje i lunch. Jeśli jesteś na specjalnej diecie np. bezglutenowej, wegańskiej przynieś własny lunch, jest możliwość podgrzania. Będziecie gośćmi w moim domu.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
Pracownia “Pomaluj Mebel”: ul. Puławska 58, Baniocha
Wskazówki dojazdu
Zaparkujesz pod pracownią.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
– Przynieść własny fotel (nie może być połamany) do renowacji, po uprzedniej konsultacji z prowadzącą modelu fotela.
– Wybrać tkaninę na obicie (najpóźniej na tydzień przed warsztatami!).
– Umiejętność szycia na maszynie, jest mile widziana, ale nie wymagana.

Jeśli nie macie własnego starego fotela, dajcie znać, pomogę Wam odpowiedni namierzyć, kupić i sprowadzić lub odsprzedam Wam jeden ze swoich zbiorów. Cenę zakupu fotela uzgodnimy.


Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty stolarskie łyżka alelipa

  Warsztaty rzeźbienia drewnianych łyżek

  Alelipa!
  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty kosmetyki naturalne mistrzynie mikstur

  Warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych

  350 zł 60 minut / os.
  3 h
  3-9 os.
 • warsztaty stolarskie talerz alelipa

  Warsztaty rzeźbienia drewnianych talerzy

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • Warsztaty koktajlowe Indonezja Yuzu

  Warsztaty koktajlowe: Jak smakuje Indonezja!

  279 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto