Kosmetyki na co dzień: szampon, pasta i dezodorant

CENA

Wielkość grupy

2 - 

5 os.

Czas trwania

3,5 godziny: od 18:15 do 21:45

O warsztacie

Używa ich każdy - towarzyszą nam w łazience i w podróży. Jako pierwsze lądują w kosmetyczce. Muszą spełniać szereg wymagań - pienić się, pielęgnować, być superskuteczne, nie uczulać, mieć dobry smak, odświeżać, nie plątać, wygładzać. Żołnierze codzienności ;)

Święta trójca najbardziej podstawowych produktów pielęgnacyjno-kosmetycznych: pasta do zębów, szampon, dezodorant. A może by tak... zrobić je samemu?

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce złapać bakcyla tworzenia kosmetyków botanicznych, nauczyć się korzystać z mocy naturalnych, wyłącznie roślinnych składników i przetwarzać je na konkretne produkty.

Dla każdej osoby, która chce spędzić czas w miłej atmosferze, a przy okazji nauczyć się czegoś superpraktycznego.

Co da Ci warsztat?

- Wiedzę na temat składników roślinnych w kosmetykach, półproduktów kosmetycznych, substancji aktywnych w kosmetykach;
- Umiejętność tworzenia receptur;
- Warsztat małego chemika;
- Zestaw własnoręcznie stworzonych kosmetyków;
- Fajnie spędzony czas.

Program

Każde warsztaty rozpoczynają się od 45-min wykładu na temat surowców - nasze warsztaty bazują na ziołach, więc przygotujcie się na powitanie z korzeniem mniszka, listkiem babki, pączkami topoli, korą brzozy i takie tam :)

A teraz czas na część praktyczną! Poczujesz się trochę jak w laboratorium - będzie tworzenie receptur i przekładanie ich na życie: mieszanie, emulgowanie, lepienie, miksowanie. Własnoręcznie stworzysz aż trzy receptury i trzy kosmetyki (niektórzy mówią, że najlepsze, jakie mieli).

Na koniec jest czas na pytania dodatkowe - co z czym, jak podmieniać składniki etc.

Zapewniamy

Twórczą atmosferę oraz cały niezbędny sprzęt i wszelkie składniki. Dodatkowo kawkę i herbatę podczas warsztatów.

Wymagamy

Punktualności (warsztaty zaczynają się późno, więc kwadrans robi różnicę). I otwartej głowy:)

Daty

Miejsce

Pracownia Mead Ladies: ul. Modzelewskiego 67/46, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Mead Ladies, czyli Łąkowe Damy, mają swoje niewielkie miejsce na warszawskim Mokotowie. W okna zaglądają im topola i perełkowiec, obsypujący bogato miejscowy chodnik białym kwieciem. Powstają tu botaniczne perfumy, roślinne kadzidła i kosmetyki, buzują fermenty i rodzą się pomysły na nowe warsztaty.


Mead Ladies to Kaja Nowakowska i Gosia Ruszkowska. Kaja jest biolożką i pracuje w laboratorium, natomiast Gosia ukończyła etnologię, a teraz pracuje jako przewodniczka po Warszawie, dziennikarka i redaktorka. Ich drogi przecięły się w 2015 roku. Szybko zawiązały nić porozumienia prywatnie i zawodowo. Projekt Mead Ladies zaczęły skromnie – od spacerów botanicznych dla dzieci. Wspólna Pasja szybko przerodziła się w różnorodne i coraz bardziej spektakularne przedsięwzięcia.


Dziś obejmuje działalność pracowni, liczne warsztaty, udział w dużych imprezach firmowych i zloty zielarskie. Kaja i Gosia zdążyły już wydać także dwie książki i ebook, w których podobnie jak na warsztatach obnażają tajemnice świata roślin. Są to: ,,Dzikie smaki. Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin”, ,,Dzikie kiszonki i inne fermentacje” oraz “Skórki, ogryzki, ogonki” o zerowaste’owym stylu życia.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Kosmetyki na co dzień: szampon, pasta i dezodorant”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *