Korale koloru..., czyli ceramiczna biżuteria

CENA

Wielkość grupy

3 - 

5 os.

Czas trwania

3 spotkania: środy od 17:30 do 20:00 (10.08/24.08/07.09)

O warsztatach

Korale koloru... no właśnie, jakiego? To zależy od Ciebie!

Na tych warsztatach przejdziemy cały proces tworzenia biżuterii - od projektu przez pracę z gliną aż po montaż ceramiki na elementach stalowych lub bawełnianych. Kiedy odbierzesz swoje prace po TRZECH spotkaniach (bo przecież nie od razu Kraków zbudowano), będą gotowe do noszenia.

Możesz zrealizować dowolny pomysł, jaki chodzi Ci po głowie lub poeksperymentować z nowymi technikami. Możesz zrobić własne kolczyki, naszyjnik, pierścionek, bransoletkę lub broszkę (a zapewne cały ich komplet lub nawet komplety, jeśli jesteś szybki/szybka jak błyskawica!)

Na pierwszych warsztatach pokażę Ci, jak tworzyć dwa rodzaje biżuterii ceramicznej - płaską z barwionej gliny w technice nerikomi i trójwymiarową z rzeźbiarskiej gliny z dodatkiem pulpy papierowej. Podczas kolejnego spotkania będziemy prace szlifować i szkliwić, by nadać im wyjątkowe kolory. Na ostatnich zajęciach będziemy łączyć wypalone elementy ceramiczne z półfabrykatami jubilerskimi ze stali chirurgicznej i/lub bawełnianymi sznurkami jubilerskimi tak, by były w pełni funkcjonalne.

Dla kogo?

Dla każdego od 16 do 99 roku życia - singli, par i przyjaciółek. Dla każdego, kto chciałby nosić własną, autorską biżuterię lub obdarować kogoś bliskiego unikatowym prezentem. Albo po prostu dla tych, którzy lubią "dziubać" w glinie. :)

Wcześniejsze doświadczenie w pracy z gliną ani z własnoręcznym tworzeniem biżuterii nie jest potrzebne.

Co dadzą Ci warsztaty?

Stworzysz własną biżuterię, która będzie trwała i bezpieczna w kontakcie ze skórą, a przede wszystkim niepowtarzalna, bo Twoja.

Poznasz zasady pracy z gliną i nauczysz się specyfiki tworzenia ceramiki "niewielkoformatowej". Dowiesz się, czym jest technika nerikomi i co ma glina do kurzych jajek. ;)

Zrelaksujesz się, kształtując w rękach drobne elementy z plastycznej gliny.

Odbierając swoje gotowe prace, otrzymasz też prezent - niewielki talerzyk na biżuterię toczony na kole. ;)

Program

Warsztat składa się z TRZECH spotkań co DWA tygodnie.

DZIEŃ 1
1. Ceramika płaska w technice nerikomi - tworzenie płaskich kaboszonów, korali i zawieszek z użyciem barwionej gliny.
2. Ceramika trójwymiarowa z masy papierowej - rzeźbienie miniaturowych wypukłych form, korali i zawieszek.
3. Wstępne szlifowanie i przygotowanie otworów oraz zawieszek umożliwiających późniejszy montaż.

DZIEŃ 2
1. Ostatnie szlify wstępnie wypalonych prac.
2. Nakładanie koloru przy użyciu szkliw lub farb podszkliwnych.
3. Montaż poszkiwionych prac na stojakach do wypału przy użyciu drutu kanthalowego.

DZIEŃ 3
1. Aranżacja wypalonych korali i montaż półfabrykatów w celu nadania biżuterii ich ostatecznego kształtu i zabranie gotowych prac do domu.

Zapewniamy

Wszystko, co jest niezbędne do pracy: glina, pigmenty, szkliwa, elementy do montażu biżuterii ze stali chirurgicznej, drut, narzędzia i inne.

Wymagamy

Zajęcia nie wymagają przygotowania. Warto jednak zabrać wygodne ubranie, które może się zabrudzić (bez obaw, wszystko się spierze).

Daty

Miejsce

Studio Anse Fajanse: ul. Wrzeciono 52/164, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 662 067 331) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Potrzeba twórczej ekspresji i zapał do nauki to dwie rzeczy, które dodają Gosi, właścicielce pracowni Anse Fajanse, energii do działania. A ta wręcz ją rozpiera. Zanim zajęła się ceramiką, skakała pomiędzy rozmaitymi dziedzinami sztuk i nauk – studiowała trzy języki obce, kulturoznawstwo, pedagogikę teatru i twórcze pisanie dla filmu i teatru. Na swoim koncie ma m.in. pracę w biurze tłumaczeń, w liceum oraz w studiu filmowym, a na tym lista się nie kończy. 


  W tym całym galimatiasie znalazła się przestrzeń na ceramikę. Przygoda z gliną miała być formą odpoczynku i sposobem na walkę z nadmiarem myśli, które krążyły po głowie. Szybko jednak stała się pasją, która pochłonęła Gosię całkowicie, zapewniając rozwój w przestrzeni twórczej i intelektualnej. 


  Dziś ceramika to dla Gosi niekończące się możliwości i pole do eksperymentowania. Prace, które wychodzą spod dłoni Gosi ciężko w jasny sposób scharakteryzować. Sama autorka nazywa je Ceramiklami – (nie)ożywionymi towarzyszami codzienności. Ceramikle powstają w wyniku łączenia wielu technik – część elementów tworzona jest na kole, inne dodawane są ręcznie lub odlewane z form. Wisienką na torcie są barwne mieszanki glin, które pozwalają uzyskać niepowtarzalne kolory i wzory.  


  Nazwa pracowni Anse Fajanse nawiązuje do dziecięcej zabawy. To dlatego, że lepienie z gliny przynosi mnóstwo radości i pozwala zapomnieć o codziennych trudach. Warsztatowa przestrzeń Gosi powstała niecałe pół roku temu i przez ten czas jest miejscem niekończących się eksperymentów. Z jakimi technikami, rodzajami gliny, barwnikami czy formami przyjdzie Ci pracować w trakcie warsztatów? Na to pytanie odpowiedź zna tylko Gosia! 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Napisz pierwszą opinię o „Korale koloru…, czyli ceramiczna biżuteria”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.