Dodaj opinię
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona główna / Warsztaty / Ceramiczne / Korale koloru…, czyli ceramiczna biżuteria
CENA
Wielkość grupy
3 -
5 os.
Czas trwania
3 spotkania: środy od 17:30 do 20:00 (10.08/24.08/07.09)
Korale koloru... no właśnie, jakiego? To zależy od Ciebie!
Na tych warsztatach przejdziemy cały proces tworzenia biżuterii - od projektu przez pracę z gliną aż po montaż ceramiki na elementach stalowych lub bawełnianych. Kiedy odbierzesz swoje prace po TRZECH spotkaniach (bo przecież nie od razu Kraków zbudowano), będą gotowe do noszenia.
Możesz zrealizować dowolny pomysł, jaki chodzi Ci po głowie lub poeksperymentować z nowymi technikami. Możesz zrobić własne kolczyki, naszyjnik, pierścionek, bransoletkę lub broszkę (a zapewne cały ich komplet lub nawet komplety, jeśli jesteś szybki/szybka jak błyskawica!)
Na pierwszych warsztatach pokażę Ci, jak tworzyć dwa rodzaje biżuterii ceramicznej - płaską z barwionej gliny w technice nerikomi i trójwymiarową z rzeźbiarskiej gliny z dodatkiem pulpy papierowej. Podczas kolejnego spotkania będziemy prace szlifować i szkliwić, by nadać im wyjątkowe kolory. Na ostatnich zajęciach będziemy łączyć wypalone elementy ceramiczne z półfabrykatami jubilerskimi ze stali chirurgicznej i/lub bawełnianymi sznurkami jubilerskimi tak, by były w pełni funkcjonalne.
Dla każdego od 16 do 99 roku życia - singli, par i przyjaciółek. Dla każdego, kto chciałby nosić własną, autorską biżuterię lub obdarować kogoś bliskiego unikatowym prezentem. Albo po prostu dla tych, którzy lubią "dziubać" w glinie. :)
Wcześniejsze doświadczenie w pracy z gliną ani z własnoręcznym tworzeniem biżuterii nie jest potrzebne.
Stworzysz własną biżuterię, która będzie trwała i bezpieczna w kontakcie ze skórą, a przede wszystkim niepowtarzalna, bo Twoja.
Poznasz zasady pracy z gliną i nauczysz się specyfiki tworzenia ceramiki "niewielkoformatowej". Dowiesz się, czym jest technika nerikomi i co ma glina do kurzych jajek. ;)
Zrelaksujesz się, kształtując w rękach drobne elementy z plastycznej gliny.
Odbierając swoje gotowe prace, otrzymasz też prezent - niewielki talerzyk na biżuterię toczony na kole. ;)
Warsztat składa się z TRZECH spotkań co DWA tygodnie.
DZIEŃ 1
1. Ceramika płaska w technice nerikomi - tworzenie płaskich kaboszonów, korali i zawieszek z użyciem barwionej gliny.
2. Ceramika trójwymiarowa z masy papierowej - rzeźbienie miniaturowych wypukłych form, korali i zawieszek.
3. Wstępne szlifowanie i przygotowanie otworów oraz zawieszek umożliwiających późniejszy montaż.
DZIEŃ 2
1. Ostatnie szlify wstępnie wypalonych prac.
2. Nakładanie koloru przy użyciu szkliw lub farb podszkliwnych.
3. Montaż poszkiwionych prac na stojakach do wypału przy użyciu drutu kanthalowego.
DZIEŃ 3
1. Aranżacja wypalonych korali i montaż półfabrykatów w celu nadania biżuterii ich ostatecznego kształtu i zabranie gotowych prac do domu.
Wszystko, co jest niezbędne do pracy: glina, pigmenty, szkliwa, elementy do montażu biżuterii ze stali chirurgicznej, drut, narzędzia i inne.
Zajęcia nie wymagają przygotowania. Warto jednak zabrać wygodne ubranie, które może się zabrudzić (bez obaw, wszystko się spierze).
Studio Anse Fajanse: ul. Wrzeciono 52/164, Warszawa
Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.
Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!
Potrzeba twórczej ekspresji i zapał do nauki to dwie rzeczy, które dodają Gosi, właścicielce pracowni Anse Fajanse, energii do działania. A ta wręcz ją rozpiera. Zanim zajęła się ceramiką, skakała pomiędzy rozmaitymi dziedzinami sztuk i nauk – studiowała trzy języki obce, kulturoznawstwo, pedagogikę teatru i twórcze pisanie dla filmu i teatru. Na swoim koncie ma m.in. pracę w biurze tłumaczeń, w liceum oraz w studiu filmowym, a na tym lista się nie kończy.
W tym całym galimatiasie znalazła się przestrzeń na ceramikę. Przygoda z gliną miała być formą odpoczynku i sposobem na walkę z nadmiarem myśli, które krążyły po głowie. Szybko jednak stała się pasją, która pochłonęła Gosię całkowicie, zapewniając rozwój w przestrzeni twórczej i intelektualnej.
Dziś ceramika to dla Gosi niekończące się możliwości i pole do eksperymentowania. Prace, które wychodzą spod dłoni Gosi ciężko w jasny sposób scharakteryzować. Sama autorka nazywa je Ceramiklami – (nie)ożywionymi towarzyszami codzienności. Ceramikle powstają w wyniku łączenia wielu technik – część elementów tworzona jest na kole, inne dodawane są ręcznie lub odlewane z form. Wisienką na torcie są barwne mieszanki glin, które pozwalają uzyskać niepowtarzalne kolory i wzory.
Nazwa pracowni Anse Fajanse nawiązuje do dziecięcej zabawy. To dlatego, że lepienie z gliny przynosi mnóstwo radości i pozwala zapomnieć o codziennych trudach. Warsztatowa przestrzeń Gosi powstała niecałe pół roku temu i przez ten czas jest miejscem niekończących się eksperymentów. Z jakimi technikami, rodzajami gliny, barwnikami czy formami przyjdzie Ci pracować w trakcie warsztatów? Na to pytanie odpowiedź zna tylko Gosia!
2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.
Twój adres email nie zostanie opublikowany