Kopiujemy z natury: Warsztaty art-clay

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

3 godziny: sobota od 14.00 do 17.00

O warsztacie

Tworzenie biżuterii może być bajecznie proste, jeśli wiesz, z jakiej techniki skorzystać! W trakcie warsztatu nauczymy Was jak formy zaczerpnięte wprost z natury zmienić w srebrną biżuterię.

Dla kogo?

Warsztat przeznaczony dla osób początkujących. Nie trzeba mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń związanych z tworzeniem biżuterii.

Co da Ci warsztat?

Dzięki warsztatowi dowiesz się, w jaki sposób kopiować kształty z natury i zmieniać je w biżuteryjne formy z czystego srebra. To, czego nauczysz się na naszym warsztacie, będziesz mogła / mógł powtórzyć także w domu, jeśli zechcesz stworzyć nowy projekt.

Podczas warsztatów wykonamy kolczyki wzorowane na małych muszelkach. Jeśli nie masz przekutych uszu - zmodyfikujesz projekt i wykonasz zawieszkę. Jeśli planujesz wykonać zawieszkę, przynieś proszę łańcuszek, żebyś mogła/mógł od razu go założyć ! :)

Program

Na początku warsztatu w kilku słowach wytłumaczymy wam na czym polega technika pracy z metalowymi glinkami. Potem weźmiemy się do pracy! Każda uczestniczka/uczestnik wybierze swój obiekt i na jego podstawie wykona silikonową formę. Jeśli nie przyniesiesz swojej rzeczy, zaoferujemy Ci którąś z kolekcji naszych muszli. Jeśli zdecydujesz się przynieść swój kształt, wybierz taki, którego rozmiar nie bedzie przekraczać 15x15x15mm.

Po zastygnięciu formy przejdziemy do pracy z metalem. Odwzorowany kształt trzeba będzie wykończyć, wygładzić i wypalić. Po utrwaleniu kształtu wykonamy jeszcze kilka prac wykończeniowych i gotową biżuterię będziesz mogła (mógł) od razu założyć.

Zapewniamy

Zapewniamy muszle i wszystkie materiały (glinka Art-Clay także wliczona jest w koszt warsztatu). Poza tym kawka , herbata i woda do woli!

Wymagamy

Nie wymagamy niczego, ale jeśli boisz się o ew. zabrudzenia stroju, weź proszę fartuch lub ubierz się niezobowiązująco. Technika raczej nie brudzi, ale kto wie!

Daty

Miejsce

Pracownia "Wytwórni Antidotum": ul. Willowa 8/10 lok. 37, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Wytwórnię Antidotum prowadzą dwie wspaniałe kobiety. Mama Alina – z wykształcenia architektka oraz córka Paulina – absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W wytwórni powstaje niepowtarzalna artystyczna biżuteria. Jest to też miejsce, gdzie adepci tego wspaniałego rzemiosła poznają podstawy metalurgii i innych metod tworzenia ozdób. Ale nie technika jest tu najważniejsza, lecz wizja i uczucia.


“Według nas biżuteria jest nośnikiem emocji. Chcemy, żeby uczestnicy naszych zajęć mogli samodzielnie tworzyć piękne przedmioty i byli z tego dumni” – mówią organizatorki. Nazwa pracowni niesie w sobie jeszcze jeden przekaz. Warsztaty w tym miejscu to antidotum na tempo obecnego życia, bo tworzenie biżuterii wymaga czasu, wytrwałości i koncentracji. Pracownia działa na warszawskim Mokotowie od 2006 roku. Projekt prócz Aliny i Pauliny wspierają profesjonalni i aktywni twórcy biżuterii.


Wytwórnia Antidotum powstała z potrzeby serca. Po wielu latach pracy w agencji reklamowej Alina zdecydowała się radykalnie zmienić obszar swoich działań. Sprzed komputera przeniosła się do pracowni złotniczej. Okazało się, że wykształcenie architektoniczne to świetny punkt wyjścia. Biżuteria może być tworzona zarówno intuicyjnie, jak i w przemyślanym procesie “od projektu do efektu”.


W Wytwórni Antidotum powstaje przede wszystkim biżuteria szlachetna, czyli z metali. Ale na porządku dziennym są też najróżniejsze eksperymenty, w których korzysta się z tkanin, glilnki i innych materiałów. Warsztaty to sposób, by tą wiedzą się dzielić z kolejnymi kursantami. Całej pracy przyświeca jedna myśl, która nas również przekonuje “Życie jest zbyt krótkie, żeby nosić biżuterię z sieciówek”. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Kopiujemy z natury: Warsztaty art-clay”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *