Kintsugi: stara japońska szkoła sklejania ceramiki

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

4 spotkania: od 18:00 do 20:30. 18,/25 marca i 1/8 kwietnia.

O warsztatach

Termin Kintsugi pochodzi od japońskiego "kin" ( złoto) i tsugi (połączenie), co dosłownie oznacza złoty łącznik. I jest to wynaleziona w XV wieku w Japonii technika naprawiania uszkodzonych przedmiotów. Istota polega na podkreśleniu pęknięć złotem, a nie ich maskowaniu.

Masz ukochane ceramiczne naczynie, które pękło, stłukło się i marzysz żeby odwrócić los i znów móc z niego korzystać? Stara japońska sztuka sklejania naczyń do herbaty, to technika, która pomoże Ci to zrobić najszlachetniej i najtrwalej, jak tylko można.

Filozofia Kintsugi może być inspiracją w procesie zdrowienia, dzięki któremu odzyskuje się jedność i blask. Wlej złoto do Swojego życia i odkryj ducha Kintsugi!

Dla kogo?

To są warsztaty dla tych, którzy chcą uratować potłuczoną pamiątkę po babci albo naczynie zdobyte na pchlim targu. Dla zrozpaczonych, szukających nadziei na odzyskanie utraconego naczynia lub innego rodzaju ceramiki. Może być to nawet symboliczne wydarzenie dotyczące zdrowienia lub nabierania odporności;)

Co dadzą Ci warsztaty?

Zapoznasz się ze starą japońską sztuka sklejania naczyń szlachetną złota blizną. Odzyskasz coś utraconego. Rozpoczniesz proces oswajania tego, co naturalne i prawdziwe - niedoskonałości i przemijania oraz postrzegania samej naprawy przedmiotu jako części jego historii, może swojej historii.

Program

Na pierwsze zajęcia przychodzisz ze swoim potłuczonym przedmiotem. W trakcie tego spotkania Joanna przeprowadzi Cię przez szlifowanie, klejenie, szlifowanie, klejenie, aż na ostatnich zajęciach namalujesz złotą szlachetną bliznę na swoim naczyniu.

Zapewniamy

Wszystkie materiały, takie, jak laka i farba. narzędzia do pracy, papiery do szlifowania i wszystko, co będzie później potrzebne do sklejenia Twojego przedmiotu.

Wymagamy

Potrzebujesz przynieść swoje pęknięte, stłuczone, wyszczerbione naczynie lub inny ceramiczny przedmiot.

Daty

Miejsce

Pracownia "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lokal 13, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


  Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


  W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


  W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Napisz pierwszą opinię o „Kintsugi: stara japońska szkoła sklejania ceramiki”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.