fbpx

Karnet ultra indywidualistów

CENA
Wielkość grupy
2-3 osoby
Czas trwania
4 spotkania: od 18:00 do 20:30. 4 kolejne piątki.

O warsztacie

Ceramika dla ultra indywidualistów to warsztaty w ultra małym gronie. Ze względu na covid pracujemy w maseczkach, a pracownia jest na bieżąco odkażana i wietrzona. Tworzymy ceramikę bez narzuconego z góry tematu. Indywidualista robi to, co lubi najbardziej, czyli przekłada własny pomysł na projekt i realizuje go. Jestem i dzielę się swoją wiedzą, by zrobić to jak najlepiej. Pomagam przeprowadzić Twój pomysł przez cały proces tworzenia ceramiki - od doboru odpowiedniej masy, przez wybór najlepszej techniki formowania, zdobienie, suszenie, wypał i szkliwienie. To długotrwały proces, dlatego potrzebne są 4 spotkania. Za to ich efektem jest Twoja, w pełni użytkowa praca.

Dla kogo?

Dla każdego kto marzy o kawie z własnego kubka, śniadaniu na ręcznie zrobionym talerzu. Dla człowieka, który ceni indywidualność, piękno przedmiotów i ma odwagę je tworzyć. Niezależnie od tego czy robi to pierwszy raz, czy już ma doświadczenie. Pracujemy w komforcie kameralnej grupy, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Co da Ci warsztat?

Zresetujesz głowę. Zawsze czułam, że praca z ceramiką odświeża myśli i relaksuje, teraz doświadczam tego jeszcze bardziej, po stokroć. Ty też możesz wejść do pracowni, zanurzyć ręce w glinie, doświadczyć radości tworzenia. Poczujesz i zobaczysz jak powstaje ceramika. Twoja ceramika.

Program

Ze względu na indywidualne podejście program warsztatów jest zmienny i dobierany do potrzeb uczestnika

Zapewniamy

Swoją wiedzę :) A do tego materiały, narzędzia, szkliwa, angoby i te wszystkie szpeje potrzebne w pracowni. A także dwukrotny wypał w piecu (najpierw na bisquit w temp. 900°C, potem wypał szkliwa w temp. 1080°C). Po drugim wypale gotowe rzeczy będą czekały na odbiór w pracowni.

Wymagamy

Dobrze jest przyjść z pomysłem. Ale w razie czego mamy na miejscu mnóstwo inspiracji.

Daty

Miejsce

Pracownia "Formatka": ul. Poniatowskiego 7, Izabelin C

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

Nazwa pracowni FORMATKA to prowokacja. Nikt tu nie trzyma się reguł ani szablonów. Wręcz przeciwnie: uczestnicy warsztatów są zachęcani, by wychodzić poza schematy. W końcu “praca z gliną jest furtką do uwalniania myśli. Okazją do złapania oddechu, odejścia, zrobienia czegoś innego” mówi założycielka Formatki – Małgosia Fotek. Pracownia jest położona w Kampinosie, w otoczeniu zieleni. Stąd też wziął się jej klimat: natura, prostota i umiar. Bo przecież mniej znaczy więcej.


Małgosia Fotek zajmuje się gliną od lat. Wciąż ją zachwyca zaskakujący fakt, że bezkształtną grudę gliny można przemienić i przetransformować według swoich myśli. Do tego, jak mówi Małgosia, ,,praca z gliną porządkuje myśli i transformuje ludzi. O ile na to pozwolą”.


To główny cel warsztatów u Małgosi, która uwielbia obserwować proces wykluwania się pomysłu, poszukiwań i rodzenia się indywidualnego stylu. Małgosia Fotek jest związana ze Stowarzyszeniem Artystów Ceramików KERAMOS. Bierze udział w biennale ceramiki i współorganizuje wystawy. Prowadzi plenery i warsztaty. O czym marzy dla siebie za 5-10 lat? Odpowiedź jest prosta: by wciąż zajmować się ceramiką.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Karnet ultra indywidualistów”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *