Glina i roślina

CENA

Wielkość grupy

4 - 

8 os.

Czas trwania

2 spotkania: od 18:00 do 21:00. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztatach

Te warsztaty zwykle robię na wiosnę, gdy tak bardzo łakniemy zielonego… Dlatego punktem wyjścia dla nas będą rośliny. Zwykle na warsztatach ceramiki robi się doniczki albo naczynia, a potem głowi, co tu by w nich upchnąć. Tym razem będzie inaczej. Odwracamy kolejność. Wybierzemy rośliny - sukulenty, bo są wyraziste, architektoniczne, wytrzymałe - generalnie są przyszłością planety. I zaprojektujemy im mieszkania. Skomponujemy współgrającą całość, złożoną z dwóch elementów - rośliny i ceramiki.

Przygotowuję dla Was rośliny o maksymalnie zróżnicowanych kształtach, tak by można było zrealizować różne formy - stojące, wiszące….. mega zaskakujące. Pomogę przeprowadzić Twój projekt przez cały proces tworzenia ceramiki - od doboru odpowiedniej masy, przez wybór najlepszej techniki formowania, wypał i szkliwienie. Ceramika to długotrwały proces, dlatego potrzebne są 2 spotkania. Za to ich efektem jest Twoja, w pełni użytkowa praca.

Dla kogo?

Dla roślinolubów i glinofilów. Dla ludzi ceniących indywidualność i piękne przedmioty. Dla każdego kto pragnie tworzyć, nie ważne czy robi to pierwszy raz czy już ma doświadczenie. Pracujemy w komforcie kameralnej grupy, więc każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Co dadzą Ci warsztaty?

Przede wszystkim radość tworzenia. No i oczywiście wiedzę o tym, jak powstaje ceramika. A na koniec własną odlotową kompozycję roślinno ceramiczną, którą zabierzesz do domu i będziesz mógł się nią cieszyć.

Program

Pierwszy dzień: Na początek wybieramy roślinę, taką która zaintryguje nas kształtem, kolorem. Chwyci za serce. Potem zastanawiamy się jaka forma ceramiczna najpełniej podkreśli jej walory. Wymyślamy, głowimy się i rysujemy projekt na papierze. Projekt gotowy? - to teraz to już z górki ;) Wystarczy zrealizować go w glinie.

Drugiego dnia warsztatów zabieramy się za szkliwienie i ewentualnie plecenie sznurków dla form wiszących.

Zapewniamy

Swoją wiedzę :) A do tego materiały, narzędzia, szkliwa, angoby. Dobrze wyposażoną pracownię. Wybór mega fajnych, różnorodnych roślin. A także dwukrotny wypał w piecu (najpierw na bisquit w temp. 900C, potem wypał szkliwa w temp. 1080C). Po drugim wypale gotowe rzeczy będą czekały na odbiór w pracowni.

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział jedynie osoby dorosłe...

Daty

Miejsce

Pracownia "Formatka": Poniatowskiego 7, Izabelin C

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Nazwa pracowni FORMATKA to wytrych i prowokacja. Podskórna chęć, by uwolnić świat od szpetoty, nadać mu piękniejszą formę. Chciałabym uwolnić nasze stoły od kiepskich talerzy, ratować naszą kawę od byle jakich kubków. Zamieniać każdy posiłek w przyjemność, w ucztę. Celebrować codzienność. 


  Cenię dobre rzemiosło. Chcę je propagować. Uwalniać twórczą indywidualność. Pomagać zrozumieć ceramikę, cud jej powstawania, jej powolność… Bo ceramika przywraca czasowi czas. Każe zwolnić, nie pozwala obejść procesów ani ich przyspieszyć. Jest absolutnie slow. 


  Ale nazwa Formatka to także żart, bo nikt tu nie narzuca ram i szablonów. Wręcz przeciwnie: uczestnicy warsztatów są zachęcani, by wychodzić poza schemat, poszukiwać. W końcu praca z gliną jest furtką do uwalniania myśli. Okazją do złapania oddechu, odejścia, zrobienia czegoś innego. Pracownia jest położona w Kampinosie, w otoczeniu zieleni. Stąd wziął się jej niepowtarzalny klimat: zapatrzenie w naturę, prostota i umiar. I niezachwiane przekonanie, że mniej znaczy więcej.


  Założycielka pracowni, Małgosia Fotek jest związana z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Artystów Ceramików KERAMOS. Bierze udział w biennale ceramiki i współorganizuje wystawy. Od lat prowadzi plenery i warsztaty. O czym marzy dla siebie za 10 -15 lat? To proste: by wciąż żyć ceramiką.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Glina i roślina”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto