Farbowanie tkanin w DOMU

CENA

Wielkość grupy

5 - 

20 os.

Czas trwania

Live od 16:00 do 19:00

O warsztacie

Farbowanie to fantastyczne spotkanie tkaniny i koloru. Ich połączenie tworzy nieprzewidywalne i zaskakujące wzory. Podczas warsztatu można nauczyć się posługiwać kilkoma technikami farbowania. Tkaniny w ten sposób uzyskane możecie wykorzystać jako elementy ubioru albo wystroju wnętrza.

Warsztaty prowadzone są przez AgaBrwi i Marzenę Krzywicką, która zawodowo zajmuje się quiltem. Spróbujemy tym razem przekazać Wam cała naszą wiedzę w całkiem nowej formie - online:)

Dla kogo?

Warsztaty w domu to wspaniała okazja do kreatywnej pracy, rozwoju swoich pasji, poznania całkiem nowych umiejętności w zaciszu waszych mieszkań. Wszystko przygotowałyśmy tak, aby każdy kto chce mógł spróbować farbowania tkanin na podstawowym poziomie. A dodatkowo czuł się zadowolony i skończył spotkanie z poczuciem satysfakcji.

Odnajdą się na nich osoby w różnym wieku, pasjonaci, amatorzy, artyści, rzemieślnicy:) Introwertycy i dusze towarzystwa!

Co da Ci warsztat?

Poznasz w jak w prosty sposób, bez gotowania zafarbować tkaninę. Każdy z uczestników nauczy się 5 rodzajów farbowania z wykorzystaniem różnych technik, dających całkiem odmienne rezultaty.

Oto kilka z nich:
- ice-dyeing - farbowanie z wykorzystaniem kostek lodu,
- shibori - farbowanie z wykorzystaniem składania tkaniny, można uzyskać powtarzalne wzory,
- tie-dye - farbowanie z wykorzystaniem wiązania tkaniny, popularne hippisiarskie mandale i spirale.

Możesz dodatkowo przygotować ubrania lub tkaniny z naturalnych włókien takich jak bawełna, jedwab oraz wiskoza. Będziecie mieli możliwość ich zafarbowania:)

Program

Podczas spotkania najpierw opowiemy o wszystkich zawiłościach technicznych . Następnie wykonamy wspólnie "krok po kroku" pierwsze farbowania, aby przetestować teorię w praktyce:) Potem będziemy iść po kolei przez następne techniki coraz bardziej wprowadzając was w świat kolorowych wzorzystych tkanin. Cały czas będziemy czuwać nad Waszą pracą, podpowiadać rozwiązania oraz rozwiewać Wasze wątpliwości.

Ci którzy poczują się już całkiem pewnie, będą mogli farbować samodzielnie dużo dłużej, niż trwa nasz warsztat.

Zapewniamy

Pakiet materiałów wysyłamy 4/5 dni przed warsztatem do dowolnego paczkomatu w Polsce :)

W paczce znajdziecie:
- skrypt z informacjami,
- 5 kuponów tkaniny bawełnianej 50 x 50 cm,
- barwniki,
- materiały wspomagające farbowanie.
A także, w trakcie warsztatu, zapewniamy nieskończoną wiedzę i nasze doświadczenie!

Wymagamy

Po dokonaniu płatność za warsztat otrzymacie dodatkowe informacje co może być przydatne na warsztat.

Już teraz podpowiemy, że przyda się:
- Fartuch ochrony, albo ubrania, które mogą się ewentualnie zabrudzić:)
- Przestrzeń do pracy. Najlepszy będzie stół lub podłoga. Możesz przykryć je papierem, dużą tkaniną lub folią.
- Plastikowa miska lub wiaderko z wodą.
- Stare materiały lub bawełniane ubrania, ewentualnie ręcznik papierowy w roli ścierek.
- KONIECZNIE rękawiczki wielorazowe grube rękawiczki (takie jak do zmywania naczyń) chroniące nasze dłonie przed zafarbowaniem.
- Dostęp do prysznica, wanny lub dużego zlewu.

Wymagania sprzętowe:
- telefon, tablet lub laptop z dostępem do Internetu,
- warsztat będzie prowadzony za pomocą aplikacji Zoom, która nie wymaga wcześniejszej rejestracji,
- warsztat będzie prowadzony interaktywnie, tak aby był jak najbardziej zbliżony do prawdziwego spotkania. Dlatego gorąco zachęcamy do przetestowania działania kamery i mikrofonu w swoim sprzęcie, aby móc w pełni wziąć udział w warsztacie.

Daty

Miejsce

Warsztaty będą prowadzone live poprzez aplikację Zoom.

Link do spotkania zostanie przesłany w dniu warsztatu.

Jeśli nie będziesz mógł/a wziąć udziału w wydarzeniu w podanych godzinach, udostępnimy nagranie warsztatu, które będzie można odtworzyć w dowolnym momencie.

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Gdy Agnieszka Stanasiuk szukała nazwy dla swojego projektu, wybrała to, co sprawia, że ludzie ją zapamiętują. Kolorowy i rzucający się w oczy makijaż brwi to oczywista, ale nie jedyna oznaka kreatywnej i twórczej duszy Agi. Pod hasłem AgaBrwi kryje się szerokie spektrum artystycznej działalności Agnieszki. Od kolekcji odzieżowych, przez projekty kostiumów teatralnych po warsztaty z sitodruku. Pracownia działa od 2010 r. i obecnie mieści się na Mokotowie.


Agnieszka Stanasiuk jest dyplomowaną artystką, która ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Ale druk na tkaninie skradł jej serce już w liceum. Pierwsze szablony wycinała w starych kliszach rentgenowskich. Jak sama mówi “sitodruk to narzędzie, które można wykorzystywać w różnorodny sposób. Można drukować na tkaninie, na papierze, na drewnie. Nawet na szkle, ceramice, pleksi czy metalu”. Prócz warsztatów komercyjnych, dla firm i osób prywatnych, realizuje również zajęcia dla uczelni wyższych ostatnio dla Katedry Mody warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W prowadzeniu warsztatów pomagają jej: nie zawodna i nieoceniona Natalia Kaczmarek, która w 2012 roku przyszła na jeden z warsztatów i już została, Karolina Droszcz, absolwentka tego samego kierunku co Aga, a niekiedy również siostra Agnieszki – Jagoda.


Agnieszka prócz warsztatów robi własne projekty artystyczne: cykle obrazów i rysunków. Jej główną inspiracją jest człowiek, przyroda, światło, kolor, faktura. Od kilku lat oprócz pracy artystycznej pochłaniają ją dwie córki: Kalina i Jaśmina. Czy ma jakąś dewizę? Tak. Brzmi ona: “W życiu powinno nam być przyjemnie”. Nic dziwnego, że tak właśnie jest na warsztatach Agi. Nie tylko przyjemnie, ale też niezwykle twórczo i inspirująco. Jest tu też flow, fan i luz. Wszystko, by móc się w twórczej pracy zatracić.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Farbowanie tkanin w DOMU”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *