Farbowanie jedwabnej apaszki kwiatami

CENA
Wielkość grupy
1-8 osób
Czas trwania
2 godziny: od 12:00 do 14:00

O warsztacie

Na warsztacie będziemy naturalnie farbować jedwabne apaszki przy użyciu kwiatów, roślin, korzeni i minerałów. Przekaże Ci niezbędną wiedzę potrzebną do naturalnego farbowania.

Po zakończonych warsztatach będziesz mógł samodzielnie eksperymentować z magią roślin. Warsztaty są idealne dla osób, które chciałyby zachować magię kwiatów na dłużej, jak również nauczyć się nowej techniki barwienia.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chciałby się nauczyć nowej techniki barwienia i odkryć magię roślin. Dla osób, które chciałyby tworzyć niepowtarzalne dodatki. Ten warsztat to idealny prezent na mamy, babci i dzieci.

Co da Ci warsztat?

Na warsztatach nauczysz się pozyskiwać kolor z roślin i minerałów. Wiedzę będziesz mógł następnie wykorzystać w samodzielnym farbowaniu tkanin. Po zakończonym warsztacie zabierzesz do domu ufarbowaną przez Ciebie, niepowtarzalną, jedwabną apaszkę 50 x 50 cm.

Program

1. Podstawy naturalnego farbowania.
2. Jak zaprawić materiał przed rozpoczęciem farbowania.
3. Jak manipulować uzyskanym kolorem.
4. Barwienie jedwabnych apaszek.
5. Omówienie innych technik barwienia.

Zapewniamy

Wszystkie materiały potrzebne do naturalnego farbowania.

Wymagamy

Wymagamy, aby przyjść w wygodnych ubraniach.

Daty

Miejsce

Studio Śniadeckich: ul. Śniadeckich 19/10, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Projektowanie wnętrz i kreowanie otoczenia wymaga dużej dbałości o detale. To właśnie umiejętność skupienia się na szczegółach i troska o planetę doprowadziły do powstania projektu enamell. Ania – z wykształcenia projektantka wnętrz – na metodę ekologicznego farbowania trafiła, dzięki lekturze książki “Wild dyer” Abigail Booth. Tak rozpoczęła się jej przygoda i eksperymenty z łączeniem barw, ich rozjaśnianiem i przyciemnianiem na bazie manipulacji pH.


Nie bez znaczenia były też jej pasje – ziołolecznictwo i ekologia. Chęć chronienia przyrody towarzyszy jej od najmłodszych lat – zdradziła nam, że jej ulubioną bajką w dzieciństwie był Kapitan Planeta. Potrzeba troszczenia się o planetę została z nią na dłużej.


Co ważne, farbowanie tkanin przy użyciu minerałów i roślin nie jest w żaden sposób inwazyjne dla otoczenia – wręcz przeciwnie, pozwala zatrzymać na skrawku materiału bogactwo natury i niepowtarzalne kolory, które występują w przyrodzie.


W samym procesie farbowania ogromną rolę pełnią również kwiaty. Ania podczas warsztatów udowadnia, że ich magia może trwać dłużej niż tylko kilka dni po wstawieniu ich do wazonu. Mogą cieszyć oko tak długo, jak długo będą nam służyły zafarbowane tkaniny.


A skąd nazwa enamell? Garncarstwo to druga pasja Ani. Emaliowanie to termin określający barwienie naczynia tuż przed wypałem. Pewne jest, że zabawę kolorami założycielka projektu ma wpisane w DNA.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Farbowanie jedwabnej apaszki kwiatami”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *