Eco-printing na papierze

CENA

Wielkość grupy

3 - 

4 os.

Czas trwania

4 godziny: od 10:00 do 14:00

O warsztatach

Eco-printing to coraz bardziej popularny, naturalny sposób zdobienia powierzchni. Polega on na druku kontaktowym wykonanym za pomocą prawdziwych liści i kwiatów na tkaninie, bądź papierze. Efekty uzyskane w ten sposób są absolutnie niepowtarzalne i unikalne, ponieważ od początku świata nie powstały dwa takie same liście ani kwiaty. Za pomocą tej techniki zatrzymuje się na zawsze piękno przyrody, trwale odciśnięte na podłożu.
W czasie warsztatu będzie można nauczyć się jak zrobić eco-druk na rozmaitych rodzajach papieru.

Dla kogo?

Poszukujących oryginalnych rozwiązań zdobniczych miłośników przyrody w każdym wieku, miłośników scrapbokingu, artystów tworzących w duchu zrównoważonego rozwoju.

Co dadzą Ci warsztaty?

Nauczysz się jak zrobić niepowtarzalny papier ozdobny, który wykorzystasz do: pakowania prezentów, Bardzo Ważnych Listów, etykietek na przetworach, kosmetykach lub podarunkach, zakładek do książek, prac introligatorskich, oprawienia w ramki jako obrazek, papier do rysowania lub odbijania grafik, scrapbookingu. Wszystkie zadrukowane przez siebie podczas warsztatu arkusze papieru zabierzesz do domu.

Program

- wprowadzenie do techniki ecoprintingu
- zapoznanie z warsztatem ecoprintera
- wybór papier do ecoprintingu
- technika i proces barwienia i drukowania (printowania) za pomocą naturalnych barwników i części roślin

Zapewniamy

- bezpieczne miejsce do pracy w pracownie Viridarium;
- dostęp do wiedzy i doświadczenia prowadzącej;
- różne rodzaje papieru, torebki, etykietki do ćwiczeń i wprawek eco-printingu
- ziołowe herbaty lub kawę podczas przerwy dla wmocnienia ciała

Wymagamy

- mogą brać udział osoby od 10 r. ż.,
- proszę przyjść w wygodnym stroju, który może się troszeczkę zachlapać;
- rękawice ochronne własne mile widziane, jak ktoś zapomni - poratuję;

Daty

Miejsce

Pracownia "Viridarium": ul. Sulejkowska 17, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Viridarium, czyli z łaciny ,,młody sad”, to idealna nazwa dla inicjatywy, którą skrywa. Theia Boim tworzy sztukę całkowicie naturalną, skierowaną na miłość do przyrody. Takie są również warsztaty, które prowadzi. W czasie zajęć z eco-printingu Theia Boim dzieli się wiedzą o nieinwazyjnym i bezpiecznym druku kontaktowym, który wykorzystuje naturalne właściwości barwiące roślin. Wcześniej Viridarium było nazwą fundacji, która zajmowała się edukacją przyrodniczą i terapią ogrodem (Hortiterapią). Przez 5 lat pod jej egidą działał pierwszy ogródek edukacyjny w Warszawie.


Theia Boim to skrót od ,,Theia. Botanical Impact”. To też pseudonim Izabeli Zalewskiej-Kantek, w którym każdy człon ma znaczenie. Theia, czyli tytanida, córka Gai i Uranosa, zwana ,,widząca szeroko”. Natomiast ,,botanical impact” (ang. roślinny wpływ) podkreśla to, co widać w każdym przejawie twórczości Izy. Architekt krajobrazu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, instruktorka w Magazynie Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty. Pasjonatka tkanin artystycznych – batiku i malowanego jedwabiu; fascynatka sztuki Dalekiego Wschodu.


Od kilku lat Theia Boim posługuje się eco-printingiem. ,,Jest to zajęcie zacieśniające związki z naturą i rozwijające sensorycznie poprzez pobudzanie zmysłów oraz wyobraźni”. Na warsztatach dzieli się swoją pasją i wiedzą. Promuje eco-printing jako świetny, bezpieczny i ekologiczny sposób nadawania nowego życia i wyrazu nienoszonym ubraniom, wykonania przedmiotów użytkowych lub dekoracji wnętrz. To też czas na nawiązanie bliższej relacji z przyrodą; ,,Dotykam setek liści, które układam na tkaninie. Palce czują ich fakturę, oczy podziwiają kolory i niepowtarzalne kształty. Podczas obróbki termicznej unoszą się niezwykłe zapachy mieszanki roślin”. Dla uczestników zajęcia z Theią są okazją do rozwijania cierpliwości i inspiracją do kolejnych poszukiwań i nauki.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Eco-printing na papierze”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.