fbpx

Eco-printing na papierze

CENA
Wielkość grupy
3-4 osoby
Czas trwania
4 godziny: od 11:00 do 14:00

O warsztacie

Eco-printing to coraz bardziej popularny, naturalny sposób zdobienia powierzchni. Polega on na druku kontaktowym wykonanym za pomocą prawdziwych liści i kwiatów na tkaninie, bądź papierze. Efekty uzyskane w ten sposób są absolutnie niepowtarzalne i unikalne, ponieważ od początku świata nie powstały dwa takie same liście ani kwiaty. Za pomocą tej techniki zatrzymuje się na zawsze piękno przyrody, trwale odciśnięte na podłożu.
W czasie warsztatu będzie można nauczyć się jak zrobić eco-druk na rozmaitych rodzajach papieru.

Dla kogo?

Poszukujących oryginalnych rozwiązań zdobniczych miłośników przyrody w każdym wieku, miłośników scrapbokingu, artystów tworzących w duchu zrównoważonego rozwoju.

Co da Ci warsztat?

Nauczysz się jak zrobić niepowtarzalny papier ozdobny, który wykorzystasz do: pakowania prezentów, Bardzo Ważnych Listów, etykietek na przetworach, kosmetykach lub podarunkach, zakładek do książek, prac introligatorskich, oprawienia w ramki jako obrazek, papier do rysowania lub odbijania grafik, scrapbookingu. Wszystkie zadrukowane przez siebie podczas warsztatu arkusze papieru zabierzesz do domu.

Program

- wprowadzenie do techniki ecoprintingu
- zapoznanie z warsztatem ecoprintera
- wybór papier do ecoprintingu
- technika i proces barwienia i drukowania (printowania) za pomocą naturalnych barwników i części roślin

Zapewniamy

- bezpieczne miejsce do pracy w pracownie Viridarium;
- dostęp do wiedzy i doświadczenia prowadzącej;
- różne rodzaje papieru, torebki, etykietki do ćwiczeń i wprawek eco-printingu
- ziołowe herbaty lub kawę podczas przerwy dla wmocnienia ciała

Wymagamy

- mogą brać udział osoby od 10 r. ż.,
- proszę przyjść w wygodnym stroju, który może się troszeczkę zachlapać;
- rękawice ochronne własne mile widziane, jak ktoś zapomni - poratuję;

Daty

Miejsce

Pracownia "Viridarium": ul. Sulejkowska 17, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

Pracownia

Viridarium, czyli z łaciny ,,młody sad”, to idealna nazwa dla inicjatywy, którą skrywa. Theia Boim tworzy sztukę całkowicie naturalną, skierowaną na miłość do przyrody. Takie są również warsztaty, które prowadzi. W czasie zajęć z eco-printingu Theia Boim dzieli się wiedzą o nieinwazyjnym i bezpiecznym druku kontaktowym, który wykorzystuje naturalne właściwości barwiące roślin. Wcześniej Viridarium było nazwą fundacji, która zajmowała się edukacją przyrodniczą i terapią ogrodem (Hortiterapią). Przez 5 lat pod jej egidą działał pierwszy ogródek edukacyjny w Warszawie.


Theia Boim to skrót od ,,Theia. Botanical Impact”. To też pseudonim Izabeli Zalewskiej-Kantek, w którym każdy człon ma znaczenie. Theia, czyli tytanida, córka Gai i Uranosa, zwana ,,widząca szeroko”. Natomiast ,,botanical impact” (ang. roślinny wpływ) podkreśla to, co widać w każdym przejawie twórczości Izy. Architekt krajobrazu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, instruktorka w Magazynie Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty. Pasjonatka tkanin artystycznych – batiku i malowanego jedwabiu; fascynatka sztuki Dalekiego Wschodu.


Od kilku lat Theia Boim posługuje się eco-printingiem. ,,Jest to zajęcie zacieśniające związki z naturą i rozwijające sensorycznie poprzez pobudzanie zmysłów oraz wyobraźni”. Na warsztatach dzieli się swoją pasją i wiedzą. Promuje eco-printing jako świetny, bezpieczny i ekologiczny sposób nadawania nowego życia i wyrazu nienoszonym ubraniom, wykonania przedmiotów użytkowych lub dekoracji wnętrz. To też czas na nawiązanie bliższej relacji z przyrodą; ,,Dotykam setek liści, które układam na tkaninie. Palce czują ich fakturę, oczy podziwiają kolory i niepowtarzalne kształty. Podczas obróbki termicznej unoszą się niezwykłe zapachy mieszanki roślin”. Dla uczestników zajęcia z Theią są okazją do rozwijania cierpliwości i inspiracją do kolejnych poszukiwań i nauki.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Eco-printing na papierze”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz też