Eco-printing: kurs zaawansowany

CENA
Wielkość grupy
3-8 osób
Czas trwania
2 dni: od 10:00 do 17:00

O warsztacie

Eco-printing to technika druku kontaktowego wykorzystująca właściwości barwiące roślin. Stosuje się ją do trwałego zdobienia tkanin, skór i papieru. Odbicia liści i kwiatów dają niepowtarzalne efekty czarujące magią zaklętej w botaniczny ślad natury.

Tworząc w technice eco-printingu włączamy się w nurt zrównoważonego życia przez powtórne użycie niechcianych ubrań i tkanin, całkowite unikanie szkodliwych substancji chemicznych, nieprodukowanie odpadów, zastosowanie roślin jako medium barwiącego.

Dla kogo?

Dla poszukiwaczy nowych rozwiązań w eco-printingu, chętnych do rozwijania i pogłębiania wiedzy o tej technice.
Dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie w eco-printingu.

Co da Ci warsztat?

Będziemy doświadczać i uczyć się kontrolować efekty powstające w wyniku użycia różnych bejc i modyfikatorów.
Wprowadzimy tło do eco-printów.

Program

Poznasz szeroką gamę bejc do tkanin oraz sposoby ich zastosowania w eco-printingu.
Nauczysz się dodawać tła do druku kontaktowego.

Zapewniamy

Cena warsztatu zawiera: wszystkie potrzebne materiały, tkaniny (jedwab, bawełnę, washpapę), modyfikatory, roślinne surowce barwierskie.

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział osoby od 14 lat. Bardzo proszę o niekrępujący strój, którego nie będzie szkoda zachlapać. Zajęcia będą odbywały się w ogrodzie, więc przed wyjściem rano z domu nie zapomnijcie sprawdzić prognozy pogody i weźcie odpowiednie buty. Można zabrać własne ubrania do zdobienia i farbowania.

Daty

Miejsce

Pracownia "Viridarium": ul. Jaworowska 12, Konstancin-Jeziorna

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Viridarium, czyli z łaciny ,,młody sad”, to idealna nazwa dla inicjatywy, którą skrywa. Theia Boim tworzy sztukę całkowicie naturalną, skierowaną na miłość do przyrody. Takie są również warsztaty, które prowadzi. W czasie zajęć z eco-printingu Theia Boim dzieli się wiedzą o nieinwazyjnym i bezpiecznym druku kontaktowym, który wykorzystuje naturalne właściwości barwiące roślin. Wcześniej Viridarium było nazwą fundacji, która zajmowała się edukacją przyrodniczą i terapią ogrodem (Hortiterapią). Przez 5 lat pod jej egidą działał pierwszy ogródek edukacyjny w Warszawie.


Theia Boim to skrót od ,,Theia. Botanical Impact”. To też pseudonim Izabeli Zalewskiej-Kantek, w którym każdy człon ma znaczenie. Theia, czyli tytanida, córka Gai i Uranosa, zwana ,,widząca szeroko”. Natomiast ,,botanical impact” (ang. roślinny wpływ) podkreśla to, co widać w każdym przejawie twórczości Izy. Architekt krajobrazu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, instruktorka w Magazynie Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty. Pasjonatka tkanin artystycznych – batiku i malowanego jedwabiu; fascynatka sztuki Dalekiego Wschodu.


Od kilku lat Theia Boim posługuje się eco-printingiem. ,,Jest to zajęcie zacieśniające związki z naturą i rozwijające sensorycznie poprzez pobudzanie zmysłów oraz wyobraźni”. Na warsztatach dzieli się swoją pasją i wiedzą. Promuje eco-printing jako świetny, bezpieczny i ekologiczny sposób nadawania nowego życia i wyrazu nienoszonym ubraniom, wykonania przedmiotów użytkowych lub dekoracji wnętrz. To też czas na nawiązanie bliższej relacji z przyrodą; ,,Dotykam setek liści, które układam na tkaninie. Palce czują ich fakturę, oczy podziwiają kolory i niepowtarzalne kształty. Podczas obróbki termicznej unoszą się niezwykłe zapachy mieszanki roślin”. Dla uczestników zajęcia z Theią są okazją do rozwijania cierpliwości i inspiracją do kolejnych poszukiwań i nauki.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

  1. Kasia

    Fantastyczne warsztaty w cudownym starym ogrodzie. Prowadząca dzieli się wiedzą i doświadczeniem jednocześnie pozwalając na własne eksperymentowanie. Przez 2 dni poznaje się tajniki barwienia roślinami i wykonuje się ogrom pracy, której efekty zabiera się do domu. Inspirujące jest to, że dodatkowo można korzystać z roślin, które rosną dookoła. Przyjazna atmosfera i otaczająca natura pozawala zrelaksować się psychicznie. Będę kontynuować na warsztatach dla zaawansowanych.

  2. Agnieszka

    Warsztaty były świetne! Bardzo inspirujące!. Wciąż mam w głowie to , co się tam działo i planuję eksperymentować również we własnym zakresie korzystając z wiedzy, która została nam przekazana. Myślę też o kolejnych warsztatach. Dziękuję za bardzo miłą i gościnną atmosferę podczas tego spotkania! Polecam serdecznie!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *