Eco-printing: kurs zaawansowany

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

2 dni: od 11:00 do 17:30

O warsztatach

Eco-printing jest dziedziną niekończących się badań i odkryć. Jeśli znasz już tę technikę, chcesz ją rozwijać i doskonalić, zapraszam Cię na kurs eco-printingu dla zaawansowanych. Podzielę się moimi odkryciami i doświadczeniami z wielu lat eksperymentowania w zakresie barwienia tkanin oraz studiowania właściwości koloryzujących roślin. Zdradzę sekrety, które prowadzą do otrzymywania jeszcze lepszych i ciekawszych efektów w zakresie roślinnego barwienia i drukowania tkanin.

Dla kogo?

Dla poszukiwaczy nowych rozwiązań w eco-printingu chętnych do rozwijania i pogłębiania wiedzy o tej technice.
Dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie w eco-printingu.

Co dadzą Ci warsztaty?

Będziemy doświadczać i uczyć się kontrolować efekty powstające w wyniku użycia różnych bejc i modyfikatorów.
Wprowadzimy tło do eco-printów pochodzące z roślin lokalnych i tropikalnych.

Program

Poznasz szeroką gamę bejc do tkanin oraz sposoby ich zastosowania w eco-printingu.
Nauczysz się dodawać tła do druku kontaktowego. Wzbogacisz warsztat i zakres używanych kolorów.

Zapewniamy

Cena warsztatu zawiera: wszystkie potrzebne materiały, tkaniny (jedwab, bawełnę, washpapę), modyfikatory, roślinne surowce barwierskie.

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział osoby od 14 lat. Bardzo proszę o rękawiczki gumowe oraz niekrępujący strój, którego nie będzie szkoda zachlapać. Zajęcia mogą odbywac się w ogrodzie, więc przed wyjściem rano z domu nie zapomnij sprawdzić prognozy pogody i weź odpowiednie buty, ponieważ w ramach spotkania przewidziany jest spacer, podczas którego będziemy zbierać liście. Zabierz własne ubrania z tanin naturalnych, w jasnych kolorach, do zdobienia i farbowania.

Daty

Miejsce

Pracownia "Viridarium": ul. Sulejkowska 17, Warszawa, Praga-Południe

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Viridarium, czyli z łaciny ,,młody sad”, to idealna nazwa dla inicjatywy, którą skrywa. Theia Boim tworzy sztukę całkowicie naturalną, skierowaną na miłość do przyrody. Takie są również warsztaty, które prowadzi. W czasie zajęć z eco-printingu Theia Boim dzieli się wiedzą o nieinwazyjnym i bezpiecznym druku kontaktowym, który wykorzystuje naturalne właściwości barwiące roślin. Wcześniej Viridarium było nazwą fundacji, która zajmowała się edukacją przyrodniczą i terapią ogrodem (Hortiterapią). Przez 5 lat pod jej egidą działał pierwszy ogródek edukacyjny w Warszawie.


Theia Boim to skrót od ,,Theia. Botanical Impact”. To też pseudonim Izabeli Zalewskiej-Kantek, w którym każdy człon ma znaczenie. Theia, czyli tytanida, córka Gai i Uranosa, zwana ,,widząca szeroko”. Natomiast ,,botanical impact” (ang. roślinny wpływ) podkreśla to, co widać w każdym przejawie twórczości Izy. Architekt krajobrazu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, instruktorka w Magazynie Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty. Pasjonatka tkanin artystycznych – batiku i malowanego jedwabiu; fascynatka sztuki Dalekiego Wschodu.


Od kilku lat Theia Boim posługuje się eco-printingiem. ,,Jest to zajęcie zacieśniające związki z naturą i rozwijające sensorycznie poprzez pobudzanie zmysłów oraz wyobraźni”. Na warsztatach dzieli się swoją pasją i wiedzą. Promuje eco-printing jako świetny, bezpieczny i ekologiczny sposób nadawania nowego życia i wyrazu nienoszonym ubraniom, wykonania przedmiotów użytkowych lub dekoracji wnętrz. To też czas na nawiązanie bliższej relacji z przyrodą; ,,Dotykam setek liści, które układam na tkaninie. Palce czują ich fakturę, oczy podziwiają kolory i niepowtarzalne kształty. Podczas obróbki termicznej unoszą się niezwykłe zapachy mieszanki roślin”. Dla uczestników zajęcia z Theią są okazją do rozwijania cierpliwości i inspiracją do kolejnych poszukiwań i nauki.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztatach

  1. Kasia

    Fantastyczne warsztaty w cudownym starym ogrodzie. Prowadząca dzieli się wiedzą i doświadczeniem jednocześnie pozwalając na własne eksperymentowanie. Przez 2 dni poznaje się tajniki barwienia roślinami i wykonuje się ogrom pracy, której efekty zabiera się do domu. Inspirujące jest to, że dodatkowo można korzystać z roślin, które rosną dookoła. Przyjazna atmosfera i otaczająca natura pozawala zrelaksować się psychicznie. Będę kontynuować na warsztatach dla zaawansowanych.

  2. Agnieszka

    Warsztaty były świetne! Bardzo inspirujące!. Wciąż mam w głowie to , co się tam działo i planuję eksperymentować również we własnym zakresie korzystając z wiedzy, która została nam przekazana. Myślę też o kolejnych warsztatach. Dziękuję za bardzo miłą i gościnną atmosferę podczas tego spotkania! Polecam serdecznie!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.