Eco-printing: Kurs intensywny

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

2 dni: dwa kolejne dni od 10:00 do 17:00

O warsztatach

Eco-printing to technika druku kontaktowego wykorzystująca właściwości barwiące roślin. Stosuje się ją do trwałego zdobienia tkanin, skór i papieru. Odbicia liści i kwiatów dają niepowtarzalne efekty czarujące magią zaklętej w botaniczny ślad natury. Otrzymane w ten sposób matriały nadają się do wielkorotnego użytku, prania, nie brudzą.

Tworząc w technice eco-printingu przez powtórne użycie niechcianych ubrań i tkanin, całkowite unikanie szkodliwych substancji chemicznych, nieprodukowanie odpadów, zastosowanie roślin jako medium barwiącego, włączamy się w nurt zrównoważonego działania.

Dla kogo?

Ten warsztat jest organizowany dla poszukujących oryginalnych rozwiązań zdobniczych miłośników przyrody, artystów i projektantów mody tworzących w duchu zrównoważonego rozwoju. Również dla Ciebie, jeśli chcesz się nauczyć jak nadać nowe życie niechcianym ubraniom, jeśli leży Ci na sercu ograniczenie produkcji odpadów oraz chcesz poznać właściwości roślin i być zawsze blisko natury.

Co dadzą Ci warsztaty?

Nauczysz się różnych technik odciskania śladów roślin na papierze i tkaninie w metrażu i na gotowych ubraniach. Dowiesz się jak wyposażyć pracownię. Wrócisz do domu z całą torbą prac wykonanych na jedwabiu (ok. 3 mb), bawełnie i papierze, których wszyscy będą Ci zazdrościć.

Nauczysz się również rozumieć, w jaki sposób otrzymuje się dobre i powtarzalne efekty tworząc w technice eco-printingu, jak wybierać i przygotowywać tkaninę do druku kontaktowego, jaki materiał roślinny najlepiej sprawdza się w technice.

To będzie warsztat eco-printingu instant, czyli dostaniesz wiadomości z pierwszego i drugiego stopnia (tak przeważnie dzielę się wiedzą o tej sztuce) na raz, w ciągu dwóch, a nie czterech dni. Jesteś na to gotowa?

Program

1. Wprowadzenie do eco-printingu.
2. Prezentacja możliwości techniki.
3. Wybór tkanin i materiału roślinnego dającego najlepsze efekty.
4. Przygotowanie tkaniny.
5. Sposoby pozyskiwania roślin.
6. Wyposażenie pracowni.
7. Środki ostrożności przy pracy.
8. Przygotowanie tkaniny - bejcowanie.
8. Eco-print na papierze.
9. Eco-print na jedwabiu i wełnie.
10. Nauka techniki hapa-zome na bawełnie.
11. Warianty techniki eco-printingu w połączeniu z barwieniem naturalnym.
12. Otrzymywanie barwników z roślin.

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne materiały, wiedzę i pożywną zupę w porze lunchu, bezpieczną przestrzeń do pracy.

Wymagamy

Ubierz się odpowiednio do pogody, weź zeszyt do notowania, gumowe rękawiczki i bawełniane ubrania do barwienia i printowania.

Daty

Miejsce

Pracownia "Viridarium": ul. Sulejkowska 17, Warszawa, Praga-Południe

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Viridarium, czyli z łaciny ,,młody sad”, to idealna nazwa dla inicjatywy, którą skrywa. Theia Boim tworzy sztukę całkowicie naturalną, skierowaną na miłość do przyrody. Takie są również warsztaty, które prowadzi. W czasie zajęć z eco-printingu Theia Boim dzieli się wiedzą o nieinwazyjnym i bezpiecznym druku kontaktowym, który wykorzystuje naturalne właściwości barwiące roślin. Wcześniej Viridarium było nazwą fundacji, która zajmowała się edukacją przyrodniczą i terapią ogrodem (Hortiterapią). Przez 5 lat pod jej egidą działał pierwszy ogródek edukacyjny w Warszawie.


Theia Boim to skrót od ,,Theia. Botanical Impact”. To też pseudonim Izabeli Zalewskiej-Kantek, w którym każdy człon ma znaczenie. Theia, czyli tytanida, córka Gai i Uranosa, zwana ,,widząca szeroko”. Natomiast ,,botanical impact” (ang. roślinny wpływ) podkreśla to, co widać w każdym przejawie twórczości Izy. Architekt krajobrazu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, instruktorka w Magazynie Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty. Pasjonatka tkanin artystycznych – batiku i malowanego jedwabiu; fascynatka sztuki Dalekiego Wschodu.


Od kilku lat Theia Boim posługuje się eco-printingiem. ,,Jest to zajęcie zacieśniające związki z naturą i rozwijające sensorycznie poprzez pobudzanie zmysłów oraz wyobraźni”. Na warsztatach dzieli się swoją pasją i wiedzą. Promuje eco-printing jako świetny, bezpieczny i ekologiczny sposób nadawania nowego życia i wyrazu nienoszonym ubraniom, wykonania przedmiotów użytkowych lub dekoracji wnętrz. To też czas na nawiązanie bliższej relacji z przyrodą; ,,Dotykam setek liści, które układam na tkaninie. Palce czują ich fakturę, oczy podziwiają kolory i niepowtarzalne kształty. Podczas obróbki termicznej unoszą się niezwykłe zapachy mieszanki roślin”. Dla uczestników zajęcia z Theią są okazją do rozwijania cierpliwości i inspiracją do kolejnych poszukiwań i nauki.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztatach

 1. Anna

  To był faktycznie intensywny kurs. Dużo praktyki, mało teorii.
  Teoria przekazywana bardzo chaotycznie, trudno było sporządzić notatkę, z której można by później skorzystać. Pozostał mętlik w głowie i niewiele notatek do uporządkowania wiadomości potrzebnych do samodzielnego tworzenia eco-printingu. Poza tym jestem zadowolona, że mogłam wykonać wiele pięknych, roślinnych nadruków na jedwabiu, zdobyć trochę praktyki, poznać uczestniczki kursu (wspaniałe osobowości), twórczo spędzić czas w otoczeniu pięknej przyrody.

 2. Maria

  Witam kolejnych potencjalnych warsztatowiczów –
  jeśli chcecie – tak jak ja – spełnić swoje marzenia o kolejnej technice zdobienia tkanin, tak bardzo malarskiej, że efekt naszych własnych (!) prac zapiera dech i powoduje niedowierzanie – to właśnie to miejsce i ten wspaniały czas – a wszystko to dzięki pięknej zielnej czarownicy Izabeli !!!
  Mam doświadczenia zawodowe z tkaniną, ale nie z eko printem – jednak informacje otrzymywane w trakcie kursu były jasne i oczywiste – to info dla osób, które boją się nowego tematu…
  Wspaniały czas odpoczynku psychicznego, intensywnego działania artystycznego i rozmów z przesympatycznymi współwarsztatowiczkami. No i zupa mocy , która dodaje sił i pozwala na rodzinne niemal zbliżenie wszystkich przy wspólnym stole. Na zawsze zachowam w pamięci te dni, dla mnie – absolutnego szczęścia!!! Dziękuję!!!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.