Eco-printing: Kurs intensywny

CENA
Wielkość grupy
3-6 osób
Czas trwania
2 dni: dwa kolejne dni od 10:00 do 17:00

O warsztacie

Eco-printing to technika druku kontaktowego wykorzystująca właściwości barwiące roślin. Stosuje się ją do trwałego zdobienia tkanin, skór i papieru. Odbicia liści i kwiatów dają niepowtarzalne efekty czarujące magią zaklętej w botaniczny ślad natury.

Tworząc w technice eco-printingu, włączamy się w nurt zrównoważonego życia przez powtórne użycie niechcianych ubrań i tkanin, całkowite unikanie szkodliwych substancji chemicznych, nieprodukowanie odpadów, zastosowanie roślin jako medium barwiącego.

Dla kogo?

Poszukujących oryginalnych rozwiązań zdobniczych miłośników przyrody, artystów i projektantów mody tworzących w duchu zrównoważonego rozwoju. Również dla Ciebie, jeśli chcesz się nauczyć jak nadać nowe życie niechcianym ubraniom. Leży Ci na sercu ograniczenie produkcji odpadów oraz chcesz poznać właściwości roślin.

Co da Ci warsztat?

To będzie warsztat eco-printingu instant, czyli dostaniesz wiadomości z pierwszego i drugiego stopnia (tak przeważnie dzielę się wiedzą o tej sztuce) na raz, w ciągu dwóch, a nie czterech dni. Jesteś na to gotowa? Nauczysz się rozumieć, w jaki sposób otrzymuje się dobre i powtarzalne efekty tworząc w technice eco-printingu, jak wybierać i przygotowywać tkaninę do druku kontaktowego, jaki materiał roślinny najlepiej sprawdza się w technice.

Nauczysz się różnych technik odciskania roślin na papierze i tkaninie w metrażu i na gotowych ubraniach. Dowiesz się jak wyposażyć pracownię. Wrócisz do domu z całą torbą prac wykonanych na jedwabiu (ok. 3 mb), bawełnie i papierze, których wszyscy będą Ci zazdrościć.

Program

1. Wprowadzenie do eco-printingu.
2. Prezentacja możliwości techniki.
3. Wybór tkanin i materiału roślinnego dającego najlepsze efekty.
4. Przygotowanie tkaniny.
5. Sposoby pozyskiwania roślin.
6. Wyposażenie pracowni.
7. Środki ostrożności przy pracy.
8. Przygotowanie tkaniny - bejcowanie.
8. Eco-print na papierze.
9. Eco-print na jedwabiu i wełnie.
10. Nauka techniki hapa-zome na bawełnie.
11. Warianty techniki eco-printingu w połączeniu z barwieniem naturalnym.
12. Otrzymywanie barwników z roślin.
13. Stosowanie naturalnych modyfikatorów koloru.

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne materiały, wiedzę i pożywną zupę w porze lunchu, bezpieczną przestrzeń do pracy.

Wymagamy

Ubierz się odpowiednio do pogody, weź zeszyt do notowania i bawełniane ubrania do barwienia i printowania.

Daty

Miejsce

Pracownia "Viridarium": ul. Jaworowska 12, Konstancin-Jeziorna

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Viridarium, czyli z łaciny ,,młody sad”, to idealna nazwa dla inicjatywy, którą skrywa. Theia Boim tworzy sztukę całkowicie naturalną, skierowaną na miłość do przyrody. Takie są również warsztaty, które prowadzi. W czasie zajęć z eco-printingu Theia Boim dzieli się wiedzą o nieinwazyjnym i bezpiecznym druku kontaktowym, który wykorzystuje naturalne właściwości barwiące roślin. Wcześniej Viridarium było nazwą fundacji, która zajmowała się edukacją przyrodniczą i terapią ogrodem (Hortiterapią). Przez 5 lat pod jej egidą działał pierwszy ogródek edukacyjny w Warszawie.


Theia Boim to skrót od ,,Theia. Botanical Impact”. To też pseudonim Izabeli Zalewskiej-Kantek, w którym każdy człon ma znaczenie. Theia, czyli tytanida, córka Gai i Uranosa, zwana ,,widząca szeroko”. Natomiast ,,botanical impact” (ang. roślinny wpływ) podkreśla to, co widać w każdym przejawie twórczości Izy. Architekt krajobrazu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, instruktorka w Magazynie Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty. Pasjonatka tkanin artystycznych – batiku i malowanego jedwabiu; fascynatka sztuki Dalekiego Wschodu.


Od kilku lat Theia Boim posługuje się eco-printingiem. ,,Jest to zajęcie zacieśniające związki z naturą i rozwijające sensorycznie poprzez pobudzanie zmysłów oraz wyobraźni”. Na warsztatach dzieli się swoją pasją i wiedzą. Promuje eco-printing jako świetny, bezpieczny i ekologiczny sposób nadawania nowego życia i wyrazu nienoszonym ubraniom, wykonania przedmiotów użytkowych lub dekoracji wnętrz. To też czas na nawiązanie bliższej relacji z przyrodą; ,,Dotykam setek liści, które układam na tkaninie. Palce czują ich fakturę, oczy podziwiają kolory i niepowtarzalne kształty. Podczas obróbki termicznej unoszą się niezwykłe zapachy mieszanki roślin”. Dla uczestników zajęcia z Theią są okazją do rozwijania cierpliwości i inspiracją do kolejnych poszukiwań i nauki.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Eco-printing: Kurs intensywny”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *