Ebru: malarstwo na wodzie

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

1,5 godziny:w tygodniu od 18:30 do 20:00 i w weekendy od 13:00 do 14:30.

O warsztacie

Na warsztatach zapoznasz się i spróbujesz swoich sił w wyjątkowej tureckiej sztuce malarstwa na wodzie ebru. Pod moim okiem będziesz tworzyć niepowtarzalne kolorowe wzory na powierzchni wody, które finalnie przekładamy na papier.

Dla kogo?

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby dorosłe jak młodzież i dzieci (do 10 r.ż obowiązkowo z dorosłym opiekunem). Warsztaty są skierowane zarówno do osób, które interesują się technikami malarstwa na wodzie, twórczością malarską, jak i do kompletnych amatorów bez zdolności plastycznych.

Co da Ci warsztat?

Sam warsztat jest też świetnym sposobem na odpoczynek i oderwanie się od codziennych obowiązków.

Z warsztatu wychodzisz z podstawową wiedzą na temat techniki ebru. Wszystkie prace, które wykonasz na warsztacie, zabierasz ze sobą.

Program

Warsztaty rozpoczynamy wstępnymi informacjami o technice. Następnie kolejno będziemy wykonywać trzy podstawowe wzory. Dowiesz się jak używać wszystkich narzędzi i różnych rodzajów farb. Przez pozostały czas każdy z uczestników wykona prace według własnego pomysłu.

Zapewniamy

Wszystkie niezbędne materiały oraz fartuszki ochronne.

Wymagamy

Przygotuj odpowiedni ubiór, pamiętając, że na warsztatach możesz się pobrudzić.

Daty

Miejsce

Pracownia Marty Puchłowskiej: ul. Kłopotowskiego 38/6. Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Pracownia jest częścią Przestrzeni Wieloplastyczej. Jest to miejsce, na które składa się kilka indywidualnych pracowni malarskich i innych twórczych działań. Mieści się w pięknej kamienicy na Pradze Północ, gdzie sąsiaduje z Galerią 81°. Przestrzeń Wieloplastyczna bierze udział w Nocy Muzeów i PrezentAkcji. Ale nie musisz czekać na te szczególne eventy, aby zwiedzić to miejsce. Wystarczy, że weźmiesz udział w warsztatach, np. malowania techniką ebru pod troskliwym okiem Marty Puchłowksiej.


Marta skończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ze sztukami plastycznymi związała swoje zawodowe życie. Rysuje, maluje i pracuje w edukacji. Technika ebru staonwi wyróżnik jej działalności. Wszystko zaczęło się od studenckej wymiany na Uniwersytecie Mimar Sinan w Stambule. Tam na wydziale tradycyjnych tureckich sztuk Marta poznała ebru – wielowiekową technikę malarstwa na wodzie.


Prywatnie Marta jest także żoną Turka, co sprawiło, że mogła zbliżyć się do tureckiej kultury jeszcze bardziej. Technika ebru skradła artystyczne serce Marty do tego stopnia, że teraz chce dzielić się nią i propagować na organizowanych przez siebie warsztatach. Swoje zajęcia kieruje do wszystkich zainteresowanych, nie tylko tych, którzy są nastawieni na rozwój plastyczny. Przekonuje, że ”na warsztatach ebru można kreatywnie spędzić czas, spróbować czegoś nowego, odprężyć się”. Mile widziani są dorośli, młodzież i dzieci, bo warsztaty ebru są świętną platformą do działań międzypokoleniowych. A co ze zdolnościami plastycznymi? Tu mamy dobrą wiadomość: w ogóle nie są wymagane.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

  1. Ewa

    Świetne warsztaty w urokliwej praskiej kamienicy. Prowadząca zaskakuje wiedzą na temat tej techniki i dokładnością z jaką odtwarza tradycyjne materiały używane w tym malarstwie od wieków. Po wprowadzeniu, mogliśmy oddać się nieskrępowanej twórczości – można na zajęciach eksperymentować i wspaniale się bawić. Bardzo polecam. Ja mam ochotę na więcej.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *