Drugie życie mebli: warsztaty renowacji

CENA

Wielkość grupy

3 - 

12 os.

Czas trwania

2 dni: sobota i niedziela od 10:00 do 16:00

O warsztatach

Drewniane, a przede wszystkim stare meble stanowią wyjątkowe wyposażenie w każdym domu. Idealnie prezentują się we wnętrzach klasycznych, jak i tych nowoczesnych. Natomiast pytanie, co zrobić jeśli na meblach widać upływ czasu, a ich blask już dawno minął?

Nic prostszego! Przynieś je na zajęcia w Centrum Ekonomii Cyrkularnej ReStore! W naszej pracowni dźwięk młotków, zapach farby i rękawice ochronne na dłoniach zawsze sygnalizują, że dokonują się cuda. Tak właśnie jest na naszych warsztatach renowacji mebli drewnianych.

Podczas tych warsztatów przelejesz swoje emocje, uczucia i osobowość w meble, które pokażą, kim jesteś. A to wszystko pod okiem niezwykłych trenerek – Dwóch Bab, Igi Kolinko i Sylwii Wilgatek-Wykuż.

Jeśli kochasz stare meble i wierzysz, że mają duszę, to świetnie trafiłeś. Z nami Twój stary mebel zyska drugie życie, a Ty poznasz tajniki sztuki renowacji mebli i spędzisz czas z ludźmi, którzy jak TY uwielbiają wiekowe perełki.

Dla kogo?

Warsztat jest skierowany do wszystkich zainteresowanych osób. Osoby początkujące będą miały okazję poznać podstawowe narzędzia do obróbki mebli drewnianych, dowiedzą się, w jaki sposób można poddać je renowacji i będą miały okazję spróbować swoich sił w praktyce. Dla osób bardziej zaawansowanych również znajdziemy ciekawe i wymagające wyzwania ;-)

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy każdego, kto chciałby samodzielnie lub też z naszym wsparciem nadać drugie życie swoim meblom. Każdego, kto kocha stare meble, lubi majsterkować oraz nie boi się pozytywnie zmęczyć i nieco zakurzyć.

Co dadzą Ci warsztaty?

Warsztaty realizowane w ReStore pozwolą Ci przywrócić dawny blask mebli. Prowadzące pokażą Ci narzędzia i techniki renowacji, które na nowo tchną życie i urok w Twoje drewniane szafki, stoliki czy krzesła.

Poznasz metody pozbywania się starych powłok lakierniczych, technikę używania papieru ściernego i odpowiednich jego gradacji.

Dowiesz się jak naprawić mebel fornirowany, skleić uszkodzony element i odtworzyć zniszczony fragment. Na naszych warsztatach poznasz metody zabezpieczania mebla odpowiednim materiałem wykończeniowym.

Z zajęć wyniesiesz nie tylko pięknie odnowiony mebel, który z dumą będzie można postawić i prezentować w mieszkaniu, ale przede wszystkim nabędziesz szereg umiejętności związanych z renowacją mebli drewnianych. Rozwiniesz swoją kreatywność, odpoczniesz przy pracy fizycznej i poznasz wspaniałe osoby.

Ponadto, odnawiając stary mebel wspierasz idee zrównoważonego rozwoju z poszanowaniem środowiska. Co więcej, cały dochód z warsztatu zostanie przeznaczony na cel statutowy Fundacji Habitat for Humanity Poland, aby zapewnić świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia.

Program

Część I : teoria
- BHP;
- podstawy renowacji – omówienie stosowanych technik renowacji, wykorzystywanych narzędzi itp.;
- podstawowe metody usuwania starych powłok i wybór metody odpowiedniej dla Twojego mebla.

Część II : praktyka
- nauka inwentaryzacji;
- demontaż konstrukcji mebla – o ile to konieczne;
- usuwanie starych powłok z elementów drewnianych – wykorzystujemy narzędzia ręczne, chemię i elektronarzędzia;
- uzupełnianie ubytków – szpachlowanie, dosztukowywanie forniru i kawałków drewna;
- wykańczanie mebla – klejenie konstrukcji, retuszowanie uszkodzeń, wybarwianie drewna bejcą, lakierowanie, woskowanie, olejowanie, ew. malowanie niektórych elementów farbami akrylowymi;
- sesja zdjęciowa :-)

Zapewniamy

Niezwykłą atmosferę warsztatów, podczas których rozwiniesz nie tylko umiejętności renowacji mebli drewnianych, ale poznasz wspaniałe osoby, które zawsze służą pomocą i wsparciem podczas prac nad meblem.

Nasze zajęcia to także dobra okazja, aby zawrzeć ciekawe znajomości z podobnymi osobami.

Pełne wyposażenie pracowni, maszyny szlifierskie, papiery ścierne, chemię, narzędzia i wszystko to co pozwoli oczyścić mebel i przygotować go do dalszej pracy. A także materiały wykończeniowe w postaci, bejc, wosków, olejów, farb akrylowych i past zdobniczych.

Zapewniamy materiały ochronne jak okulary i rękawiczki.

Wymagamy

Pozytywnego nastawienia do pracy, odrobiny odwagi do poznania nowych narzędzi i technik. No i oczywiście mebla, które dostanie drugie życie!

Zabierz robocze ubranie, które może ulec uszkodzeniu czy zabarwieniu. Wymagane zakryte obuwie.

Ważne:
- program warsztatów jest dostosowany do pełnoletnich;
- na warsztatach pracujemy tylko z drewnem, nie zajmujemy się odnawianiem tapicerki;
- serdecznie zapraszamy osoby nie posiadających doświadczenia w renowacji mebli;
- pracujemy raczej z mniejszymi meblami typu krzesła, stoliki, szafeczki – na większe meble typu kredens czy komoda nie wystarczy nam czasu.

Możesz przyjść z większym meblem, ale musisz mieć świadomość, że nie dokończysz jego renowacji w trakcie warsztatów. Otrzymasz jednak wskazówki, co zrobić z nim dalej krok po kroku.

Daty

Miejsce

Fundacja Habitat for Humanity Poland: Centrum Ekonomii Cyrkularnej: ul. Łojewska 12, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Ludzie uwielbiają tworzyć – dlatego Fundacja Habitat for Humanity Poland stworzyła przestrzeń, gdzie każdy będzie mógł samodzielnie wykonać rozmaite przedmioty, w oparciu o różne sztuki rzemieślnicze. Wykorzystując doświadczenie Fundacji w zakresie budownictwa i szerokie kompetencje współpracujących z Fundacją Habitat for Humanity Poland trenerów, kreujemy przestrzeń, gdzie dźwięk piły i młotka oznacza, że tworzy się coś wyjątkowego.

Warsztat ReStore powstał w 2020 roku i jest miejscem, gdzie działania rzemieślnicze, spotykają się z działaniami edukacyjnymi z obszaru ekologii i ekonomii cyrkularnej. Jego powstanie, ściśle wiąże się z działającym tuż obok Sklepem ReStore, który oferuje artykuły wyposażenia wnętrz. To wyróżnia Warsztat ReStore na tle Polski – chętni uczestnicy/uczestniczki warsztatów mogą podjąć się renowacji mebli, których zysk ze sprzedaży w sklepie ReStore, razem z wypracowanym zyskiem z prowadzonych warsztatów, jest przekazywany na poprawę warunków mieszkaniowych Polek i Polaków.

Wydzielona przestrzeń na działalność edukacyjną i warsztatową (łącznie 100 m2), potwierdza wiarę pracowników Fundacji Habitat for Humanity Poland, że edukacja, jest kluczem do zmiany zachowań konsumenckich na bardziej ekologiczne, nastawione na niemarnowanie zasobów, odzyskiwanie nadających się do użycia materiałów, dawanie rzeczom nowego życia lub innych funkcji.

Warsztat ReStore współpracuje z grupą doświadczonych eko-kreatorów – ludzi, którzy kochają to, co robią i ich pomysłowość nie ma końca. Organizujemy dłuższe – weekendowe warsztaty i krótsze – w ciągu tygodnia tak, abyś po godzinach przyszedł/przyszła do nas szlifować nowe umiejętności. Wszystkie zyski z warsztatów zasilą cele statutowe Fundacji Habitat for Humanity Poland, tak więc biorąc w nich udział, nie tylko uczysz się, ale również czynisz dobro!

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Drugie życie mebli: warsztaty renowacji”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.