Drugi stopień makramy

CENA

Wielkość grupy

2 - 

6 os.

Czas trwania

4 godziny: od 10:00 do 14:00

O warsztatach

Wciągnęła Cię makrama? Umiesz zaplatać pierwsze węzły i chcesz nauczyć się więcej? A może pleciesz, ale węzły nie wyglądają tak, jak chcesz?

Na warsztatach Drugi stopień makramy utrwalimy to, co już umiesz, ale przejdziemy też do bardziej zaawansowanych kombinacji węzłów:
- podwójnych diamentów,
- muszli,
- węzłów żebrowych zawiązanych na sznurku zawieszonym "w łódeczkę".

Uczymy się łączyć łańcuchy, dodawać nowe elementy, samodzielnie liczymy długości potrzebnego do makramy sznurka.

Dla kogo?

Dla tych, co potrafią zaplatać węzeł płaski i żebrowy. Tylko to, więcej wiedzy nie potrzeba.

Co dadzą Ci warsztaty?

Na warsztatach duży nacisk kładziemy na szacowanie i odmierzanie sznurków na makramę - każda osoba samodzielnie wylicza docelowe długości.

Z warsztatów wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną makramą. Możesz wykończyć ją w pracowni albo w domu, dodając kolejne łańcuchy.

Program

Te warsztaty to od pierwszych minut konkret. Nie zaczynamy od wprowadzenia na temat sznurków i makramy, tylko od razu przechodzimy do mierzenia sznurków i plecenia.

Plecenie zaczynamy od środkowej części makramy, w której wiążemy rządek węzłów żebrowych. Uczymy się, jak to robić, żeby węzły nie falowały.

Następnie przechodzimy do muszli i diamentów.
Pracę zakańczamy baryłkami i - wedle uznania - frędzlami.

Zapewniamy

Wszystkie niezbędne do plecenia materiały:
- 100 m sznurka bawełnianego plecionego,
- kijek 40 lub 60 cm (jeżeli po warsztatach będziesz chcieć rozbudować swoją pracę),
- kawa/herbata i ciastka.

Wymagamy

Tylko znajomości węzłów płaskiego i żebrowego. Na zajęcia można przyjść także wtedy, gdy węzły te sprawiają problemy - szybko je rozwiążemy i przejdziemy do plecenia makramy.

Daty

Miejsce

Szkoła Makramy SNAGart: ul. Czapli 25, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Szkoła Makramy SNAGart wyrosła z marki szytych przez Katarzynę Karpę spódniczek biegowych SNAG i pracowni SNAGart, czyli bardziej artystycznej odnogi działalności. Została założona w 2018 roku, w domu rodzinnym na Ursynowie, gdzie Kasia mieszkała od lat 90. do 2005 roku. Pracownia mieści się w odremontowanej piwnicy. Została zaaranżowana i odnowiona przez Kasię i jej mężczyznę Marcina Trzeciakiewicza.


Katarzyna Karpa to chodząca energia twórcza. W ciągłym ruchu i z serdecznym uśmiechem na twarzy. Do niedawna żyła z pracy w mediach, a rękodzieło zajmowało wolny czas. Od 2019 roku Szkoła Makramy SNAGart to jej główne zajęcie. Nie znosi monotonii, więc co i rusz wymyśla nowy projekt, nowy plan, nowy pomysł na warsztat. W 2019 roku zorganizowała m.in. wydarzenie #makramanatrawie i współorganizowała warsztaty sąsiedzkie na Ursynowie. Pod hasłem #targowiskoumiejętności regularnie obywają się otwarte, kreatywne spotkania dla wszystkich, którzy chcą podzielić się tym, co potrafią robić: patentami na różne rzeczy w życiu, umiejętnościami czy np. sprawdzonymi przepisami.


Zdolności manualne i zamiłowanie do tworzenia pięknych rzeczy wyniosła z domu rodzinnego. Babcia szyła, mama zaplatała makramowe sowy, lepiła z modeliny i robiła na drutach. Kasia od dzieciństwa robi to wszystko i jeszcze więcej! Swoje pierwsze “dorosłe” makramy zrobiła przy okazji remontu mieszkania. Jak mówi “w zasadzie zaplotły się same”. Robienie kolejnych rozumiało się samo przez się. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Drugi stopień makramy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.