Drugi stopień makramy

CENA

Wielkość grupy

2 - 

6 os.

Czas trwania

4 godziny: od poniedziałku do piątku od 17:00 do 21:00 lub w weekendy od 15:00 do 19:00

O warsztatach

Wciągnęła Cię makrama? Umiesz zaplatać pierwsze węzły i chcesz nauczyć się więcej? A może pleciesz, ale węzły nie wyglądają tak, jak chcesz? Albo chcesz nauczyć się, jak liczyć długości sznurków na makramę?

Na warsztatach "Drugi stopień makramy" właśnie na liczenie długości sznurków kładziemy najmocniejszy nacisk. Nie dostaniesz gotowych długości, ale wykonasz próbkę i policzysz je samodzielnie.

Utrwalimy także to, co już umiesz i przejdziemy do bardziej skomplikowanych kombinacji węzłów żebrowych i płaskich: diamentów i muszli.

Dla kogo?

Dla tych, co potrafią zaplatać węzeł płaski i żebrowy. Tylko tyle, żadnej więcej wiedzy nie potrzeba.
Dla tych, co chcą dowiedzieć się więcej, zrobić kolejny krok w twórczej przygodzie zwanej makarmą.
Dla tych, co już wiedzą, że makram to sposób na relaks, wyciszenie i oderwanie od codziennych obowiązków.
A jeżeli masz już za sobą "Makramę dla początkujących", te warsztaty są dla Ciebie!

Co dadzą Ci warsztaty?

Na warsztatach najmocniejszy nacisk kładziemy na szacowanie i odmierzanie sznurków na makramę - każda osoba samodzielnie wylicza docelowe długości.

Z warsztatów wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną makramą. Możesz wykończyć ją w pracowni albo w domu, dodając kolejne łańcuchy.

Jak zawsze warsztaty odbywają się w atmosferze wsparcia, relaksu i zrozumienia.

Program

Te warsztaty to od pierwszych minut konkret. Nie zaczynamy od wprowadzenia na temat sznurków i makramy, tylko od razu przechodzimy do mierzenia sznurków i plecenia.

Plecenie zaczynamy od środkowej części makramy, w której wiążemy rządek węzłów żebrowych. Uczymy się, jak to robić, żeby węzły nie falowały.

Następnie przechodzimy do muszli i diamentów.
Pracę zakańczamy baryłkami i - wedle uznania - frędzlami.

Zapewniamy

Wszystkie niezbędne do plecenia materiały:
- 100 m sznurka bawełnianego plecionego,
- kijek 40 lub 60 cm (jeżeli po warsztatach będziesz chcieć rozbudować swoją pracę),
- kawa/herbata i ciastka.

Oczywiście moja pomoc i wsparcie. Chętnie pomogę Ci zrealizować nawet najbardziej szalone pomysły. Podpowiem, doradzę, wskażę kierunek, tak aby wyplatanie makramy było przyjemnością samą w sobie, a efekt finalny radością i ogromną satysfakcją z własnego dzieła!

Wymagamy

Tylko znajomości węzłów płaskiego i żebrowego. Na zajęcia można przyjść także wtedy, gdy węzły te sprawiają problemy - szybko je rozwiążemy i przejdziemy do plecenia makramy.

Daty

Miejsce

Szkoła Makramy SNAGart: ul. Czapli 25, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Szkoła Makramy SNAGart wyrosła z marki szytych przez Katarzynę Karpę spódniczek biegowych SNAG i pracowni SNAGart, czyli bardziej artystycznej odnogi działalności. Została założona w 2018 roku, w domu rodzinnym na Ursynowie, gdzie Kasia mieszkała od lat 90. do 2005 roku. Pracownia mieści się w odremontowanej piwnicy. Została zaaranżowana i odnowiona przez Kasię i jej mężczyznę Marcina Trzeciakiewicza.


  Katarzyna Karpa to chodząca energia twórcza. W ciągłym ruchu i z serdecznym uśmiechem na twarzy. Do niedawna żyła z pracy w mediach, a rękodzieło zajmowało wolny czas. Od 2019 roku Szkoła Makramy SNAGart to jej główne zajęcie. Nie znosi monotonii, więc co i rusz wymyśla nowy projekt, nowy plan, nowy pomysł na warsztat. W 2019 roku zorganizowała m.in. wydarzenie #makramanatrawie i współorganizowała warsztaty sąsiedzkie na Ursynowie. Pod hasłem #targowiskoumiejętności regularnie obywają się otwarte, kreatywne spotkania dla wszystkich, którzy chcą podzielić się tym, co potrafią robić: patentami na różne rzeczy w życiu, umiejętnościami czy np. sprawdzonymi przepisami.


  Zdolności manualne i zamiłowanie do tworzenia pięknych rzeczy wyniosła z domu rodzinnego. Babcia szyła, mama zaplatała makramowe sowy, lepiła z modeliny i robiła na drutach. Kasia od dzieciństwa robi to wszystko i jeszcze więcej! Swoje pierwsze “dorosłe” makramy zrobiła przy okazji remontu mieszkania. Jak mówi “w zasadzie zaplotły się same”. Robienie kolejnych rozumiało się samo przez się. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Ania

   Świetne warsztaty! Bardzo przyjemna, wyluzowana atmosfera. Kasia rewelacyjnie tłumaczy. Makrama robi się prawie sama! 😀 Bardzo polecam!

  2. Magdalena

   Bardzo polecam warsztaty, prowadząca Kasia posiada szeroka wiedzę na temat makramy, potrafiła w sposób klarowny oraz zrozumiały objaśnić każde „zawiłości” jakie stawały na drodze w czasie wykonywanej pracy. Na pewno jeszcze tam wrócę na kolejne zajęcia 😊

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto