Drewniany zegar z plastra

CENA

Wielkość grupy

1 - 

3 os.

Czas trwania

4 godziny: 9:00-13:00

O warsztacie

W pędzącym bez wytchnienia świecie cichutko płynące wskazówki mechaniczne bywają wypierane przez cyfrowe wyświetlacze. Nie mam jednak wątpliwości, że urok drewnianego zegara z klasycznym cyferblatem jest nie do przecenienia i może być centralną dekoracją codziennej przestrzeni.

Kolejny raz drewno pokaże nam, że oprócz pięknego wyglądu, ma do zaoferowania o wiele więcej: drewniane włókna ugną się pod profesjonalnymi narzędziami, a w trakcie warsztatów powstanie piękny zegar w tartacznym stylu, dopasowany do Twojego wnętrza.

Dla kogo?

Warsztat dla ciekawych świata amatorów i hobbystów, otwartych na nowe doświadczenia. Jeśli to Twój pierwszy kontakt z narzędziami i stolarstwem artystycznym - w porządku! W Krainie Drewna odnajdziesz pomocną dłoń i wsparcie niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania.

Co da Ci warsztat?

Przekonasz się, że cięcie, szlifowanie i wiercenie to całkiem dziewczyńskie zajęcia, a narzędzia stolarskie są bezpieczne i troszkę magiczne. Zobaczysz, jaką siłę i moc w Tobie wyzwolą. Pomogą nie tylko przygotować drewno, ale rozbudzą w Tobie uśpioną odwagę i chęć do działania. Uwierzysz, że zawsze się da.

Gwarantuję Ci, że właśnie wtedy, przy pierwszym cięciu, Twoje góry już staną się lżejsze do przenoszenia. :)

Program

Warsztaty stolarskie w Krainie Drewna rozpoczynamy krótkim spacerem po tartaku. Zapoznam Cię z gatunkami drewna, opowiem o ich cechach. Obejrzymy las w poziomie i cały proces, w którym drzewo staje się drewnem gotowym do użytku. Poznasz, dotkniesz, zrozumiesz i pozwolisz, by do Ciebie przemówiło, a ten najbardziej gadający kawałek pójdzie z nami do pracowni, by zamienić się w Twój nowy, piękny przedmiot.

W warsztacie wykonasz samodzielnie i od podstaw tacę do serwowania. Zamienisz pod moim okiem rozczochrany kawałek drewna w dopasowany do Twoich potrzeb przedmiot - użyteczny i wyjątkowo dekoracyjny.
Przejdziemy wspólnie przez etapy wyrównywania i szlifowania drewna, frezarką zagłębimy otwór na mechanizm zegara. Omówimy różne sposoby wykańczania powierzchni drewna i dobierzemy ozdobne wskazówki, a także oznaczenia cyfr, jeśli się na nie zdecydujesz.

Zapewniamy

Drewniane materiały do stworzenia projektu, wszystkie niezbędne narzędzia i preparaty do dekorowania, oraz środki ochronne: fartuchy, rękawice, okulary. W czas warsztatu wliczone są również kawa, herbata i posiłek.

Wymagamy

Na czas warsztatu zapewniam fartuchy i rękawice ochronne, ale zachęcam do założenia wygodnego i gotowego na ewentualne zabrudzenie ubrania.

Daty

Miejsce

Pracownia "Alicja w Krainie Drewna": ul. Tęczowa 17, Mikówiec

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Alicja w Krainie Drewna to marka Alicji Solarskiej. Powiedzieć, że to stolarnia artystyczna, to nic nie powiedzieć. W tym miejscu może i lecą wióra, ale tak naprawdę to dzieje się magia. Deski otrzymują wskazówki, by stać się zegarami. Inne, dzięki wyszukanym uchwytom, przemieniają się w dekoracyjne tace lub rustykalne wieszaki. A z pni drzew wyłaniają się toczone misy i patery. Pracownia mieści się w byłym warsztacie samochodowym przy tartaku, który działa już od 50 lat! Najpierw pod kierownictwem teścia, a teraz męża Alicji. Natomiast projekt Alicja w Krainie Drewna ma już 5 lata, a pracownię współtworzą “prawa ręka” Alicji – Aneta Ziętek oraz mama Alicji – Anna Rucińska, która prowadzi tu warsztaty tkackie.


Alicja Solarska jest z wykształcenia pedagogiem, ale swoje życie zawodowe na dobre połączyła z drewnem. Choć nie od początku było to takie jasne. Trochę o tym decydowały okoliczności życiowe, bo 12 lat temu Alicja zamieszkała z mężem przy tartaku. I tak to się zaczęło. Zapach drewna i jego niewątpliwy urok uwiódł Alicję i zaczęła się z nim zaprzyjaźniać. Z każdym miesiącem zdobywała coraz więcej doświadczenia, którym chętnie dzielili się pracownicy tartaku. Prędko otworzyła się przed Alicją Kraina Drewna, czyli stolarski świat i możliwość tworzenia z najbardziej naturalnego materiału, jaki dała nam natura.


Teraz Alicja oprowadza po Krainie Drewna uczestników warsztatów. Zachęca innych “zmieniaj siebie, a zmieni się świat wokół Ciebie”. I upomina, żeby każdy brał los (a na początek kawałek drewna) w swoje ręce, bo jak powtarza za Williamem Blake’m “jabłoń nie pyta buka, jak ma rosnąć”. Uczestnicy warsztatów dowiadują się także, że droga jest ważniejsza niż cel – czy mowa o życiu, czy o pracy stolarskiej. Bo fachowej wiedzy tu nie brakuje. Alicja pokazuje proces, który prowadzi od drzewa do deski, od drzazgi do hebla, od amatorskiej ciekawości do profesjonalnej pracy najbardziej nowoczesnymi narzędziami. To także droga od myśli do projektu i od strachu do odwagi. Misją Alicji jest wspieranie kobiet, bo jak mówi “piłą łańcuchową przecinam stereotyp, że my kobiety się nie nadajemy”.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Drewniany zegar z plastra”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *