Drewniana taca do serwowania z uchwytami

CENA

Wielkość grupy

2 - 

3 os.

Czas trwania

4 godziny: od 9:00 do 13:00

O warsztacie

Miłośnicy kawy i herbaty doskonale wiedzą, że magia tkwi w dużej mierze w naczyniach, w których są serwowane. A także w sposobie serwowania. Drewniana taca z pięknymi uchwytami nie tylko pomieści filiżankę, talerzyk ze słodkością, czy maleńki wazonik z kwiatem, ale umili wszystkim estetom przerwę na ulubiony napój.

Z orzechowego plastra, z topolowej deski, z uchwytami w kształcie papryczek - Ty wybierasz, jaka taca wróci z Tobą prosto z Krainy Drewna.

Dla kogo?

Warsztat dla ciekawych świata amatorów i hobbystów, otwartych na nowe doświadczenia. Jeśli to Twój pierwszy kontakt z narzędziami i stolarstwem artystycznym - w porządku! W Krainie Drewna odnajdziesz pomocną dłoń i wsparcie niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania.

Co da Ci warsztat?

Przekonasz się, że cięcie, szlifowanie i wiercenie to całkiem dziewczyńskie zajęcia, a narzędzia stolarskie są bezpieczne i troszkę magiczne. Zobaczysz, jaką siłę i moc w Tobie wyzwolą. Pomogą nie tylko przygotować drewno, ale rozbudzą w Tobie uśpioną odwagę i chęć do działania.. Uwierzysz, że zawsze się da.

Zapoznam Cię z podstawowymi narzędziami stolarskimi, pokażę, jak przygotować, a później jak opiekować się drewnianym przedmiotem, wytłumaczę, jakimi cechami różnią się poszczególne gatunki drewna i na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Samodzielnie wykonany przedmiot to satysfakcja nie do porównania, a praca w drewnie pozwala zacieśnić jeszcze bardziej kontakt z otaczającą nas naturą.

Program

W warsztacie wykonasz samodzielnie i od podstaw tacę do serwowania. Zamienisz pod moim okiem rozczochrany kawałek drewna w dopasowany do Twoich potrzeb przedmiot - użyteczny i wyjątkowo dekoracyjny.

Przejdziemy wspólnie przez etapy wyrównywania i szlifowania drewna, omówimy różne sposoby wykańczania powierzchni i dobierzemy ozdobne uchwyty.

Zapewniamy

Drewniane materiały do stworzenia projektu, wszystkie niezbędne narzędzia i preparaty do dekorowania, oraz środki ochronne: fartuchy, rękawice, okulary. W czas warsztatu wliczone są również kawa, herbata i ciastko.

Wymagamy

Na czas warsztatu zapewniam fartuchy i rękawice ochronne, ale zachęcam do założenia wygodnego i gotowego na ewentualne zabrudzenie ubrania.

Daty

Miejsce

Pracownia "Alicja w Krainie Drewna": ul. Tęczowa 17, Mikówiec

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Alicja w Krainie Drewna to marka Alicji Solarskiej. Powiedzieć, że to stolarnia artystyczna, to nic nie powiedzieć. W tym miejscu może i lecą wióra, ale tak naprawdę to dzieje się magia. Deski otrzymują wskazówki, by stać się zegarami. Inne, dzięki wyszukanym uchwytom, przemieniają się w dekoracyjne tace lub rustykalne wieszaki. A z pni drzew wyłaniają się toczone misy i patery. Pracownia mieści się w byłym warsztacie samochodowym przy tartaku, który działa już od 50 lat! Najpierw pod kierownictwem teścia, a teraz męża Alicji. Natomiast projekt Alicja w Krainie Drewna ma już 5 lata, a pracownię współtworzą “prawa ręka” Alicji – Aneta Ziętek oraz mama Alicji – Anna Rucińska, która prowadzi tu warsztaty tkackie.


Alicja Solarska jest z wykształcenia pedagogiem, ale swoje życie zawodowe na dobre połączyła z drewnem. Choć nie od początku było to takie jasne. Trochę o tym decydowały okoliczności życiowe, bo 12 lat temu Alicja zamieszkała z mężem przy tartaku. I tak to się zaczęło. Zapach drewna i jego niewątpliwy urok uwiódł Alicję i zaczęła się z nim zaprzyjaźniać. Z każdym miesiącem zdobywała coraz więcej doświadczenia, którym chętnie dzielili się pracownicy tartaku. Prędko otworzyła się przed Alicją Kraina Drewna, czyli stolarski świat i możliwość tworzenia z najbardziej naturalnego materiału, jaki dała nam natura.


Teraz Alicja oprowadza po Krainie Drewna uczestników warsztatów. Zachęca innych “zmieniaj siebie, a zmieni się świat wokół Ciebie”. I upomina, żeby każdy brał los (a na początek kawałek drewna) w swoje ręce, bo jak powtarza za Williamem Blake’m “jabłoń nie pyta buka, jak ma rosnąć”. Uczestnicy warsztatów dowiadują się także, że droga jest ważniejsza niż cel – czy mowa o życiu, czy o pracy stolarskiej. Bo fachowej wiedzy tu nie brakuje. Alicja pokazuje proces, który prowadzi od drzewa do deski, od drzazgi do hebla, od amatorskiej ciekawości do profesjonalnej pracy najbardziej nowoczesnymi narzędziami. To także droga od myśli do projektu i od strachu do odwagi. Misją Alicji jest wspieranie kobiet, bo jak mówi “piłą łańcuchową przecinam stereotyp, że my kobiety się nie nadajemy”.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

 1. Maciej Skibinski

  Ciekawe
  Magia z duszą pasja tworzenia
  Niesamowite wrażenie ten język wszędzie a pozatym widzę ze praca skupienie rzetelność Brawo dla ekipy
  Pani Alicjo
  Życzę miłego weekendu i

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *