1 spotkanie
2,5 godz.
3
-6 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Kursywa Angielska, zwana najczęściej “Copperplate”, zachwyca swoim powabem i elegancją, przyciąga wzrok pięknymi kształtami liter i zróżnicowaną linią, podkreślającą ich formę. Nie jest ona najłatwiejszym pismem do opanowania samodzielnie i już na początku mogą pojawić się problemy: jaką stalówkę dobrać? Jak ją przygotować? Wybrać obsadkę prostą czy skośną? Jak ułożyć rękę, jak zacząć ćwiczyć litery?

Uff… Sporo tego, a to dopiero początek. Jeśli jesteś osobą poszukującą odpowiedzi na te pytania, bo podoba Ci się Copperplate, ale wciąż coś nie wychodzi lub chcesz rozpocząć naukę pod okiem doświadczonej osoby, to chętnie pomogę rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Podczas zajęć cały czas krążę po sali i odpowiadam na pojawiające się wątpliwości. Pomagam także utrzymać odpowiednią postawę ciała i układ piórka na papierze oraz opowiadam ciekawostki ze świata kaligrafii.

Warsztaty są dla osób początkujących i chcących zapoznać się z Kursywą Angielską. Prowadzę zajęcia zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych, a każda z osób w grupie traktowana jest w sposób indywidualny.

Co ciekawe, na zajęciach wszyscy robimy to samo, a każdemu wychodzi inaczej – tak jesteśmy pięknie różnorodni!
Co będziesz robić?
Dowiesz się, od czego zacząć swoją przygodę i wejść w elegancki świat Kursywy Angielskiej. Jak ustawić dłoń, kartkę i piórko, aby uzyskać odpowiednie pochylenie? Jak stworzyć charakterystyczny kontrast między kreskami oraz w jaki sposób zbudować podstawowe kształty liter i jakie są ich proporcje, aby móc po zajęciach w odpowiedni sposób ćwiczyć na własną rękę?

Oprócz tego kaligrafia to świetny sposób na relaks: oko podąża za stalówką, atrament delikatnie wsiąka w papier, a w tym czasie głowa skupia się tylko na wykreśleniu kreski, kształtu, litery. Oddech zwalnia, staje się równomierny, a z zajęć wychodzi się z “lekką” głową. Za oknem pędzi dalej świat, a my zamykamy tę chwilę w kropli atramentu spływającej na kartkę tuż pod naszymi palcami.

Na początku opowiem pokrótce o historii Kursywy Angielskiej i dlaczego nazywa się ją potocznie “Copperplatem”. Następnie złożymy wspólnie piórka, omówię podstawowe zasady posługiwania się tym narzędziem i rozpoczniemy ćwiczenia.

Najczęściej słyszane komentarze na początku, to “O, to jak szlaczki w szkole!” i rzeczywiście, tak trochę jest. Przy nauce kaligrafii najpierw trzeba oswoić się z narzędziem i przećwiczyć podstawowe ruchy, a odpowiednie “szlaczki” świetnie się pod tym względem sprawdzają. Ba! Potem nagle “szlaczek” zamienia się w kształt budujący literę i… mamy to!

Zdobyte na zajęciach podstawy pomogą w zrozumieniu tego pisma i ułatwią samodzielne ćwiczenia w zaciszu domowym.
Na zajęciach każdy pracuje w swoim tempie, a przerwy uczestnicy robią indywidualnie według własnych potrzeb.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

06.06.2022

Pracownia Kaligrafii “Scriptfolium” to autorski projekt Zuzanny Chróścik. Miejsce otwarte na różnorodność – bo w świecie kaligrafii każda dłoń inaczej nakreśli tę samą kreskę i w swój własny sposób rozumie kształty.
Zapewniamy
Materiały
W ramach zajęć każdy z uczestników otrzymuje na własność obsadkę prostą, dwie stalówki, słoiczek atramentu i materiały papierowe.
Na miejscu w Pracowni porozkładane są na stołach różnego rodzaju atramenty do wypróbowania oraz obsadki skośne.
Coś na ząb
W pracowni znajduje się kącik z czajnikiem oraz napojami i drobną słodyczą, z którego można korzystać.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Świdnicka 39, Wrocław
Wskazówki dojazdu
Najbliższy parking: CH Renoma, pl. Kościuszki, Narodowe Forum Muzyki. Najbliższe przystanki MPK: Renoma, Opera, Arkady Capitol. Pracownia znajduje się na II piętrze – domofon “Kaligrafia”.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Chęci do nauki kaligrafii. Ubiór codzienny, ale na miejscu mogę zaproponować fartuszek w celu ochrony np. białej koszuli. Na zajęciach pracuje się atramentami i czasem gwałtowny ruch ręką prowadzi do kleksów i plam, które są jak najbardziej normalnym zjawiskiem.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty makramy - Makramy Plote

  Makramowe kolczyki

  Makramy Plote
  220 zł 60 minut / os.
  2 h
  2-10 os.
 • warsztaty modniarskie kapelusz słomkowy maria monica london

  Warsztaty kapelusznicze: kapelusz ze słomy naturalnej

  870 zł 60 minut / os.
  7 h
  5-8 os.
 • Warsztaty stolarskie kurs stolarski Warszawa Alicja w krainie drewna

  Misa kusi! – kobiece toczenie w drewnie

  699 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty stolarskie łyżka alelipa

  Warsztaty rzeźbienia drewnianych łyżek

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto