Copperplate | Podstawy

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

2,5 godziny: w dni robocze od 16:30 do 19:00 lub w dzień weekendowy od 1 7: 00 do 19:30

O warsztatach

Kursywa Angielska, zwana najczęściej "Copperplate", zachwyca swoim powabem i elegancją, przyciąga wzrok pięknymi kształtami liter i zróżnicowaną linią, podkreślającą ich formę. Nie jest ona najłatwiejszym pismem do opanowania samodzielnie i już na początku mogą pojawić się problemy: jaką stalówkę dobrać? Jak ją przygotować? Wybrać obsadkę prostą czy skośną? Jak ułożyć rękę, jak zacząć ćwiczyć litery?

Uff... Sporo tego, a to dopiero początek. Jeśli jesteś osobą poszukującą odpowiedzi na te pytania, bo podoba Ci się Copperplate, ale wciąż COŚ nie wychodzi lub chcesz rozpocząć naukę pod okiem doświadczonej osoby, to chętnie pomogę rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Dla kogo?

Warsztaty dla osób początkujących i chcących zapoznać się z Kursywą Angielską. Prowadzę zajęcia zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych, a każda z osób w grupie traktowana jest w sposób indywidualny.

Co dadzą Ci warsztaty?

Dowiesz się, od czego zacząć swoją przygodę i wejść w elegancki świat Kursywy Angielskiej. Jak ustawić dłoń, kartkę i piórko, aby uzyskać odpowiednie pochylenie? Jak stworzyć charakterystyczny kontrast między kreskami oraz w jaki sposób zbudować podstawowe kształty liter i jakie są ich proporcje, aby móc po zajęciach w odpowiedni sposób ćwiczyć na własną rękę?

Oprócz tego kaligrafia to świetny sposób na relaks: oko podąża za stalówką, atrament delikatnie wsiąka w papier, a w tym czasie głowa skupia się tylko na wykreśleniu kreski, kształtu, litery. Oddech zwalnia, staje się równomierny, a z zajęć wychodzi się z "lekką" głową. Za oknem pędzi dalej świat, a my zamykamy tę chwilę w kropli atramentu spływającej na kartkę tuż pod naszymi palcami.

Program

Na początku opowiem po krótce o historii Kursywy Angielskiej i dlaczego nazywa się ją potocznie "Copperplatem". Następnie złożymy wspólnie piórka, omówię podstawowe zasady posługiwania się tym narzędziem i rozpoczniemy ćwiczenia.

Najczęściej słyszane komentarze na początku, to "O, to jak szlaczki w szkole!" i rzeczywiście, tak trochę jest. Przy nauce kaligrafii najpierw trzeba oswoić się z narzędziem i przećwiczyć podstawowe ruchy, a odpowiednie "szlaczki" świetnie się pod tym względem sprawdzają. Ba! Potem nagle "szlaczek" zamienia się w kształt budujący literę i... mamy to!

Zdobyte na zajęciach podstawy pomogą w zrozumieniu tego pisma i ułatwią samodzielne ćwiczenia w zaciszu domowym.
Na zajęciach każdy pracuje w swoim tempie, a przerwy uczestnicy robią indywidualnie według własnych potrzeb.

Zapewniamy

W ramach zajęć każdy z uczestników otrzymuje na własność obsadkę prostą, dwie stalówki, słoiczek atramentu i materiały papierowe. Na miejscu w Pracowni porozkładane są na stołach różnego rodzaju atramenty do wypróbowania oraz obsadki skośne.

Podczas zajęć cały czas krążę po sali, odpowiadam na Wasze pytania. Pomagam także utrzymać odpowiednią postawę ciała i układ piórka na papierze oraz opowiadam ciekawostki ze świata kaligrafii. Do każdego z uczestników podchodzę indywidualnie. Co ciekawe, na zajęciach wszyscy robimy to samo i każdemu wychodzi inaczej - tak jesteśmy pięknie różnorodni.

W Pracowni znajduje się kącik z czajnikiem oraz napojami i drobną słodyczą, z którego można korzystać. Na korytarzu znajdują się toalety.

Wymagamy

Chęci do nauki kaligrafii. Ubiór codzienny, ale na miejscu mogę zaproponować fartuszek w celu ochrony np. białej koszuli. Na zajęciach pracuje się atramentami i czasem gwałtowny ruch ręką prowadzi do kleksów i plam, które są jak najbardziej normalnym zjawiskiem.

Daty

Miejsce

Pracownia Kaligrafii Scriptfolium: ul. Świdnicka 39, Wrocław (II piętro - domofon "Kaligrafia")

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Obserwacja otoczenia, notatki na marginesie szkolnych zeszytów i fascynacja literami, która trwa od dzieciństwa, doprowadziły Zuzannę Chróścik do stworzenia pracowni kaligraficznej. Funkcjonująca we Wrocławiu autorska Pracownia Kaligrafii “Scriptfolium” jest otwarta na różnorodność – tak samo różnorodny jest świat kaligrafii, bo każda dłoń inaczej nakreśli tę samą kreskę i w swój własny sposób rozumie kształty. 

  Zuzanna od najmłodszych lat tworzyła własne kształty liter i stale modyfikowała swój styl pisania. To właśnie bunt wobec sztywno narzuconym zasadom i niekończący się zachwyt literami doprowadził ją do miejsca spełnienia. Ukończone studia z historii sztuki wyposażyły ją w narzędzia, które pozwalają badać rozwój pisma w różnych społecznościach i szukać odpowiedzi na to, w jaki sposób ludzie wyrażali się poprzez sztukę.  To z kolei sprawia, że prowadzone przez nią warsztaty pełne są merytorycznej wiedzy i fascynujących historii.

  Właścicielka pracowni “Scriptfolium” uczyła się swojego fachu w Krakowie, w Szkole Kaligrafii LitteraNova. Tam też, podczas jednej z wizyt w Fundacji Sztuka Kaligrafii, zrodził się pomysł na nazwę pracowni. Jest to połączenie fraz zaczerpniętych z łaciny od “scribo”, “scribere”, które oznacza pisać, “scriptor” – piszący oraz “folio” – arkusz papieru. 

  Pracownia Zuzanny mieści się w zabytkowej kamienicy, która budzi zachwyt w uczestnikach kursu. Wizyty często zaczynają się od przeglądania książek i prac na ścianach – to pierwsze spotkanie z kaligrafią, która z czasem potrafi jeszcze bardziej oczarować. Zachwycić się można także samym procesem. Indywidualne podejście do każdego uczestnika kursu i spokój, jaki panuje na zajęciach, skutkuje nie tylko radością tworzenia, ale także wyrównaniem oddechu po intensywnym dniu. Kleksy i wylane atramenty to normalne sytuacje, więc nawet osoby początkujące będą mogły w pełni cieszyć się odkrywaniem fascynującego świata kaligrafii. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Copperplate | Podstawy”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto