Ceramika w weekend

CENA

Wielkość grupy

3 - 

8 os.

Czas trwania

2 dni: od 10:30 do 13:00. Drugie spotkanie po 2 tygodniach

O warsztatach

Ceramika w WEEKEND to warsztat obejmujący DWA spotkania - drugie odbywa się po DWÓCH TYGODNIACH.

Daje to możliwość przejścia pełnego procesu ceramicznego – lepienie, suszenie, wypał, szkliwienie, ponowny wypał, odbiór.

Efektem jest własna, w pełni użytkowa praca ceramiczna (nie jedna zazwyczaj).

Dla kogo?

Warsztat przeznaczony jest dla dorosłych. Zapraszam zarówno osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z ceramiką, jak i te, które już mają ceramiczne doświadczenie.

Dzięki kameralnej grupie, nie ma problemu z indywidualnym podejściem do potrzeb każdego z uczestników.

Co dadzą Ci warsztaty?

Doświadczenie pracy z gliną, podstawową wiedzę o procesie ceramicznym, oraz co najważniejsze, własne, wspaniałe prace. Dzieła będą w pełni użytkowe, będzie można z pić poranne kawy, jeść, sadzić roślinki, myć w zmywarce i podziwiać z zachwytem :)
Będziemy swobodnie lepić poznając podstawowe techniki ceramiczne.
Można skorzystać z form gipsowych i wylepić talerz, miseczkę, kafelek. Każdy uczestnik tworzy zazwyczaj ok. 4-5 prac.

W trakcie tego warsztatu NIE MA możliwości korzystania z koła garncarskiego.

Program

Pierwszego dnia warsztatowego poznamy pracownię. Ustalimy, jakie są pomysły, inspiracje i potrzeby uczestników i wedle nich będziemy tworzyć. Dzieła zostaną w pracowni na czas kilkudniowego suszenia i pierwszego wypału.

Podczas drugiego spotkania zajmiemy się szkliwieniem, czyli nadawaniem barwy, błysku i odporności dziełom. Wybierzecie swoje kolory :)

Prace muszą zostać ponownie wypalone, umówimy się więc na odbiór dzieł po kilku dniach. Istnieje możliwość przesłania ich kurierem, łączy się to z dodatkowym kosztem, ustalimy to na miejscu.

Zapewniamy

Pracownia jest w pełni wyposażona w szkliwa, gliny, angoby, formy gipsowe. Oferuję wypał na wysoką temperaturę (1230°C), co daje pracom pełną użytkowość.

Jestem cały czas z Wami, wspieram, pomagam i próbuję odpowiedzieć na wszystkie pytania :)

Wymagamy

Jeśli poczujesz się gorzej w dzień warsztatów, nie przychodź, daj znać, znajdziemy jakieś sensowne rozwiązanie.

Zapraszam, Ania :)

Daty

Miejsce

Pracownia "Ochra": ul. Adolfa Dygasińskiego 42, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Ochra, pigment nadający ziemi czerwony kolor, była pierwszym barwnikiem używanym przez ludzi. Teraz to także nazwa marki i pracowni stworzonych przez Annę Czarnocką-Nakrewicz. Ukryty wśród cichych uliczek przedwojennej Warszawy stoi modernistyczny dom. W nim od kilkunastu lat działa Ochra: pracownia – w piwniczce oraz galeria i siedziba sklepu internetowego – na górze budynku.


  Anna Czarnocka-Nakrewicz skończyła projektowanie graficzne na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jej fascynacja ceramiką zaczęła się na studiach. Po ich ukończeniu Ania zaczęła tworzyć swoje prace, organizować warsztaty z dziećmi i dorosłymi.


  Praca z gliną to dla niej niekończące się źródło inspiracji: ,,Ceramiczny proces technologiczny to połączenie ziemi, wody, ognia i powietrza. Dobrze przeprowadzony zmienia coś niezwykle kruchego i ulotnego w przedmiot, który może przetrwać tysiące lat” – mówi Anna. Najbardziej cieszy ją to, że dzieła, które powstają w jej pracowni, łączą sztukę z codziennym życiem. Można z nich pić poranne kawy, podawać w nich potrawy, wręczać bliskim, jako wyjątkowe prezenty.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Marta

   Przyjemnie spędzony czas. Lepienie to ciekawe doświadczenie. U Ani było bardzo miło, przyjaźnie i otwarcie. Czas leci szybko ale bardzo produktywnie.

  2. Anna

   To był mój pierwszy kontakt z ceramiką i już wiem, że nie ostatni. Świetne warsztaty. Polecam!

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.