Ceramika na wiosnę: wazony, naczynia i dekoracje

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

2 spotkania: w tygodniu od 18:00 do 20:00 lub w sobotę od 11:00 do 13:00. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztatach

Szukasz miejsca, w którym można zrelaksować się po długim dniu i kreatywnie się „wyżyć”? :)

Dobrze trafiłeś! Dobrze trafiłaś! Rozsiądź się wygodnie i ulep co tylko dusza zapragnie.

Glina to niesamowita substancja, która daje mnóstwo możliwości.

Tym razem wyruszymy w świat wiosennych inspiracji ceramicznych, zastanowimy się co może się Wam przydać i co chcecie stworzyć.

Wazony? Jasna sprawa!
Doniczki? Pewnie!
Organiczne rzeźby? No raczej!

Dla kogo?

Dla spragnionych kreatywnej chwili dla siebie.
Dla szukających relaksu.
Dla osób chcących „odblokować” się twórczo.
Dla chcących poznać ceramiczne techniki tworzenia przedmiotów codziennego użytku i form dekoracyjnych

Co dadzą Ci warsztaty?

U nas możesz się naprawdę odprężyć i zdecydować, na co masz ochotę.

Od Ciebie zależy, czy chcesz poeksperymentować z szaloną formą, czy pobawić się w precyzyjne detale i perfekcyjne wykończenie.

Możesz skończyć z abstrakcyjnym dziełem lub serią naczynek i dokładnymi notatkami o ceramicznych technikach. Dla nas ważne, żebyście kończyli i kończyły z poczuciem frajdy ze spędzonego u nas czasu.

Program

Zapraszamy na dwa spotkania warsztatowe.

Na pierwszym będziemy lepić. Dowiecie się o różnych technikach tworzenia naczyń i dekoracji, rodzajach glin i wypałów. Po spotkaniu wasze rzeczy zostają do wyschnięcia i pierwszego wypału biskwitowego w pracowni.

Na drugim spotkaniu będziemy pokrywać prace szkliwami wysokotemperaturowymi. Opowiemy o technikach nakładania szkliwa i dekoracjach podszkliwnych.

Na każdym etapie to Wy decydujecie, na co macie ochotę - jaki chcecie wybrać kształt i kolor.

Po drugim warsztacie prace zostają u nas na drugi wypał. Potem umawiamy się na odbiór.

Zapewniamy

Przede wszystkim zapewniamy luźną i sympatyczną atmosferę oraz miejsce, gdzie możesz być po prostu sobą i podziałać tak jak chcesz.

Spotykamy się w kameralnej grupie, gdzie na każdą uczestniczkę i uczestnika czeka przygotowane miejsce do pracy, potrzebne narzędzia, dwa rodzaje glin i paleta szkliw.

Wymagamy

Przyjdź w wygodnym ubraniu, które można pobrudzić.

Na początku zajęć najczęściej robimy wstęp więc super, jeśli uda się Wam być punktualnie.

Daty

Miejsce

Pracownia "Ronja Ceramics": Rydygiera 8 , budynek 24, lokal 105, pierwsze piętro, Warszawa (o tej godzinie główne wejście do budynku jest już zamknięte. Przejdź przez portiernię (obok szlabanów), skręcić w prawo i wejście jest bocznymi drzwiami).

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Ronja, córka zbójnika – bohaterka ukochanej książki z dzieciństwa, zainspirowała Wiktorię i Karolinę do nazwania w ten sposób ich pracowni ceramicznej. Tak jak ona, dziewczyny żyją blisko natury – inspirują się kolorami ziemi i otaczającej ich przyrody. Pracownia, która mieści się na warszawskim Żoliborzu to miejsce, w którym można postawić pierwsze kroki w świecie ceramiki i zasiąść przy kole garncarskim. 


W Ronja Ceramics przedmioty wytwarzane są różnymi technikami – dziewczyny lepią, odlewają i toczą na kole. Każda z metod daje inne wrażenia, a ostatecznie ta różnorodność sprawia, że każdy kubeczek jest zupełnie inny. Ta dowolność sprawia, że uczestnicy warsztatu mogą szukać własnej ścieżki i ustalać swoje zasady. Dziewczyny tworzą przestrzeń, w której można poczuć, ile możliwości daje glina. Na swoich warsztatach zachęcają do swobody twórczej i odnajdywania własnego sposobu ekspresji. Wiktoria i Karolina mają świadomość, że dla niektórych ceramika to realizacja skrupulatnie zaplanowanego projektu, a dla innych niemalże czas medytacji – na jedno i drugie znajdzie się miejsce. 


Dla dziewczyn to największa radość – obserwować, co glina “robi” z ludźmi. Karolina i Wiktoria wierzą, że ich kolejna pracownia powstanie na skraju lasu, a sesje ceramiki będą upływały przy akompaniamencie szumiących drzew. Trzymamy kciuki za ten plan, a już teraz zachęcamy do odwiedzenia ich pracowni na klimatycznym Żoliborzu. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Ceramika na wiosnę: wazony, naczynia i dekoracje”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.