Warsztaty ceramiczne FormatkaWarsztaty ceramiczne FormatkaWarsztaty ceramiczne Formatka
Warsztaty ceramiczne Formatka
Warsztaty ceramiczne Formatka
Warsztaty ceramiczne Formatka
Warsztaty ceramiczne Formatka

Ceramika dla ultra indywidualistów

Pracownia FORMATKA
Warsztaty ceramiczne3 osobyDla poczatkujacych2 dni

O pracowni


Nazwa pracowni FORMATKA to prowokacja. Nikt tu nie trzyma się reguł ani szablonów. Wręcz przeciwnie: uczestnicy warsztatów są zachęcani, by wychodzić poza schematy. W końcu “praca z gliną jest furtką do uwalniania myśli. Okazją do złapania oddechu, odejścia, zrobienia czegoś innego” mówi założycielka Formatki - Małgosia Fotek. Pracownia jest położona w Kampinosie, w otoczeniu zieleni. Stąd też wziął się jej klimat: natura, prostota i umiar. Bo przecież mniej znaczy więcej.

O pasjonacie


Małgosia Fotek zajmuje się gliną od lat. Wciąż ją zachwyca zaskakujący fakt, że bezkształtną grudę gliny można przemienić i przetransformować według swoich myśli. Do tego, jak mówi Małgosia, ,,praca z gliną porządkuje myśli i transformuje ludzi. O ile na to pozwolą”. To główny cel warsztatów u Małgosi, która uwielbia obserwować proces wykluwania się pomysłu, poszukiwań i rodzenia się indywidualnego stylu. Małgosia Fotek jest związana ze Stowarzyszeniem Artystów Ceramików KERAMOS. Bierze udział w biennale ceramiki i współorganizuje wystawy. Prowadzi plenery i warsztaty. O czym marzy dla siebie za 5-10 lat? Odpowiedź jest prosta: by wciąż zajmować się ceramiką.

O warsztacie

Co to za warsztat?


Ceramika dla ultra indywidualistów to warsztaty w ultra małym gronie. Ze względu na covid pracujemy w maseczkach, a pracownia jest na bieżąco odkażana i wietrzona. Tworzymy ceramikę bez narzuconego z góry tematu. Indywidualista robi to, co lubi najbardziej, czyli przekłada własny pomysł na projekt i realizuje go. Jestem i dzielę się swoją wiedzą, by zrobić to jak najlepiej. Pomagam przeprowadzić Twój pomysł przez cały proces tworzenia ceramiki - od doboru odpowiedniej masy, przez wybór najlepszej techniki formowania, zdobienie, suszenie, wypał i szkliwienie. To długotrwały proces, dlatego potrzebne są 2 spotkania. Za to ich efektem jest Twoja, w pełni użytkowa praca.Idealne dla


Dla każdego kto marzy o kawie z własnego kubka, śniadaniu na ręcznie zrobionym talerzu. Dla człowieka, który ceni indywidualność, piękno przedmiotów i ma odwagę je tworzyć. Niezależnie od tego czy robi to pierwszy raz, czy już ma doświadczenie. Pracujemy w komforcie kameralnej grupy, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie.Co da Ci warsztat?


Zresetujesz głowę. Zawsze czułam, że praca z ceramiką odświeża myśli i relaksuje, teraz doświadczam tego jeszcze bardziej, po stokroć. Ty też możesz wejść do pracowni, zanurzyć ręce w glinie, doświadczyć radości tworzenia. Poczujesz i zobaczysz jak powstaje ceramika. Twoja ceramika.Program warsztatu


Ze względu na indywidualne podejście program warsztatów jest zmienny i dobierany do potrzeb uczestnika

Pasjonat zapewnia


Swoją wiedzę :) A do tego materiały, narzędzia, szkliwa, angoby i te wszystkie szpeje potrzebne w pracowni. A także dwukrotny wypał w piecu (najpierw na bisquit w temp. 900°C, potem wypał szkliwa w temp. 1080°C). Po drugim wypale gotowe rzeczy będą czekały na odbiór w pracowni.

Pasjonat wymaga


Dobrze jest przyjść z pomysłem. Ale w razie czego mamy na miejscu mnóstwo inspiracji.

Miejscówka


Pracownia Formatka, ul. Poniatowskiego 7, Izabelin CWielkość grupy


Maksymalnie 3 osoby, minimum 2 osoby.

Cena


250.00 /os.

Warunki anulacji


Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Czas trwania


Warsztat to 2 spotkania, czyli 3 godziny formowania + 1,5 godziny szkliwienia. Pierwsze spotkanie jest w godzinach 18:00 - 21:00. Na drugie (czyli szkliwienie) umawiamy się na miejscu.

250,00  2 days

  Zadać pytanie
  Zadać pytanie

Kategoria: Tagi: ,

Dodatkowe informacje

Miejscowość

Warszawa

Dzielnica

Na północ od Warszawy

Opinie

  1. Patrycja

    Wspaniałe warsztaty. Małgosia jest niezwykle miłą, pomocną i przede wszystkim pozytywną osobą. Od razu się Ją lubi 🙂 (i to nie jest tendecyjny wpis, kto ją pozna – potwierdzi od razu). Potrafi wspaniale opowiadać o glinie, doradzić w wyborze technik obrabiania i zdobienia gliny. A klimat Pracowni Formatka – wyjątkowy. Nawet w dobie pandemii. Małgosia zwraca uwagę na wszystkie potrzebne zabezpieczenia, jednocześnie gwarantując wspaniale spędzony czas. Dla mnie najwspanialsza forma kreatywnego relaksu 🙂 Patrycja.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 out of 5

Zasady anulowania / zwrotu / wymiany

Tutaj opisane szczegóły tego jak anulować warsztat.

Pytania ogólne

Nie ma jeszcze żadnych zapytań.

(1 opinia klienta)
  Zadać pytanie

Kategoria: Tagi: ,