fbpx

Ceramiczny freestyle

CENA
Wielkość grupy
3-10 osób
Czas trwania
2 spotkania po 2 godziny. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.
Poniedziałki: 11:15 - 13:45
Środy: 19:30 - 21:30
Piątki 17:30 - 19:30
Soboty 15:00 - 17:00.

O warsztacie

Dotykanie gliny to wielka przyjemność, którą chcemy się dzielić. Możesz przyjść zrelaksować się i z entuzjazmem stworzyć coś co w Twoich oczach i oczach innych może budzić radość. Może to być przedmiot codziennej użyteczności, albo coś co do niczego nie służy, a jest wyrazem Twojego wnętrza.

Środowy ceramiczny freestyle to warsztat idealny dla wszystkich, którzy już coś kiedyś lepili z gliny i chcą realizować Swoje pomysły samodzielnie pod okiem instruktora.

Dla kogo?

Potrzebujesz chwili dla Siebie. Potrzebujesz konkretu albo i abstrakcji jednocześnie. Potrzebujesz poćwiczyć koncentracje i zrelaksować się. Chcesz rozwijać Swoją manualność. Chcesz doświadczyć co to jest ceramika i zapoznać się z różnymi technikami formowania i zdobienia jej. To nasze warsztaty są dla Ciebie.

Co da Ci warsztat?

Co zrobić i jak to zrobić z gliną. Dużo dotykowych doznań. I własnoręcznie wykonaną przez Siebie ceramikę.

Program

Warsztaty mają tryb indywidualnej drogi poprzez poznawanie i doświadczanie pod okiem instruktora.

Zapewniamy

Do dyspozycji podczas warsztatów są wszystkie potrzebne materiały (glina, angoby, szkliwa) i narzędzia. W pracowni do Twojej dyspozycji podczas zajęć są trzy koła garncarskie. Wszystkie prace są wypalane na miejscu w temperaturze do 1050°C.

Wymagamy

Na warsztat warto założyć ubrania, które mogą się pobrudzić, bo praca w glinie do czystych nie należy.

Nie przenosimy terminów drugiego spotkania. Ukończone prace przechowujemy miesiąc i w tym czasie prosimy o zaplanowanie odbioru.

Daty

Miejsce

Pracownia "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Ceramiczny freestyle”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *