Biżuteria z twistem

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

3 godziny: od 17.00 do 20.00

O warsztacie

Modnym obecnie motywem w biżuterii są wzory, które powstają na bazie plecionki. Ich forma przypomina obwarzanki, które mogą być drobne i delikatne lub bardziej konsystentne. Aby uzyskać taki kształt, wystarczą proste, ale angażujące działania, które z powodzeniem mogą wykonać osoby początkujące.

Podczas warsztatu pokażemy Ci jak wykonać kolczyki lub pierścionek z modnym motywem plecionych prętów. Zamiast kupować w odzieżówkach, zrób je własnoręcznie i poznaj świat klasycznej pracowni jubilerskiej!

Dla kogo?

Warsztat przeznaczony dla osób początkujących.

Co da Ci warsztat?

Po warsztacie wyjdziesz z gotową parą mosiężnych kolczyków ze srebrnym sztyftem.

Program

Na początku pokażemy wam jak przygotować materiały. Nadamy prętom odpowiednią grubość za pomocą specjalnych narzędzi, a następnie skręcimy je w plecionkę. Tak przygotowane elementy ukształtujemy w kółka o wybranej przez was średnicy.

Na koniec, wytniemy część, okręgu, alby kolczyki można było zawiesić na uszach :) Z pomocą naszego nauczyciela dolutujemy sztyfty, a na końcu - wypolerujemy całość, by miały piękny złoty (mosiężny) blask!

Zapewniamy

Zapewniamy materiały i narzędzia. W naszym barku znajdą się również kawa, herbata i woda.

Wymagamy

Nie wymagamy niczego! Przyjdź w wygodnym ubraniu, które ewentualnie może się zabrudzić (choć jest to mało prawdopodobne)

Daty

Miejsce

Pracownia "Wytwórnia Antidotum": ul. Willowa 8/10 lok 37, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Wytwórnię Antidotum prowadzą dwie wspaniałe kobiety. Mama Alina – z wykształcenia architektka oraz córka Paulina – absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W wytwórni powstaje niepowtarzalna artystyczna biżuteria. Jest to też miejsce, gdzie adepci tego wspaniałego rzemiosła poznają podstawy metalurgii i innych metod tworzenia ozdób. Ale nie technika jest tu najważniejsza, lecz wizja i uczucia.


“Według nas biżuteria jest nośnikiem emocji. Chcemy, żeby uczestnicy naszych zajęć mogli samodzielnie tworzyć piękne przedmioty i byli z tego dumni” – mówią organizatorki. Nazwa pracowni niesie w sobie jeszcze jeden przekaz. Warsztaty w tym miejscu to antidotum na tempo obecnego życia, bo tworzenie biżuterii wymaga czasu, wytrwałości i koncentracji. Pracownia działa na warszawskim Mokotowie od 2006 roku. Projekt prócz Aliny i Pauliny wspierają profesjonalni i aktywni twórcy biżuterii.


Wytwórnia Antidotum powstała z potrzeby serca. Po wielu latach pracy w agencji reklamowej Alina zdecydowała się radykalnie zmienić obszar swoich działań. Sprzed komputera przeniosła się do pracowni złotniczej. Okazało się, że wykształcenie architektoniczne to świetny punkt wyjścia. Biżuteria może być tworzona zarówno intuicyjnie, jak i w przemyślanym procesie “od projektu do efektu”.


W Wytwórni Antidotum powstaje przede wszystkim biżuteria szlachetna, czyli z metali. Ale na porządku dziennym są też najróżniejsze eksperymenty, w których korzysta się z tkanin, glilnki i innych materiałów. Warsztaty to sposób, by tą wiedzą się dzielić z kolejnymi kursantami. Całej pracy przyświeca jedna myśl, która nas również przekonuje “Życie jest zbyt krótkie, żeby nosić biżuterię z sieciówek”. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Biżuteria z twistem”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *