Batik: sztuka zdobienia tkanin

CENA

Wielkość grupy

3 - 

5 os.

Czas trwania

3 spotkania: piątek, sobota i niedziela od 10:00 do 12:00

O warsztatach

Batik to bardzo stara sztuka zdobienia tkanin stosowana do dziś np. w Indonezji. Polega ona na warstwowym nakładaniu wosku i barwnika. Dzięki temu powstają obrazy o harmonijnych, przenikających się barwach. Tworzenie batiku to cudowny proces, w którym nie można ominąć żadnego etapu i nie można niczego przyspieszyć. Pracuje się używając aromatycznego, gorącego, naturalnego wosku i dobierając kolory według indywidualnego gustu.

Ta technika jest bardzo efektowna. Nie przyjmuje porażek, ani "nieudałomisię" .

Dla kogo?

Dla dorosłych i młodzieży. Tzw. umiejętności plastyczne nie są wymagane.

Co dadzą Ci warsztaty?

Nauczysz się techniki batiku i wykonasz prace, które po trzydniowej pracy zabierzesz do domu.

Program

W programie mamy wprowadzenie do techniki batiku, wspólną twórczość pod okiem doświadczonej autorki batików i miłe towarzystwo.

Zapewniamy

Barwniki, wosk i narzędzia do jego nakładania oraz 3 kawałki płótna bawełnianego. Jeśli przemawia do Ciebie inny, większy format - poinformuj mnie o tym. Dodatkowe materiały za opłatą.

Wymagamy

Przyda się fartuszek lub inna ochrona ubrania przed barwnikami, a przede wszystkim gumowe rękawice.

Daty

Miejsce

Pracownia "Viridarium": ul. Sulejkowska 17, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Viridarium, czyli z łaciny ,,młody sad”, to idealna nazwa dla inicjatywy, którą skrywa. Theia Boim tworzy sztukę całkowicie naturalną, skierowaną na miłość do przyrody. Takie są również warsztaty, które prowadzi. W czasie zajęć z eco-printingu Theia Boim dzieli się wiedzą o nieinwazyjnym i bezpiecznym druku kontaktowym, który wykorzystuje naturalne właściwości barwiące roślin. Wcześniej Viridarium było nazwą fundacji, która zajmowała się edukacją przyrodniczą i terapią ogrodem (Hortiterapią). Przez 5 lat pod jej egidą działał pierwszy ogródek edukacyjny w Warszawie.


Theia Boim to skrót od ,,Theia. Botanical Impact”. To też pseudonim Izabeli Zalewskiej-Kantek, w którym każdy człon ma znaczenie. Theia, czyli tytanida, córka Gai i Uranosa, zwana ,,widząca szeroko”. Natomiast ,,botanical impact” (ang. roślinny wpływ) podkreśla to, co widać w każdym przejawie twórczości Izy. Architekt krajobrazu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, instruktorka w Magazynie Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty. Pasjonatka tkanin artystycznych – batiku i malowanego jedwabiu; fascynatka sztuki Dalekiego Wschodu.


Od kilku lat Theia Boim posługuje się eco-printingiem. ,,Jest to zajęcie zacieśniające związki z naturą i rozwijające sensorycznie poprzez pobudzanie zmysłów oraz wyobraźni”. Na warsztatach dzieli się swoją pasją i wiedzą. Promuje eco-printing jako świetny, bezpieczny i ekologiczny sposób nadawania nowego życia i wyrazu nienoszonym ubraniom, wykonania przedmiotów użytkowych lub dekoracji wnętrz. To też czas na nawiązanie bliższej relacji z przyrodą; ,,Dotykam setek liści, które układam na tkaninie. Palce czują ich fakturę, oczy podziwiają kolory i niepowtarzalne kształty. Podczas obróbki termicznej unoszą się niezwykłe zapachy mieszanki roślin”. Dla uczestników zajęcia z Theią są okazją do rozwijania cierpliwości i inspiracją do kolejnych poszukiwań i nauki.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztatach

  1. Joanna

    Cieszę się, że trafiłam na właśnie ten warsztat batiku. Do Izy jej uroczego miejsca na ziemi i jej serdecznych bielskich. To wszystko tworzy niepowtarzalny klimat . Iza w pracy nie poucza ale w skali mikro dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem tak by stworzyć uczestnikowi komfort twórczej swobody pracy i rozwoju myśli. Po prostu jest gdyby była potrzebna. Spokojna, konkretna, subtelna jak trzeba zdecydowana. To przyjemność brać udział w prowadzonych przez Izę warsztatach. Ja jak i pewnie moje koleżanki przyszłam z jakimś oczekiwaniem. Mogę powiedzieć że nie tylko się ono spełniło ale w porywach zaowocowało satysfakcją. Dziękuję Izie, jej bliskim, że podczas warsztatów gościli nas pod swoim dachem i w ogrodzie oraz Feblikowi za inicjatywę. Mam nadzieję, że we wrześniu lub w październiku ruszamy do pracy z nowymi pomysłami . Życzę Państwu szczęśliwych wakacji, Joanna

  2. Agata Wiśnioch

    Jestem bardzo zadowolona ze spędzonego czasu na warsztatach batiku. Wcześniej sama próbowałam pokombinować z batikiem, więc trochę wyobrażenia miałam, ale dzięki profesjonalnym wskazówkom Izy mogłam stworzyć niezwykłe i zaskakujące dla mnie prace. Wszystko to w super atmosferze, w ogrodzie lub w pracowni. Polecam serdecznie batikowe zajęcia.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.