Dodaj opinię
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona główna / Warsztaty / Ceramiczne / Bąbelkowa ceramika do łazienki
CENA
Wielkość grupy
2 -
4 os.
Czas trwania
2 spotkania od 17:30 do 19:30. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach od pierwszego.
To warsztat ceramiczny obejmujący dwa spotkania:
- pierwsze, podczas którego ręcznie ulepisz własny, zestaw akcesoriów łazienkowych (np. mydelniczki, kubeczki, stojaki na szczoteczki, pojemniczek na waciki kosmetyczne itp. wg własnego uznania)
- drugie, podczas którego zajmiesz się dekoracją wstępnie wypalonych prac
Prace zostaną wypalone w temperaturze 1240 stopni i staną się stałym towarzyszem Twojej domowej codzienności.
Dla dorosłych i młodzieży od 16. roku życia. Dla tych rozpoczynających swoją przygodę z gliną, jak i tych, którzy mają już jakieś ceramiczne doświadczenia, ale chcą poznać bardziej zaawansowane techniki lepienia i szkliwienia. Niewielka grupa umożliwia indywidualne podejście do każdego uczestnika i możliwość realizacji prostszych, jak i bardziej skomplikowanych projektów.
Warsztat przypadnie do gustu osobom, którym marzy się dodanie niepowtarzalnego, ręcznie wykonanego akcentu swoim domowym łazienkom lub zrobienie wyjątkowego prezentu bliskim.
Podczas warsztatu stworzysz zestaw akcesoriów potrzebnych w każdej łazience. Pokażę Ci jak ulepić funkcjonalną mydelniczkę. Ulepisz własną mydelniczkę (lub mydelniczki) oraz inne, wybrane przez siebie akcesoria łazienkowe. Lubiących wyzwania przeprowadzę przez proces ręcznego lepienia pojemniczków z pokrywką.
Podczas warsztatu nauczysz się, jak projektować ceramikę "na wymiar" i łączyć rozmaite gliniane elementy ze sobą tak, aby były trwałe.
W drugiej części warsztatu poznasz technikę dekoracji ceramiki zwaną bubble glaze, która wykorzystuje barwione bańki mydlane. W miarę czasu i chęci, będzie można spróbować swoich sił na kole garncarskim i z moją pomocą wytoczyć kubeczek na kole.
Możliwości są nieograniczone - będę przy Tobie na każdym kroku i pomogę zrealizować najśmielsze pomysły. :-)
Pierwsze spotkanie:
1. Wstęp do projektowania zestawów: Jak lepić "na wymiar" tak, aby nasze wytwory pomieściły to, co chcemy, a poszczególne elementy pasowały do siebie? Co wziąć pod uwagę projektując naczynia do łazienki? Skąd czerpać inspiracje i jak zaplanować kształty form, aby naczynia stworzyły spójny zestaw? Jakie narzędzia mogą nam pomóc w lepieniu z płata? Jak pracować z szablonem uwzględniającym skurcz gliny?
2. Samodzielne stworzenie naczyń łazienkowych w technice z płata. Doklejanie elementów funkcjonalnych i dekoracyjnych - takich jak stopki lub wypustki.
3. Chętni uczestnicy będą mogli zasiąść do koła i przy pomocy instruktora wytoczyć kubek.
Drugie spotkanie:
1. Szlifowanie prac wypalonych na biskwit.
2. Demonstracja techniki dekoracji zwanej "bubble glaze".
3. Samodzielne szkliwienie prac w technice bubble glaze lub innej dowolnej technice.
Po ok. tygodniu do dwóch tygodni od drugiego warsztatu będzie możliwy odbiór gotowych prac.
Zapewniam przestrzeń do pracy i wszelkie niezbędne wyposażenie do lepienia, a także białą masę ceramiczną, farby podszkliwne, angoby i szkliwa. Prace zostaną wypalone na wysoką temperaturę (1240 stopni), co zapewni im bezpieczeństwo użytkowania.
Warto wyposażyć się w luźne ubranie, którego nie żal pochlapać gliną oraz maseczkę.
Studio Anse Fajanse: ul. Wrzeciono 52/164, Warszawa
Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.
Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!
Potrzeba twórczej ekspresji i zapał do nauki to dwie rzeczy, które dodają Gosi, właścicielce pracowni Anse Fajanse, energii do działania. A ta wręcz ją rozpiera. Zanim zajęła się ceramiką, skakała pomiędzy rozmaitymi dziedzinami sztuk i nauk – studiowała trzy języki obce, kulturoznawstwo, pedagogikę teatru i twórcze pisanie dla filmu i teatru. Na swoim koncie ma m.in. pracę w biurze tłumaczeń, w liceum oraz w studiu filmowym, a na tym lista się nie kończy.
W tym całym galimatiasie znalazła się przestrzeń na ceramikę. Przygoda z gliną miała być formą odpoczynku i sposobem na walkę z nadmiarem myśli, które krążyły po głowie. Szybko jednak stała się pasją, która pochłonęła Gosię całkowicie, zapewniając rozwój w przestrzeni twórczej i intelektualnej.
Dziś ceramika to dla Gosi niekończące się możliwości i pole do eksperymentowania. Prace, które wychodzą spod dłoni Gosi ciężko w jasny sposób scharakteryzować. Sama autorka nazywa je Ceramiklami – (nie)ożywionymi towarzyszami codzienności. Ceramikle powstają w wyniku łączenia wielu technik – część elementów tworzona jest na kole, inne dodawane są ręcznie lub odlewane z form. Wisienką na torcie są barwne mieszanki glin, które pozwalają uzyskać niepowtarzalne kolory i wzory.
Nazwa pracowni Anse Fajanse nawiązuje do dziecięcej zabawy. To dlatego, że lepienie z gliny przynosi mnóstwo radości i pozwala zapomnieć o codziennych trudach. Warsztatowa przestrzeń Gosi powstała niecałe pół roku temu i przez ten czas jest miejscem niekończących się eksperymentów. Z jakimi technikami, rodzajami gliny, barwnikami czy formami przyjdzie Ci pracować w trakcie warsztatów? Na to pytanie odpowiedź zna tylko Gosia!
2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.
Twój adres email nie zostanie opublikowany