Bąbelkowa ceramika do łazienki

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

2 spotkania od 17:30 do 19:30. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach od pierwszego.

O warsztatach

To warsztat ceramiczny obejmujący dwa spotkania:

- pierwsze, podczas którego ręcznie ulepisz własny, zestaw akcesoriów łazienkowych (np. mydelniczki, kubeczki, stojaki na szczoteczki, pojemniczek na waciki kosmetyczne itp. wg własnego uznania)

- drugie, podczas którego zajmiesz się dekoracją wstępnie wypalonych prac

Prace zostaną wypalone w temperaturze 1240 stopni i staną się stałym towarzyszem Twojej domowej codzienności.

Dla kogo?

Dla dorosłych i młodzieży od 16. roku życia. Dla tych rozpoczynających swoją przygodę z gliną, jak i tych, którzy mają już jakieś ceramiczne doświadczenia, ale chcą poznać bardziej zaawansowane techniki lepienia i szkliwienia. Niewielka grupa umożliwia indywidualne podejście do każdego uczestnika i możliwość realizacji prostszych, jak i bardziej skomplikowanych projektów.

Warsztat przypadnie do gustu osobom, którym marzy się dodanie niepowtarzalnego, ręcznie wykonanego akcentu swoim domowym łazienkom lub zrobienie wyjątkowego prezentu bliskim.

Co dadzą Ci warsztaty?

Podczas warsztatu stworzysz zestaw akcesoriów potrzebnych w każdej łazience. Pokażę Ci jak ulepić funkcjonalną mydelniczkę. Ulepisz własną mydelniczkę (lub mydelniczki) oraz inne, wybrane przez siebie akcesoria łazienkowe. Lubiących wyzwania przeprowadzę przez proces ręcznego lepienia pojemniczków z pokrywką.

Podczas warsztatu nauczysz się, jak projektować ceramikę "na wymiar" i łączyć rozmaite gliniane elementy ze sobą tak, aby były trwałe.

W drugiej części warsztatu poznasz technikę dekoracji ceramiki zwaną bubble glaze, która wykorzystuje barwione bańki mydlane. W miarę czasu i chęci, będzie można spróbować swoich sił na kole garncarskim i z moją pomocą wytoczyć kubeczek na kole.

Możliwości są nieograniczone - będę przy Tobie na każdym kroku i pomogę zrealizować najśmielsze pomysły. :-)

Program

Pierwsze spotkanie:

1. Wstęp do projektowania zestawów: Jak lepić "na wymiar" tak, aby nasze wytwory pomieściły to, co chcemy, a poszczególne elementy pasowały do siebie? Co wziąć pod uwagę projektując naczynia do łazienki? Skąd czerpać inspiracje i jak zaplanować kształty form, aby naczynia stworzyły spójny zestaw? Jakie narzędzia mogą nam pomóc w lepieniu z płata? Jak pracować z szablonem uwzględniającym skurcz gliny?

2. Samodzielne stworzenie naczyń łazienkowych w technice z płata. Doklejanie elementów funkcjonalnych i dekoracyjnych - takich jak stopki lub wypustki.

3. Chętni uczestnicy będą mogli zasiąść do koła i przy pomocy instruktora wytoczyć kubek.

Drugie spotkanie:

1. Szlifowanie prac wypalonych na biskwit.

2. Demonstracja techniki dekoracji zwanej "bubble glaze".

3. Samodzielne szkliwienie prac w technice bubble glaze lub innej dowolnej technice.

Po ok. tygodniu do dwóch tygodni od drugiego warsztatu będzie możliwy odbiór gotowych prac.

Zapewniamy

Zapewniam przestrzeń do pracy i wszelkie niezbędne wyposażenie do lepienia, a także białą masę ceramiczną, farby podszkliwne, angoby i szkliwa. Prace zostaną wypalone na wysoką temperaturę (1240 stopni), co zapewni im bezpieczeństwo użytkowania.

Wymagamy

Warto wyposażyć się w luźne ubranie, którego nie żal pochlapać gliną oraz maseczkę.

Daty

Miejsce

Studio Anse Fajanse: ul. Wrzeciono 52/164, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 662 067 331) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Potrzeba twórczej ekspresji i zapał do nauki to dwie rzeczy, które dodają Gosi, właścicielce pracowni Anse Fajanse, energii do działania. A ta wręcz ją rozpiera. Zanim zajęła się ceramiką, skakała pomiędzy rozmaitymi dziedzinami sztuk i nauk – studiowała trzy języki obce, kulturoznawstwo, pedagogikę teatru i twórcze pisanie dla filmu i teatru. Na swoim koncie ma m.in. pracę w biurze tłumaczeń, w liceum oraz w studiu filmowym, a na tym lista się nie kończy. 


  W tym całym galimatiasie znalazła się przestrzeń na ceramikę. Przygoda z gliną miała być formą odpoczynku i sposobem na walkę z nadmiarem myśli, które krążyły po głowie. Szybko jednak stała się pasją, która pochłonęła Gosię całkowicie, zapewniając rozwój w przestrzeni twórczej i intelektualnej. 


  Dziś ceramika to dla Gosi niekończące się możliwości i pole do eksperymentowania. Prace, które wychodzą spod dłoni Gosi ciężko w jasny sposób scharakteryzować. Sama autorka nazywa je Ceramiklami – (nie)ożywionymi towarzyszami codzienności. Ceramikle powstają w wyniku łączenia wielu technik – część elementów tworzona jest na kole, inne dodawane są ręcznie lub odlewane z form. Wisienką na torcie są barwne mieszanki glin, które pozwalają uzyskać niepowtarzalne kolory i wzory.  


  Nazwa pracowni Anse Fajanse nawiązuje do dziecięcej zabawy. To dlatego, że lepienie z gliny przynosi mnóstwo radości i pozwala zapomnieć o codziennych trudach. Warsztatowa przestrzeń Gosi powstała niecałe pół roku temu i przez ten czas jest miejscem niekończących się eksperymentów. Z jakimi technikami, rodzajami gliny, barwnikami czy formami przyjdzie Ci pracować w trakcie warsztatów? Na to pytanie odpowiedź zna tylko Gosia! 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Napisz pierwszą opinię o „Bąbelkowa ceramika do łazienki”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.