Atramenty roślinne

CENA

Wielkość grupy

4 - 

8 os.

Czas trwania

3 godziny: od 11:00 do 14:00

O warsztatach

Każdy wie, co to jest atrament. To zabarwiona ciecz, za pomocą której zapisuje się na papierze znaki i obrazy. Dzisiaj posługujemy się prawie wyłącznie atramentami syntetycznymi, ale nie zawsze tak było. Kiedyś powstawały one z pigmentów naturalnych: mineralnych i roślinnych. Jak robiono dawniej atramenty i czym różnią się one od tuszu i farby? Jak zrobić atrament samemu, z dostępnych w domu surowców? To arcyciekawa wiedza mająca w sobie dużo magii.

Dla kogo?

Artystów, grafików, kaligrafów, malarzy - amatorów, czarownic i wszystkich ciekawych dawnych technik zdobniczych.

Co dadzą Ci warsztaty?

Nauczysz się jak zrobić ok. 10 różnych atramentów (a może więcej) w różnych kolorach, w tym niewidzialny, czyli sympatyczny. Atrament i wprawki można będzie zabrać do domu.

Program

- historia atramentu
- warzenie, ukręcanie i mieszanie atramentów
- małe wprawki kaligraficzne

Zapewniamy

- bezpieczną przestrzeń i miejsce do pracy w ogromnym, starym, leśnym ogrodzie
- dostęp do wiedzy i doświadczenia pasjonatki
- wszystkie potrzebne materiały, przybory i surowce do sporządzenia atramentów
- papier do pisania i rysowania
- ziołowe herbaty lub kawę do picia na trawniku podczas przerwy dla wzmocnienia ciała

Wymagamy

- mogą brać udział osoby od 10 r. ż., młodsze pod opieką rodziców - rodzina wykonuje wspólną pracę, lub dodatkowa opłata;
- stroju, szczególnie butów odpowiednich do pracy z brudzącymi barwnikami i chodzenia po lesie;
- jeśli chcesz zabrać swoje atramenty do domu - przynieś na nie małe buteleczki lub słoiczki;
- proszę nie zabierać psa; wyżeł Elmo i koty: pan Krotochwil i Pingu-pingu mogą nie być zachwycone ;)

Daty

Miejsce

Pracownia "Viridarium": ul. Jaworowska 12, Konstancin-Jeziorna

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Viridarium, czyli z łaciny ,,młody sad”, to idealna nazwa dla inicjatywy, którą skrywa. Theia Boim tworzy sztukę całkowicie naturalną, skierowaną na miłość do przyrody. Takie są również warsztaty, które prowadzi. W czasie zajęć z eco-printingu Theia Boim dzieli się wiedzą o nieinwazyjnym i bezpiecznym druku kontaktowym, który wykorzystuje naturalne właściwości barwiące roślin. Wcześniej Viridarium było nazwą fundacji, która zajmowała się edukacją przyrodniczą i terapią ogrodem (Hortiterapią). Przez 5 lat pod jej egidą działał pierwszy ogródek edukacyjny w Warszawie.


Theia Boim to skrót od ,,Theia. Botanical Impact”. To też pseudonim Izabeli Zalewskiej-Kantek, w którym każdy człon ma znaczenie. Theia, czyli tytanida, córka Gai i Uranosa, zwana ,,widząca szeroko”. Natomiast ,,botanical impact” (ang. roślinny wpływ) podkreśla to, co widać w każdym przejawie twórczości Izy. Architekt krajobrazu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, instruktorka w Magazynie Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty. Pasjonatka tkanin artystycznych – batiku i malowanego jedwabiu; fascynatka sztuki Dalekiego Wschodu.


Od kilku lat Theia Boim posługuje się eco-printingiem. ,,Jest to zajęcie zacieśniające związki z naturą i rozwijające sensorycznie poprzez pobudzanie zmysłów oraz wyobraźni”. Na warsztatach dzieli się swoją pasją i wiedzą. Promuje eco-printing jako świetny, bezpieczny i ekologiczny sposób nadawania nowego życia i wyrazu nienoszonym ubraniom, wykonania przedmiotów użytkowych lub dekoracji wnętrz. To też czas na nawiązanie bliższej relacji z przyrodą; ,,Dotykam setek liści, które układam na tkaninie. Palce czują ich fakturę, oczy podziwiają kolory i niepowtarzalne kształty. Podczas obróbki termicznej unoszą się niezwykłe zapachy mieszanki roślin”. Dla uczestników zajęcia z Theią są okazją do rozwijania cierpliwości i inspiracją do kolejnych poszukiwań i nauki.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Atramenty roślinne”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.