…a jednak się kręci!

CENA

Wielkość grupy

1 - 

1 os.

Czas trwania

2 godziny: start o 10:00, 12:15, 16:00 lub 18:15

O warsztatach

Zakręć się i Ty! Koło garncarskie to MASZYNA, nic dodać, nic ująć. Cała MAGIA zaczyna się dziać, gdy do tej maszyny podłączy się zakręconą w temacie OSOBĘ.

W trakcie nauki toczenia taka osoba próbuje zsynchronizować swoje ciało i głowę, być tu i teraz, opanować rozkojarzenie, tak, aby dzięki mechanizmowi koła wytoczyć naczynko.

Mówi się, że koło garncarskie to nowa joga. Nie wiem, czy aż tak, ale połączenie głowy i ciała jest tu niezbędne. Oddech, spokój, pewność ruchu, siła i delikatność. Powtarzalność praktyki.

Dla kogo?

Dla tych, których wciąga, jak się kręci ;) Dla początkujących lub tych, co już trochę potrafią i szukają miejsca, gdzie mogą toczyć w spokoju.

Co dadzą Ci warsztaty?

Doświadczenie jednocześnie magiczne i absolutnie techniczne. Wciągające i zakręcone. Momentami frustrujące, momentami zachwycające.

Powstaną prace, które wyjdą (pod moim czujnym okiem i prowadzeniem) i takie, które pożegnamy czule i pójdą do recyclingu.

Te udane finalnie dostaniesz wypalone, poszkliwione i będą one w pełni użytkowe.

Program

Masz dwie godziny mojej pełnej uwagi i pomocy. W zależności od Twoich potrzeb opowiadam o procesie ceramicznym i oprowadzam po pracowni lub skupiamy się tylko na toczeniu.

Na początku toczę z Tobą, potem zostawiam trochę przestrzeni na własne poszukiwania. Jestem jednak cały czas obok i zerkam ;)

Na koniec wybierzesz kolor szkliwa dla prac. Wypalam je, szkliwię, ponownie wypalam i kontaktuję się z Tobą w kwestii odbioru.

Zapewniamy

Spokojną przestrzeń do pracy, moją pełną uwagę i wsparcie (praca 1 na 1) koło garncarskie HSL, materiały, wypał na wysoką temperaturę oraz herbatkę.

Wymagamy

Przyjdź 5 min wcześniej. Krótsze paznokcie są zdecydowanie lepsze niż dłuższe ;) Dobry jest luźny strój i buty. Trochę możecie się pochlapać, ale wszystko się spiera bez śladu. Pracujemy w maskach.

Daty

Miejsce

Pracownia "Ochra": ul. Adolfa Dygasińskiego 42, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Ochra, pigment nadający ziemi czerwony kolor, była pierwszym barwnikiem używanym przez ludzi. Teraz to także nazwa marki i pracowni stworzonych przez Annę Czarnocką-Nakrewicz. Ukryty wśród cichych uliczek przedwojennej Warszawy stoi modernistyczny dom. W nim od kilkunastu lat działa Ochra: pracownia – w piwniczce oraz galeria i siedziba sklepu internetowego – na górze budynku.


  Anna Czarnocka-Nakrewicz skończyła projektowanie graficzne na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jej fascynacja ceramiką zaczęła się na studiach. Po ich ukończeniu Ania zaczęła tworzyć swoje prace, organizować warsztaty z dziećmi i dorosłymi.


  Praca z gliną to dla niej niekończące się źródło inspiracji: ,,Ceramiczny proces technologiczny to połączenie ziemi, wody, ognia i powietrza. Dobrze przeprowadzony zmienia coś niezwykle kruchego i ulotnego w przedmiot, który może przetrwać tysiące lat” – mówi Anna. Najbardziej cieszy ją to, że dzieła, które powstają w jej pracowni, łączą sztukę z codziennym życiem. Można z nich pić poranne kawy, podawać w nich potrawy, wręczać bliskim, jako wyjątkowe prezenty.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Klaudia

   Świetny warsztat dla każdego kto chce zrelaksować się próbując czegoś nowego 🙂 Właścicielka pracowni to oaza spokoju i skarbnica wiedzy 🙂 Bardzo polecam, jedzenie z naczynek zrobionych własnoręcznie smakuje jeszcze lepiej <3

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto