3 dni Ceramiki Art Camp Żoliborz

CENA

Wielkość grupy

3 - 

7 os.

Czas trwania

3 spotkania: piątek od 18:00 do 20:00 oraz sobota i niedziela od 10:30 do 13:00 lub poniedziałek, wtorek, środa od 18:00 do 20:30.

O warsztatach

Po lepieniu, czyli jak jesteście jeszcze nieco umorusani gliną, często mówicie, że MAŁO, że czas minął błyskiem, że kompletnie straciliście jego poczucie, że chcielibyście przedłużyć stan skupienia i twórczego relaksu... Proszę bardzo :)

TEN warsztat trwa 3 dni. Nie chodzi tu o wykonanie potrójnej ilości dzieł (no chyba, że ktoś bardzo chce), ale raczej o pełnię twórczego doświadczenia.

Chciałabym, abyście mogli pobyć ze swoimi pracami dłużej, dopieścić je czule, gdy nieco podeschną, obserwować co dzieje się z nimi dzień po dniu. Zaplanować spokojnie ich powstanie, może jakaś seria naczyń? Rzeźba? Miseczka na kole garncarskim? Prezenty dla bliskich - to często z powodzeniem lepicie.

Będzie mi bardzo miło móc wejść z Wami głębiej w proces, poznać Was lepiej i jeszcze więcej pewnie przekazać. Tak czuję.

Dla kogo?

Dla tych, co "pierwszy raz".
Dla tych co "nie mam talentu plastycznego".
Dla tych co "zawsze chciałam/chciałem spróbować".
Dla tych co już SPRÓBOWALI i pragną trochę WIĘCEJ, DŁUŻEJ i SPOKOJNIEJ.

Co dadzą Ci warsztaty?

Trzy spotkania z gliną dzień po dniu, tworzenie z namysłem i bez pośpiechu.

Wiedzę techniczną, która przez ten mikro-maraton będzie mogła spokojnie się ułożyć. Oraz własne, unikatowe, użytkowe prace ceramiczne.

Co powstanie? Zawsze pytam Was na co macie ochotę, co Wam ceramicznego chodzi po głowie, czy macie jakieś ceramiczne marzenia....i od tego zaczynamy działanie. Glina potem sama Was trochę prowadzi i często powstają zupełnie inne pomysły, ale to też jest bardzo fajne.

Glina robi stan BŁOGIEGO "tu i teraz" . Na tym warsztacie będziecie mogli tego doświadczyć przez trzy, połączone ze sobą procesem twórczym, dni.

Program

Pierwszy dzień:
- poznajemy się nawzajem, poznajecie pracownię, opowiadam Wam o procesie ceramicznym, pokazuję piec, krzywe wypałów itp.
- prezentuję techniki formowania gliny, którymi będziecie pracować. Lepienie w dłoniach, lepienie z płata, formy, jedna praca na kole garncarskim;
- wykonujecie pierwszą, małą pracę, taką na rozruch, na złapanie materii;
- wieczorem możecie przejrzeć swoje domy pod kątem tego, co można ciekawie użyć podczas warsztatu. Ulubiona misa jako forma, coś co można odcisnąć na pracy, liść, koronka?
- śni Wam się glina ;)

Drugi dzień:
- sprawdzacie, jak ma się Wasza pierwsza praca, czy można już ją wygładzać i szlifować;
- zaczynacie działać;
- zapraszam Was kolejno na koło garncarskie;
- lepicie prace, które potrzebują dwóch dni, czyli wyższe;
- przykrywacie wszystko, by nie wyschły za bardzo przez noc;
- idziecie spacerem na żoliborską kolację (mogę polecić ulubione miejsca).

Trzeci dzień:
- kończycie prace zaczęte poprzedniego dnia;
- lepicie nowe;
- kolejne osoby idą ze mną na koło garncarskie;
- muskacie, wygładzacie, dopieszczacie wszystkie dzieła;
- wybieracie kolory szkliw, którymi ja je poszkliwię (szczegóły niżej);
- odstawiacie do suszenia.
- idziecie na kolację i wino ;)

Wszystkie prace będą po ok 10 dniach wypalone na 950°C, pokryję je potem szkliwami wedle Waszych wyborów i znowu wypalę w temp. 1240°C.

Gotowe dzieła będą do odbioru u mnie w pracowni. Mogę je też Wam przesłać.

Zapewniamy

Sporo twórczego luzu, światła w pracowni, swobodę, wiedzę i zabawę. Pełen dostęp do materiałów i urządzeń. Czas i spokój. Wypał "na wysoką" czyli 1240°C. Własny stół do pracy. Herbatę ziołową (parzę coraz dziwniejsze smaki).

Zdjęcia prac powyżej to Wasze prace, warsztatowe.

Wymagamy

Punktualności (5 min wcześniej jest ok). Długie paznokcie - niekoniecznie, szczególnie przy kole mogą przeszkadzać, ale w razie czego damy radę.

Daty

Miejsce

Pracownia "Ochra": ul. Adolfa Dygasińskiego 42, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 662 067 331) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Ochra, pigment nadający ziemi czerwony kolor, była pierwszym barwnikiem używanym przez ludzi. Teraz to także nazwa marki i pracowni stworzonych przez Annę Czarnocką-Nakrewicz. Ukryty wśród cichych uliczek przedwojennej Warszawy stoi modernistyczny dom. W nim od kilkunastu lat działa Ochra: pracownia – w piwniczce oraz galeria i siedziba sklepu internetowego – na górze budynku.


  Anna Czarnocka-Nakrewicz skończyła projektowanie graficzne na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jej fascynacja ceramiką zaczęła się na studiach. Po ich ukończeniu Ania zaczęła tworzyć swoje prace, organizować warsztaty z dziećmi i dorosłymi.


  Praca z gliną to dla niej niekończące się źródło inspiracji: ,,Ceramiczny proces technologiczny to połączenie ziemi, wody, ognia i powietrza. Dobrze przeprowadzony zmienia coś niezwykle kruchego i ulotnego w przedmiot, który może przetrwać tysiące lat” – mówi Anna. Najbardziej cieszy ją to, że dzieła, które powstają w jej pracowni, łączą sztukę z codziennym życiem. Można z nich pić poranne kawy, podawać w nich potrawy, wręczać bliskim, jako wyjątkowe prezenty.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Napisz pierwszą opinię o „3 dni Ceramiki Art Camp Żoliborz”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.