3 dni Ceramiki Art Camp Żoliborz

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

9 godzin / 3 spotkania: sobota i niedziela od 10:30 do 13:30 oraz dzień wybrany na szkliwienie.

O warsztatach

Po lepieniu, czyli jak jesteście jeszcze nieco umorusani gliną, często mówicie, że MAŁO, że czas minął błyskiem, że kompletnie straciliście jego poczucie, że chcielibyście przedłużyć stan skupienia i twórczego relaksu... proszę bardzo.

TEN warsztat trwa 3 dni.
Lepicie przez dwa dni czyli 2 x 3 godziny, w sobotę i niedzielę. Trzeci dzień to ok 3 godzin na szkliwienie prac. Termin tego trzeciego spotkania ustalimy w trakcie lepienia. Grupa będzie liczyła max 4 osoby, damy radę się zsynchronizować. Jeśli komuś kompletnie nie będzie pasował ustalony dzień, to też znajdziemy rozwiązanie.

Dwa dni tworzenia dają możliwość bycia ze swoimi pracami dłużej. Dopieszczacie je gdy nieco podeschną, wygładzacie na mokro lub papierem ściernym. Obserwujecie proces schnięcia gliny.
Możecie zaplanować spokojnie pracę. Może jakaś seria naczyń? Rzeźba? Miseczka na kole garncarskim? Prezenty dla bliskich - to często z powodzeniem lepicie. Będzie mi bardzo miło móc wejść z Wami głębiej w proces, poznać Was lepiej i jeszcze więcej pewnie przekazać. Tak czuję.

Dla kogo?

Dla tych, co "pierwszy raz".

Dla tych co "nie mam talentu plastycznego".

Dla tych co "zawsze chciałam/chciałem spróbować".

Dla tych co już SPRÓBOWALI i pragną trochę WIĘCEJ, DŁUŻEJ i SPOKOJNIEJ.

Dla zachęty. Prawie wszystkie prace na zdjęciach zostały wykonane na warsztatach.

Co dadzą Ci warsztaty?

Trzy spotkania z gliną, tworzenie z namysłem i bez pośpiechu.

Dostaniecie wiedzę techniczną, która przez ten mikro-maraton będzie mogła spokojnie się ułożyć.

Co powstanie? Zawsze pytam Was na co macie ochotę, co Wam ceramicznego chodzi po głowie, czy macie jakieś ceramiczne marzenia....i od tego zaczynamy działanie.
Glina potem sama Was trochę prowadzi i często powstają zupełnie inne pomysły, ale to też jest bardzo fajne. 


Finalnie stworzycie własne, unikatowe, użytkowe i/lub artystyczne prace ceramiczne. Glina robi stan BŁOGIEGO "tu i teraz", mam nadzieję, że poczujecie tą przyjemność.

Program

Pierwszy dzień:
- poznajemy się nawzajem, poznajecie pracownię, opowiadam Wam o procesie ceramicznym,
- prezentuję techniki formowania gliny, którymi będziecie pracować. Lepienie w dłoniach, lepienie z płata, formy, jedna praca na kole garncarskim.,
- tworzycie,
- śni Wam się glina.

Drugi dzień:

- sprawdzacie, jak się mają Wasze pierwsze dzieła, czy można już je wygładzać i szlifować,
- tworzycie nowe prace,
- zapraszam Was kolejno na koło garncarskie,
- żegnamy się i ustalamy wstępny termin na szkliwienie,
- idziecie spacerem na żoliborską kolację (mogę polecić ulubione miejsca).


Trzeci dzień:

- spotykamy się po ok 7-10 dniach,
- opowiadam Wam o wypałach i piecu,
- wybieracie kolory,
- woskujecie spody swoich prac,
- i szalejemy.

UWAGA: to spotkanie może się odbyć się tam gdzie stoi mój piec, czyli przy ul. Dygasińskiego 42. Ustalimy to z wyprzedzeniem.

Zapewniamy

Sporo twórczego luzu, światła w pracowni, swobodę, wiedzę i zabawę. Pełen dostęp do materiałów i urządzeń. Wypał "na wysoką" temperaturę, czyli 1240°C. Własny stół do pracy. Czas i spokój.

Powoli wprowadzam na warsztatach amerykańskie szkliwa AMACO, będziecie mogli z nich skorzystać. Są zupełnie kosmiczne.

Herbatę ziołową (parzę coraz dziwniejsze smaki).Wymagamy

Punktualności (5-10 min wcześniej jest ok, wcześniej może mnie nie być). Na warsztaty możecie przynieść ulubiona miseczkę, która posłuży jako forma, albo coś co chcecie odcisnąć na swojej pracy, np. liść, koronka? 


Długie paznokcie - niekoniecznie, szczególnie przy kole mogą przeszkadzać, ale w razie czego damy radę.

UWAGA. Od połowy października zmieniam miejsce pracowni! Dokładny adres poniżej.

Daty

Miejsce

Pracownia "Ochra": ul. Rydygiera 8 , bud. 20 b, lokal 230 (II piętro nad Kuchnią Żoliborz), Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 662 067 331) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Ochra, pigment nadający ziemi czerwony kolor, była pierwszym barwnikiem używanym przez ludzi. Teraz to także nazwa marki i pracowni stworzonych przez Annę Czarnocką-Nakrewicz. Ukryty wśród cichych uliczek przedwojennej Warszawy stoi modernistyczny dom. W nim od kilkunastu lat działa Ochra: pracownia – w piwniczce oraz galeria i siedziba sklepu internetowego – na górze budynku.


  Anna Czarnocka-Nakrewicz skończyła projektowanie graficzne na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jej fascynacja ceramiką zaczęła się na studiach. Po ich ukończeniu Ania zaczęła tworzyć swoje prace, organizować warsztaty z dziećmi i dorosłymi.


  Praca z gliną to dla niej niekończące się źródło inspiracji: ,,Ceramiczny proces technologiczny to połączenie ziemi, wody, ognia i powietrza. Dobrze przeprowadzony zmienia coś niezwykle kruchego i ulotnego w przedmiot, który może przetrwać tysiące lat” – mówi Anna. Najbardziej cieszy ją to, że dzieła, które powstają w jej pracowni, łączą sztukę z codziennym życiem. Można z nich pić poranne kawy, podawać w nich potrawy, wręczać bliskim, jako wyjątkowe prezenty.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Janina

   Cudowne warsztaty, wróciłam na kolejną edycję i chyba nie będzie to mój ostatni raz. swietna dla zupełnych nowicjuszy jak i dla już umiejących co nie co. Stworzycie dużo fajnych i użytkowych naczynek!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *