fbpx

Warsztat na Maxa

Warsztat na Maxa to rodzinna stolarnia prowadzona przez małżeństwo – Maksyma i Annę Adamskich. Pomysł zrodził się z pasji do drewna i prac ręcznych. W tygodniu warsztat jest czynną stolarnią , natomiast w weekend zamienia się w miejsce dla kursantów, chętnych chłonąć wiedzę i umiejętności przekazane przez instruktorów. W bogatej ofercie znajdziecie takiej kursy jak: podstawy stolarki pierwszego i drugiego stopnia, pracę z żywicą, renowację, tapicerkę, toczenie oraz rzeźbę w drewnie.

W warsztacie swoje miejsce znajdzie każdy. W tygodniu możecie zajrzeć na warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych, natomiast w weekendy pasjonaci pracy w drewnie.


Maksym Adamski żadnej pracy się nie boi. Jest magistrem inżynierem Ochrony Środowiskiej ze specjalizacją odnawialnych źródeł energii. Ale to dopiero początek. Po studiach ukończył szkołę zawodową na dwóch kierunkach jednocześnie – tapicer i stolarz. 

Maksym podchodzi do swojej pracy „na maxa” , wkłada w nią całe serce. Dzięki temu podczas kursów przekazuje ogrom wiedzy teoretycznej popartej pracą fizyczną w warsztacie.

Zanim odnalazł swoje miejsce osiem lat pracował fizycznie, kilka lat w Niemczech, a później kilka lat w mediach. Dziś struga, spawa, szlifuje i lakieruje. I dzieli się zebranym doświadczeniem na warsztatach.

Mówi: “Chcę, żeby każdy odnalazł swoje szczęście poprzez pracę. Ja swoje odnalazłem i wiem, że jest to możliwe.” Satysfakcję czerpie z wielu rzeczy, ale (pół żartem, pół serio) najbardziej cieszy go każde dziecko, które po warsztatach chce zostać stolarzem i każdy dorosły, który postanawia rzucić korpo i założyć swój warsztat.