Viridarium

Viridarium, czyli z łaciny ,,młody sad”, to idealna nazwa dla inicjatywy, którą skrywa. Theia Boim tworzy sztukę całkowicie naturalną, skierowaną na miłość do przyrody. Takie są również warsztaty, które prowadzi. W czasie zajęć z eco-printingu Theia Boim dzieli się wiedzą o nieinwazyjnym i bezpiecznym druku kontaktowym, który wykorzystuje naturalne właściwości barwiące roślin. Wcześniej Viridarium było nazwą fundacji, która zajmowała się edukacją przyrodniczą i terapią ogrodem (Hortiterapią). Przez 5 lat pod jej egidą działał pierwszy ogródek edukacyjny w Warszawie.

Theia Boim to skrót od ,,Theia. Botanical Impact”. To też pseudonim Izabeli Zalewskiej-Kantek, w którym każdy człon ma znaczenie. Theia, czyli tytanida, córka Gai i Uranosa, zwana ,,widząca szeroko”. Natomiast ,,botanical impact” (ang. roślinny wpływ) podkreśla to, co widać w każdym przejawie twórczości Izy. Architekt krajobrazu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, instruktorka w Magazynie Sztuk – filii Ośrodka Kultury Ochoty. Pasjonatka tkanin artystycznych – batiku i malowanego jedwabiu; fascynatka sztuki Dalekiego Wschodu.

Od kilku lat Theia Boim posługuje się eco-printingiem. ,,Jest to zajęcie zacieśniające związki z naturą i rozwijające sensorycznie poprzez pobudzanie zmysłów oraz wyobraźni”. Na warsztatach dzieli się swoją pasją i wiedzą. Promuje eco-printing jako świetny, bezpieczny i ekologiczny sposób nadawania nowego życia i wyrazu nienoszonym ubraniom, wykonania przedmiotów użytkowych lub dekoracji wnętrz. To też czas na nawiązanie bliższej relacji z przyrodą; ,,Dotykam setek liści, które układam na tkaninie. Palce czują ich fakturę, oczy podziwiają kolory i niepowtarzalne kształty. Podczas obróbki termicznej unoszą się niezwykłe zapachy mieszanki roślin”. Dla uczestników zajęcia z Theią są okazją do rozwijania cierpliwości i inspiracją do kolejnych poszukiwań i nauki.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Maria
159 Opinie 2021-08-05 09:30

Witam kolejnych potencjalnych warsztatowiczów - jeśli chcecie - tak jak ja - spełnić swoje marzenia o kolejnej technice zdobienia tkanin, tak bardzo malarskiej, że efekt naszych własnych (!) prac zapiera dech i powoduje niedowierzanie - to właśnie to miejsce i ten wspaniały czas - a wszystko to dzięki pięknej zielnej czarownicy Izabeli !!! Mam doświadczenia zawodowe z tkaniną, ale nie z eko printem - jednak informacje otrzymywane w trakcie kursu były jasne i oczywiste - to info dla osób, które boją się nowego tematu... Wspaniały czas odpoczynku psychicznego, intensywnego działania artystycznego i rozmów z przesympatycznymi współwarsztatowiczkami. No i zupa mocy , która dodaje sił i pozwala na rodzinne niemal zbliżenie wszystkich przy wspólnym stole. Na zawsze zachowam w pamięci te dni, dla mnie - absolutnego szczęścia!!! Dziękuję!!!

 Eco-printing: Kurs intensywny

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Joanna
159 Opinie 2021-06-28 22:40

Cieszę się, że trafiłam na właśnie ten warsztat batiku. Do Izy jej uroczego miejsca na ziemi i jej serdecznych bielskich. To wszystko tworzy niepowtarzalny klimat . Iza w pracy nie poucza ale w skali mikro dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem tak by stworzyć uczestnikowi komfort twórczej swobody pracy i rozwoju myśli. Po prostu jest gdyby była potrzebna. Spokojna, konkretna, subtelna jak trzeba zdecydowana. To przyjemność brać udział w prowadzonych przez Izę warsztatach. Ja jak i pewnie moje koleżanki przyszłam z jakimś oczekiwaniem. Mogę powiedzieć że nie tylko się ono spełniło ale w porywach zaowocowało satysfakcją. Dziękuję Izie, jej bliskim, że podczas warsztatów gościli nas pod swoim dachem i w ogrodzie oraz Feblikowi za inicjatywę. Mam nadzieję, że we wrześniu lub w październiku ruszamy do pracy z nowymi pomysłami . Życzę Państwu szczęśliwych wakacji, Joanna

 Batik: sztuka zdobienia tkanin

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Małgorzata
159 Opinie 2021-01-16 17:12

Miejsce bardzo klimatyczne, prowadząca bardzo profesjonalna, życzliwa, serdeczna i pomocna. Znakomity relaks. Polecam

 

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Sylwia
159 Opinie 2021-01-13 18:50

Bardzo miła atmosfera, życzliwa opieka prowadzącej. Fajna zabawa. Polecam :)

 

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Liliana
159 Opinie 2021-01-07 13:47

Fantastyczne, ciekawe, profesjonalnie przygotowane i prowadzone w miłej atmosferze. Zawsze, kiedy tylko mogę, korzystam z wiedzy, umiejętności i materiałów przygotowanych przez Pracownię “Viridarium”. Polecam nieustannie.

 

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Liliana Chwistek
159 Opinie 2020-09-13 16:06

Bardzo zaangażowana prowadząca warsztat, materiały wysokiej jakości, przyjazna atmosfera, niezapomniane emocje. Polecam szczerze i entuzjastycznie i na pewno tam wrócę na kolejne warsztaty.

 

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Agnieszka
159 Opinie 2020-09-05 14:19

Warsztaty były świetne! Bardzo inspirujące!. Wciąż mam w głowie to , co się tam działo i planuję eksperymentować również we własnym zakresie korzystając z wiedzy, która została nam przekazana. Myślę też o kolejnych warsztatach. Dziękuję za bardzo miłą i gościnną atmosferę podczas tego spotkania! Polecam serdecznie!

 Eco-printing: kurs zaawansowany

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Kasia
159 Opinie 2020-08-28 11:48

Fantastyczne warsztaty w cudownym starym ogrodzie. Prowadząca dzieli się wiedzą i doświadczeniem jednocześnie pozwalając na własne eksperymentowanie. Przez 2 dni poznaje się tajniki barwienia roślinami i wykonuje się ogrom pracy, której efekty zabiera się do domu. Inspirujące jest to, że dodatkowo można korzystać z roślin, które rosną dookoła. Przyjazna atmosfera i otaczająca natura pozawala zrelaksować się psychicznie. Będę kontynuować na warsztatach dla zaawansowanych.

 Eco-printing: kurs zaawansowany

5.0 Support