TWISTED FORM

Twisted Form to projekt Agnieszki Bliszczyk. W tej krawieckiej pracowni dzieją się rzeczy niesamowite lub, jak nazwa wskazuje: całkiem zakręcone. Aga szyje ubrania i akcesoria, a podczas warsztatów zaraża entuzjazmem kolejnych adeptów szycia. Przed zajęciami szczerze uprzedza: ,,Szycie może przerodzić się w nałóg. Ale taki fajny i pożyteczny nałóg.” Pracownia mieści się w domu Agi na skraju puszczy kampinoskiej. Uczestnikom warsztatów poleca się zarezerwowanie więcej czasu, by móc przy okazji poeksplorować tutejsze lasy.


Aga studiowała różne kierunki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Ale to szycie stało się treścią jej życia. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczęła pracę w zakładzie krawieckim – ku przerażeniu rodziców. Ale nie mogło być inaczej. Bo największą pasją Agi jest tworzenie – moment, gdy płaska tkanina przeistacza się w przestrzenną rzecz. Staje się ubraniem, które otula, dodaje pewności siebie i komfortowo się nosi. 


Początki wcale nie były takie różowe. Mimo pasji i zdolności zdobywanie umiejętności bywało uczeniem na błędach. Teraz Aga stara się na warsztatach oszczędzić tego innym. Daje wsparcie osobom zainteresowanych szyciem i jak sama mówi, trochę spłaca dług wobec swoich nauczycieli. Ma też dodatkową misję. Uważa, że każdy powinien zrobić raz w życiu parę butów i uszyć ubranie. Dzięki temu będzie lepiej rozumiał ich wartość i stanie się bardziej świadomym konsumentem.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Anna
94 Opinie 2021-05-27 21:08

Polecam warsztat każdemu, kto chciałby w najskuteczniejszy i najszybszy sposób zakochać się w szyciu i już na drugi dzień samemu próbować swoich sił z maszyną. Agnieszka w sposób inspirujący opowiada od A do Z o tajnikach szycia i w sposób wspierający zachęca do podejmowania próby tworzenia pierwszych własnych wyrobów. Serdecznie polecam!

 Pierwsze „koty za płoty” z maszyną do szycia

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Kaytarzyna
94 Opinie 2021-05-27 14:28

Bardzo dziękuję Agnieszce za zorganizowanie warsztatu, pt.: Pierwsze "koty za płoty" z maszyną do szycia. Polecam go osobom, które tak jak ja, nie miały dotychczas kontaktu szyciem na maszynie, a bardzo chcą zdobyć podstawowe umiejętności konieczne do pierwszych samodzielnych działań na tym praktycznym urządzeniu. Tydzień po kursie samodzielnie skróciłam swoje zasłony na bardzo starej rodzinnej maszynie posiadającej tylko jeden rodzaj ściegu. Dotychczas wykonywałam takie prace szyjąc ręcznie. Agnieszka ośmiela do pracy na różnych modelach maszyn, jest otwarta i pomocna w indywidulanych "problemach" związanych np. z nietypowym modelem starej maszyny, którą tak jak ja doceniła:-) Jeden kurs i - jak dla mnie - nowy obszar niezależności oraz zgłębiania nowych umiejętności. Dziękuję Agnieszko.

 Pierwsze „koty za płoty” z maszyną do szycia

5.0 Support