Warszawa

Ronja Ceramics

Ronja, córka zbójnika – bohaterka ukochanej książki z dzieciństwa, zainspirowała Wiktorię i Karolinę do nazwania w ten sposób ich pracowni ceramicznej. Tak jak ona, dziewczyny żyją blisko natury – inspirują się kolorami ziemi i otaczającej ich przyrody. Pracownia, która mieści się na warszawskim Żoliborzu to miejsce, w którym można postawić pierwsze kroki w świecie ceramiki i zasiąść przy kole garncarskim. 

W Ronja Ceramics przedmioty wytwarzane są różnymi technikami – dziewczyny lepią, odlewają i toczą na kole. Każda z metod daje inne wrażenia, a ostatecznie ta różnorodność sprawia, że każdy kubeczek jest zupełnie inny. Ta dowolność sprawia, że uczestnicy warsztatu mogą szukać własnej ścieżki i ustalać swoje zasady. Dziewczyny tworzą przestrzeń, w której można poczuć, ile możliwości daje glina. Na swoich warsztatach zachęcają do swobody twórczej i odnajdywania własnego sposobu ekspresji. Wiktoria i Karolina mają świadomość, że dla niektórych ceramika to realizacja skrupulatnie zaplanowanego projektu, a dla innych niemalże czas medytacji – na jedno i drugie znajdzie się miejsce. 

Dla dziewczyn to największa radość – obserwować, co glina “robi” z ludźmi. Karolina i Wiktoria wierzą, że ich kolejna pracownia powstanie na skraju lasu, a sesje ceramiki będą upływały przy akompaniamencie szumiących drzew. Trzymamy kciuki za ten plan, a już teraz zachęcamy do odwiedzenia ich pracowni na klimatycznym Żoliborzu. 

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Ania
274 Opinie 2022-05-11 07:26

Zdecydowanie polecam! Super atmosfera, duża porcja wiedzy i piękne rzeczy zdobiące obecnie półki 😀 na pewno jeszcze wrócę!

 Po raz pierwszy za kółkiem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Dominika
274 Opinie 2022-02-21 19:23

Warsztat był niesamowity, a przyjemność z tego, że można korzystać z naczyń zrobionych własnoręcznie - olbrzymia. Prowadząca jest niesamowicie spokojna, cierpliwa, jest to jeden z lepszych sposobów na relaks jaki można sobie wymarzyć. Polecam serdecznie.

 Po raz pierwszy za kółkiem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Olga
274 Opinie 2021-12-22 18:06

Bardzo polecam! Atmosfera warsztatów ekstra. Bawiłam się świetnie, ale też dużo nauczyłam - wszystko pod czujnym okiem prowadzącej- Karoliny. Na pewno wrócę! :)

 Po raz pierwszy za kółkiem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Klaudia
274 Opinie 2021-11-03 09:35

Warsztat fantastyczny! Przemiło spędzony czas, a jednocześnie masa wiedzy, cierpliwości i pomocy :) Polecam z całego serca każdemu :)

 Po raz pierwszy za kółkiem

5.0 Support