Warszawa

ReStore Lab

Ludzie uwielbiają tworzyć – dlatego Fundacja Habitat for Humanity Poland stworzyła przestrzeń, gdzie każdy będzie mógł samodzielnie wykonać rozmaite przedmioty, w oparciu o różne sztuki rzemieślnicze. Wykorzystując doświadczenie Fundacji w zakresie budownictwa i szerokie kompetencje współpracujących z Fundacją Habitat for Humanity Poland trenerów, kreujemy przestrzeń, gdzie dźwięk piły i młotka oznacza, że tworzy się coś wyjątkowego.

Warsztat ReStore powstał w 2020 roku i jest miejscem, gdzie działania rzemieślnicze, spotykają się z działaniami edukacyjnymi z obszaru ekologii i ekonomii cyrkularnej. Jego powstanie, ściśle wiąże się z działającym tuż obok Sklepem ReStore, który oferuje artykuły wyposażenia wnętrz. To wyróżnia Warsztat ReStore na tle Polski – chętni uczestnicy/uczestniczki warsztatów mogą podjąć się renowacji mebli, których zysk ze sprzedaży w sklepie ReStore, razem z wypracowanym zyskiem z prowadzonych warsztatów, jest przekazywany na poprawę warunków mieszkaniowych Polek i Polaków.

Wydzielona przestrzeń na działalność edukacyjną i warsztatową (łącznie 100 m2), potwierdza wiarę pracowników Fundacji Habitat for Humanity Poland, że edukacja, jest kluczem do zmiany zachowań konsumenckich na bardziej ekologiczne, nastawione na niemarnowanie zasobów, odzyskiwanie nadających się do użycia materiałów, dawanie rzeczom nowego życia lub innych funkcji.

Warsztat ReStore współpracuje z grupą doświadczonych eko-kreatorów – ludzi, którzy kochają to, co robią i ich pomysłowość nie ma końca. Organizujemy dłuższe – weekendowe warsztaty i krótsze – w ciągu tygodnia tak, abyś po godzinach przyszedł/przyszła do nas szlifować nowe umiejętności. Wszystkie zyski z warsztatów zasilą cele statutowe Fundacji Habitat for Humanity Poland, tak więc biorąc w nich udział, nie tylko uczysz się, ale również czynisz dobro!