Projekt Makramy

Projekt Makramy zaczął się niewinnie. Najpierw było tworzenie makramowych kwietników do sklepów – pasjonujące zajęcie, ale jedno z wielu. Z czasem do kwietników doszły kolejne wyplatanki, aż w końcu makrama stała się dla Wiktorii działalnością „na poważnie”. I tak toczy się już od ponad czterech lat. Pracownia mieści się na mokotowskim stryszku, gdzie Wiktoria mieszka, pracuje i dzieli się swoją pasją z innymi.


Wiktoria Muszkieta to artystyczna dusza, która działa, tworzy i wypełnia swoje życie (i innych!) pasjami. Z wykształcenia to designerka. Na co dzień dba o graficzny wizerunek marek, z którymi współpracuje. Jest też częścią teamu Projekt Rośliny, w którym wspiera makramowo zielone realizacje. Jako artystka wyraża się najpełniej w swoim własnym Projekcie Makramy. Tu tworzy kilimy na zamówienie, wchodzi w kolaboracje z innymi markami i – na nasze szczęście – prowadzi makramowe warsztaty. 


W swojej pracy nieustannie poszukuje nowych niestandardowych rozwiązań, supłów, sznurków, splotów, technik i możliwości. Natomiast warsztaty to dla niej przede wszystkim kontakt z ludźmi. Mówi o zajęciach m.in. tak: ,,Prowadzenie warsztatów jest dla mnie doświadczeniem dosłownie terapeutycznym. Uwielbiam przepływ energii między ludźmi i obserwowanie ich postępu, osiąganych celów.” Tę energię czują także uczestnicy. Warsztaty z są idealne dla osób, które nie wierzą we własne umiejętności i które myślą, że nie mają zmysłu artystycznego, albo nie mają cierpliwości. Makrama pomaga wszystkim się odstresować, bo – inaczej niż w życiu – decyzje w czasie wyplatania są w pełni odwracalne.