Pracownia FORMATKA

Nazwa pracowni FORMATKA to wytrych i prowokacja. Podskórna chęć, by uwolnić świat od szpetoty, nadać mu piękniejszą formę. Chciałabym uwolnić nasze stoły od kiepskich talerzy, ratować naszą kawę od byle jakich kubków. Zamieniać każdy posiłek w przyjemność, w ucztę. Celebrować codzienność. 


Cenię dobre rzemiosło. Chcę je propagować. Uwalniać twórczą indywidualność. Pomagać zrozumieć ceramikę, cud jej powstawania, jej powolność… Bo ceramika przywraca czasowi czas. Każe zwolnić, nie pozwala obejść procesów ani ich przyspieszyć. Jest absolutnie slow. 


Ale nazwa Formatka to także żart, bo nikt tu nie narzuca ram i szablonów. Wręcz przeciwnie: uczestnicy warsztatów są zachęcani, by wychodzić poza schemat, poszukiwać. W końcu praca z gliną jest furtką do uwalniania myśli. Okazją do złapania oddechu, odejścia, zrobienia czegoś innego. Pracownia jest położona w Kampinosie, w otoczeniu zieleni. Stąd wziął się jej niepowtarzalny klimat: zapatrzenie w naturę, prostota i umiar. I niezachwiane przekonanie, że mniej znaczy więcej.


Założycielka pracowni, Małgosia Fotek jest związana z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Artystów Ceramików KERAMOS. Bierze udział w biennale ceramiki i współorganizuje wystawy. Od lat prowadzi plenery i warsztaty. O czym marzy dla siebie za 10 -15 lat? To proste: by wciąż żyć ceramiką.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
kasia
161 Opinie 2021-10-02 20:00

Magiczne miejsce w Izabelinie. Warsztaty wspominam wspaniale. Małgosia jest cierpliwą prowadzącą z ogromną wiedzą i darem nauki. Dziękuję za te doświadczenie było wspaniale. Pracownia jest świetnie wyposażona, duży wybór narzędzi jak i kolorów farb do ceramiki. Szczerze piolecam.

 Ceramika dla ultra indywidualistów

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Weronika
161 Opinie 2021-08-04 22:17

Bardzo udane warsztaty, miła i swobodna atmosfera. Super pomysł na kreatywny prezent dla kogoś lub dla samego siebie.

 Ceramika dla ultra indywidualistów

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Agnieszka Wilk-Ziembicka
1 Opinie 2021-06-27 20:00

Przyjemne miejsce z klimatem. Fajna odpręzająca przestrzeń. Atmosfera pobudzająca wyobraźnię. Wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. Subtelne wsparcie Małgosi. Można realizować swoje pomysły i doskonalić warsztat.

 Ceramika dla ultra indywidualistów

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Lila
161 Opinie 2021-02-14 14:03

To było coś wspaniałego, żadnych ograniczeń, możesz wszystko zrobić z gliny co ci przyjdzie do głowy. Super nauka współpracy, kreatywności , siebie. Rewelacja, dawno nie spędziłam tak miło wieczór :)

 Ceramika dla ultra indywidualistów

5.0 Support
Review
oceniono
3.0
ebpyutffbl
161 Opinie 2020-11-08 11:20

Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

 Ceramika dla ultra indywidualistów

3.0 Support
Review
oceniono
5.0
Kasia F
161 Opinie 2020-10-22 09:44

Idealne warsztaty na odpięcie się od zbędnych myśli i zajęcie głowy oraz ciała czymś przyjemnym i pożytecznym. Oprócz fantastycznych doznań związanych z obcowaniem z gliną, cieszy tu także atmosfera miejsca i dobry vibe Małgosi, która wytłumaczy co trzeba, dając przestrzeń do uwalniania swojego indywidualizmu. A tak wracając na ziemię to wychodzisz z warsztatów z namacalnym dowodem swojej kreatywności (u mnie po dwóch warsztatach w kolekcji już 2 własne kubki, miska i gromadka talerzy), które mega cieszą oko i dają satysfakcję, bo oto właśnie nauczyłeś się czegoś nowego :)

 Ceramika dla ultra indywidualistów

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Patrycja
161 Opinie 2020-05-20 18:40

Wspaniałe warsztaty. Małgosia jest niezwykle miłą, pomocną i przede wszystkim pozytywną osobą. Od razu się Ją lubi :) (i to nie jest tendecyjny wpis, kto ją pozna - potwierdzi od razu). Potrafi wspaniale opowiadać o glinie, doradzić w wyborze technik obrabiania i zdobienia gliny. A klimat Pracowni Formatka - wyjątkowy. Nawet w dobie pandemii. Małgosia zwraca uwagę na wszystkie potrzebne zabezpieczenia, jednocześnie gwarantując wspaniale spędzony czas. Dla mnie najwspanialsza forma kreatywnego relaksu :) Patrycja.

 Ceramika dla ultra indywidualistów

5.0 Support