Pracownia FORMATKA

Nazwa pracowni FORMATKA to prowokacja. Nikt tu nie trzyma się reguł ani szablonów. Wręcz przeciwnie: uczestnicy warsztatów są zachęcani, by wychodzić poza schematy. W końcu “praca z gliną jest furtką do uwalniania myśli. Okazją do złapania oddechu, odejścia, zrobienia czegoś innego” mówi założycielka Formatki – Małgosia Fotek. Pracownia jest położona w Kampinosie, w otoczeniu zieleni. Stąd też wziął się jej klimat: natura, prostota i umiar. Bo przecież mniej znaczy więcej.

Małgosia Fotek zajmuje się gliną od lat. Wciąż ją zachwyca zaskakujący fakt, że bezkształtną grudę gliny można przemienić i przetransformować według swoich myśli. Do tego, jak mówi Małgosia, ,,praca z gliną porządkuje myśli i transformuje ludzi. O ile na to pozwolą”.

To główny cel warsztatów u Małgosi, która uwielbia obserwować proces wykluwania się pomysłu, poszukiwań i rodzenia się indywidualnego stylu. Małgosia Fotek jest związana ze Stowarzyszeniem Artystów Ceramików KERAMOS. Bierze udział w biennale ceramiki i współorganizuje wystawy. Prowadzi plenery i warsztaty. O czym marzy dla siebie za 5-10 lat? Odpowiedź jest prosta: by wciąż zajmować się ceramiką.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Lila
82 Opinie 2021-02-14 14:03

To było coś wspaniałego, żadnych ograniczeń, możesz wszystko zrobić z gliny co ci przyjdzie do głowy. Super nauka współpracy, kreatywności , siebie. Rewelacja, dawno nie spędziłam tak miło wieczór :)

 Ceramika dla ultra indywidualistów

5.0 Support
Review
oceniono
3.0
ebpyutffbl
82 Opinie 2020-11-08 11:20

Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

 Ceramika dla ultra indywidualistów

3.0 Support
Review
oceniono
5.0
Kasia F
82 Opinie 2020-10-22 09:44

Idealne warsztaty na odpięcie się od zbędnych myśli i zajęcie głowy oraz ciała czymś przyjemnym i pożytecznym. Oprócz fantastycznych doznań związanych z obcowaniem z gliną, cieszy tu także atmosfera miejsca i dobry vibe Małgosi, która wytłumaczy co trzeba, dając przestrzeń do uwalniania swojego indywidualizmu. A tak wracając na ziemię to wychodzisz z warsztatów z namacalnym dowodem swojej kreatywności (u mnie po dwóch warsztatach w kolekcji już 2 własne kubki, miska i gromadka talerzy), które mega cieszą oko i dają satysfakcję, bo oto właśnie nauczyłeś się czegoś nowego :)

 Ceramika dla ultra indywidualistów

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Patrycja
82 Opinie 2020-05-20 18:40

Wspaniałe warsztaty. Małgosia jest niezwykle miłą, pomocną i przede wszystkim pozytywną osobą. Od razu się Ją lubi :) (i to nie jest tendecyjny wpis, kto ją pozna - potwierdzi od razu). Potrafi wspaniale opowiadać o glinie, doradzić w wyborze technik obrabiania i zdobienia gliny. A klimat Pracowni Formatka - wyjątkowy. Nawet w dobie pandemii. Małgosia zwraca uwagę na wszystkie potrzebne zabezpieczenia, jednocześnie gwarantując wspaniale spędzony czas. Dla mnie najwspanialsza forma kreatywnego relaksu :) Patrycja.

 Ceramika dla ultra indywidualistów

5.0 Support