Warszawa

Powłóczeni

Powłóczeni to projekt Dominiki Król. Powstał z fascynacji dzierganiem i pasji do dzielenia się wiedzą. Uczestniczki warsztatów mówią, że najlepiej zapamiętują atmosferę: uśmiech, serdeczność, cierpliwość i niesamowity spokój wewnętrzny, który daje dzierganie. Przez ostatnie 3 lat w czapkowarsztatach wzięło udziało ponad 50 kobiet.

Dominkia Król jest z wykształcenia pedagogiem i przez trzy lata pracowała jako instruktor tańca dla dzieci. Obecnie projektuje kuchnie w Ikea, bo bliskie są jej tematy estetyki, chce rozwijać się graficznie i uwielbia pracować z ludźmi! Przygoda z dzierganiem zaczęła się zupełnie niepozornie. Chłopak Dominiki kategorycznie odmówił kupowania mu prezentów. Chcąc oszukać system, Dominika wymyśliła, że mu ten prezent zrobi sama. Tak powstała pierwsza czapka, a potem kolejna i kolejna.

Dziergać uczyła się sama, głównie z tutoriali na youtube. Ciężko uczyć się tworzenia tylko obserwując, niesamowicie pomocny jest bieżący feedback. Ale Dominikę cechuje niezwykły zapał i determinacja. Dziergała więc w domu, w autobusie, na uczelni. W końcu zaczęła dzielić się swoimi pracami na instagramie, co spotkało się z dużym zainteresowaniem. To było spore zaskoczenie, bo jak sama mówi: ,,No heloł, kto w XXI wieku chciałby robić na drutach?” W końcu koleżanka podsunęła jej myśl o zorganizowaniu warsztatów.

I tak Dominka zrozumiała ,,To jest to!” Teraz napędza ją nowe pragnienie ,,Chcę udowadniać kobietom, że każda z nas ma moc tworzenia rzeczy niezwykłych – czy to będzie czapka, czy torty, czy po prostu bycie świetnym w pracy zawodowej.”

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
cojatuwyrabiam.photo
1 Opinie 2022-04-08 13:40

Myślałam, że mam dwie lewe ręce i nici z drutów będą. Ale ziarenko nadziei pozwoliło zapisać mi się na warsztat. Jechałam podjarana, nie tylko tym, że może nauczę się robić wełnianą czapkę marzeń z grubaśnej wełny, ale również dlatego, że miałam ogromną potrzebę pobyć w gronie dziewczyn, w kręgu kobiecym! Wszystkie marzenia spełniłam. Było przemiło, wspierająco, każdy każdemu pomagał, prowadząca cudna, cierpliwa, radosna. Bardzo polecam ten warsztat!

 Czapko warsztaty

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Ola
342 Opinie 2022-01-17 20:24

Chcesz zrobić czapkę? Zrobisz czapkę. Dominika dopilnuje, żebyś się nie frustrował_a trudnościami (normalnymi dla początkujących) i żeby w Twoim kubku nie zabrakło kawy/ herbaty. W niedzielę zrobiłam czapkę, a dziś już ją noszę :)

 Czapko warsztaty

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Ola
342 Opinie 2021-12-06 08:51

Warsztaty naprawdę dobrze poprowadzone. W ciągu 4h może się udać skończyć czapkę i wrócić już z gotową na głowie :) Dominika cierpliwie tłumaczy i naprawia zgubione oczka :) polecam!

 Czapko warsztaty

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Patrycja
342 Opinie 2021-10-19 14:01

Warsztaty dały mi solidną bazę wiedzy, która pozwoliła mi kontynować naukę w domu. Dominika jest niezwykle cierpliwa, umie wszystko wyjaśnić w zrozumiały i prosty sposób. Ale wiedza to nie wszystko, spotkanie dało mi dużo radości. Spędziłam ten czas w przemiłej atmosferze, a ze spotkania wyszłam zrelaksowana i uśmiechnięta. Polecam wszystkim.

 Czapko warsztaty

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Alina
342 Opinie 2021-10-11 08:07

Dominika to wspaniała osoba, pedagożka i na dodatek terapeutka. Super warsztaty w towarzystwie samych fajnych ludzi. Polecam każdemu, kto chce się odstresować i przy okazji stworzyć coś fajnego :)

 Czapko warsztaty

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Klaudia
342 Opinie 2020-12-11 07:38

To było bardzo przyjemne doznanie. Pierwszy raz uczestniczyłam w warsztatach online, pierwszy raz dotykałam drutów i jestem zakochana.<3 Fajnie jest kupić i nosić rękodzieło, a jeszcze lepiej zrobić to samemu! Na dodatek można w piżamie przy herbacie, przy okazji obcując z tyloma ludźmi zewsząd. Prowadząca najlepsza, a zespół Feblika-profeska.

 Czapko warsztaty w DOMU

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Joanna
342 Opinie 2020-12-08 18:44

Wielki plus za anielska cierpliwość Dominiki - za powrót do narzucania oczek w końcówce warsztatu, bez cienia zniecierpliwienia - chapeau bas! Mimo, ze ta forma wydawała się z początku nieco abstrakcyjna, okazało się, ze dzięki świetnej organizacji i samej prowadzącej - miało to sens :) Jedyna drobna uwaga techniczna: mysle, ze bardziej kontrastowa włóczka ułatwiłaby sprawę- ta bladoróżowa zalewała się nieco z kolorem dłoni. Poza tym gorąco polecam, biorąc udział w warsztacie nie ma pokusy zrobienia pauzy, jak przy zwykłych tutorialach, kiedy to zwykle ta pauza jest już ostateczna :)

 Czapko warsztaty w DOMU

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Martyna
342 Opinie 2020-12-08 15:10

Świetne warsztaty! Podejść do dziergania na drutach miałam już w swoim życiu kilka, ale za każdym radem wydawało mi się to trudne, wymagające mega cierpliwości i czasu, by zobaczyć efekty. Bałam się trochę, że on-line będzie trudno wytłumaczyć tą sztukę, ale Dominika jest mistrzem. Mam już swoją pierwszą ,własnoręcznie zrobioną czapkę :) Bardzo, bardzo polecam. Super organizacja i klimat :)

 Czapko warsztaty w DOMU

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Anna
342 Opinie 2020-12-07 12:20

Fantastycznie spędzony czas, miło i profesjonalnie, można było poczuć się jak podczas warsztatów stacjonarnych. Udział w warsztatach dostałam na prezent, polecam każdemu taką formę podarunku dla bliskiej osoby, myślę, że ucieszy każdego :) Dziękuję raz jeszcze za ten twórczy czas!

 Czapko warsztaty w DOMU

5.0 Support