Przyszłość jest w rękach każdego z nas, a na zmianę nigdy nie jest za późno. Historia Kingi, która zamieniła korporację na pracownię ceramiczną, jest na to idealnym przykładem. Znużenie pracą, która nie przynosiła jej satysfakcji, zastąpiła pełnoetatową pracą z gliną. Oprócz tego Kinga wyraża się twórczo na wiele sposobów – haftuje, szyje, robi makramy, a po głowie krążą pomysły o tkaniu i wiklinie. Ma też za sobą kurs arteterapii i epizod edukatorki artystycznej oraz animatorki sąsiedzkiej w przestrzeni, którą stworzyła ze swoją przyjaciółką – Sąsiedzkim Domu Pracy Twórczej na warszawskich Sielcach. 

Kingi marzenie o odkryciu świata ceramiki nosiła w sobie przez długi czas. Towarzyszyło jej przekonanie, że to temat poza jej zasięgiem, ale gdy odkryła pracownię ceramiki pod domem – wiedziała, że to znak. Przygoda z ceramiką zaczęła się od zachwytów nad niezwykłymi doznaniami sensorycznymi, a potem zamieniła się w pasję, rozwijaną w każdej wolnej chwili. Kinga nie tylko ukończyła dwa stopnie kursu ceramicznego, ale też samodzielnie rozwijała swój warsztat – czytając książki, oglądając filmy i czerpiąc wiedzę od doświadczonych rzemieślników. 

Ceramika szybko stała się wiodącym narzędziem w jej społecznych działaniach twórczych i tak powstało Potoczone, które następnie stało się częścią Kolektywu111. Kinga w swojej twórczej pracy skupia się głównie na naczyniach użytkowych. To codzienne przedmioty, których tworzenie przynosi jej mnóstwo radości, a dobre emocje przenoszą się później na osoby, korzystające z jej wyrobów. 

Warsztaty w Potoczone to połączenie wiedzy merytorycznej, która pozwala kursantom na samodzielną pracę z gliną, z kreatywną atmosferą. To właśnie ona sprawia, że uczestnicy warsztatów zakochują się w glinie i mają otwartość na eksperymentowanie z surowcem. Same zajęcia są pretekstem do odkrywania przez ludzi ich twórczego potencjału. I choć poranna kawa z własnoręcznie stworzonego kubka smakuje najlepiej, to właśnie proces przynosi najwięcej frajdy.

Prowadzone warsztaty

 • warsztaty ceramiczne potoczone

  Toczenie na kole – sprawdź z czym to się je!

  280 zł 60 minut / os.
 • warsztaty ceramiczne potoczone

  Zakręć się! Nauka toczenia na kole (o 14:00)

  400 zł 60 minut / os.
 • warsztaty ceramiczne potoczone

  Zakręć się! Nauka toczenia na kole (o 16:15)

  400 zł 60 minut / os.

Opinie o warsztatach (3)

Review
oceniono
5.0
Wiktoria Grzelak
1 Opinie 23.09.2023 18:26

Warsztaty były świetne, Kinga jest bardzo miłą, cierpliwą i przede wszystkim kompetentną nauczycielką. Chce się wracać, co oczywiście zamierzam zrobić! 😊😊😊 Dziękuję!

 Zakręć się! Nauka toczenia na kole (o 14:00)

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Kornelia
743 Opinie 30.08.2023 10:22

Warsztaty świetne, dużo można się nauczyć i dowiedzieć, a przede wszystkim można się zrelaksować! W pracowni panuje przemiła atmosfera.

 Zakręć się! Nauka toczenia na kole (o 14:00)

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Ania
743 Opinie 29.08.2023 11:31

Świetne warsztaty. Kinga spokojnie i po kolei wszystko tłumaczy. Przechodzi się cały proces od wyrobienia gliny do ozdobienia angobami i sgraffito. To świetny pomysł na prezent, nawet dla kogoś kto nigdy nie miał do czynienia z ceramiką.

 Zakręć się! Nauka toczenia na kole (o 16:15)

5.0 Support

Potoczone

Warszawa

Ceramiczne
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto