Warszawa

Pomaluj Mebel Redesign & Vintage

“Pomaluj mebel” to nazwa pracowni i hasło, które tłumaczy się samo. Właśnie do tego namawia autorka przedsięwzięcia Wioletta Piotrowska-Antoszkiewicz. W klimatycznym warsztacie w miejscowości Baniocha pod Warszawą (między Piasecznem a Górą Kalwarią) meble, abażury i zasłony dostają nowe życie. Pomalowane, odnowione i z nową tapicerką cieszą właścicieli, a jednocześnie nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter vintage.

Wioletta jest z wykształcenia i zamiłowania socjologiem oraz badaczem-poszukiwaczem. Ukończyła Stosunki Międzynarodowe i Socjologię. Dziś oddaje swój czas i energię całkiem innej pasji – starym meblom. Nikt, kto zna Wiolettę, nie dziwi się temu, bo to niespokojny duch, który od dziecka szyje, przerabia, maluje, tworzy, wymyśla i kreatywnie działa. Od 10 lat cała ta potrzeba twórczego działania skupia się na odnawianiu mebli.

Zaczęło się od urządzania własnego kąta. Potem przyszedł czas na działalność hobbystyczną i prowadzenie bloga. Dziś Wioletta zajmuje się renowacją na pełen etat. Przyjmuje meble do tapicerowania, malowania i stylizacji, a co najważniejsze dla nas – prowadzi warsztaty. Uczestników zaraża swoją pasją. Przekonuje, że: “Własna twórczość mniej lub bardziej profesjonalna, udana, kreatywna czy nie, zawsze cieszy najbardziej. Każdy ma jakiś talent, trzeba go tylko odnaleźć”.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Urszula
342 Opinie 2022-05-02 08:27

Ależ to był wspaniały czas! Intensywny warsztat, ogrom wiedzy i praktycznych porad, porady krok po kroku, ale przede wszystkim bardzo ciepła atmosfera. To wszystko zasługa Wioli, która czuwa nad tym by jak najlepiej wykorzystać spędzone u niej godziny. A efekty? Zabrany do domu mebel, to prawdziwa perełka :)

 Zrób sobie krzesło w stylu PRL

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Natalia
342 Opinie 2022-01-24 13:13

Polecamy warsztaty z Wiolettą z całego serca. Bardzo profesjonalnie, większość prac wykonaliśmy samodzielnie pod czujnym okiem Wioli. Fotele wyszły znakomicie! Na szczególną uwagę zasługuje niezwykła gościnność i życzliwość Wioli oraz dzielenie się wiedzą bez żadnych oporów. Weekendowe warsztaty (chociaż męczące) były ogromnie przyjemne, spędzone w przyjacielskiej atmosferze.

 Zrób sobie kultowy fotel PRL

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Patrycja
342 Opinie 2021-11-16 08:47

Jestem bardzo zawodolna z warsztatów, do tego stopnia, że chyba niebawem podejme się samodzielnej renowacji fotela. Wybrałam dośc pracochłonny model, ale to nic, Wiola poświęciła mi dużo czasu i uwagi i w bardzo przystępny sposób przekazała swoją wiedzę. Poza tym na warsztatach panuje przesympatyczna i otwarta atmosfera. Polecam!

 Zrób sobie kultowy fotel PRL

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Monika
342 Opinie 2021-09-06 10:24

Warsztaty z Wiolą to czysta przyjemność. Wiola posiada ogomną wiedzę i umie ją przekazać. Podczas warsztatów panuje swojska atmosfera, pracuje się świetnie, dużo można się nauczyć. Gorąco polecam.

 Zrób sobie kultowy fotel PRL

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Aleksandra Michalak
1 Opinie 2021-07-13 23:38

Jedne z najlepszych warsztatów jakie można sobie wyobrazić! Dużo praktycznej wiedzy przedstawionej w ciekawy, jasny i angażujący sposób. Wiola jest niezwykle ciepłą, sympatyczną i cierpliwą osobą (zwłaszcza dla takiej początkującej osoby jak ja). Już nie mogę się doczekać aż rozpocznę renowację kolejnego mebla, co dzięki wiedzy z warsztatu będzie czystą przyjemnością! Bardzo polecam!

 Zrób sobie kultowy fotel PRL

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Anna Myśliwiec
1 Opinie 2021-07-09 07:35

Fantastyczne warsztaty w pięknych okolicznościach przyrody (ogród niesamowitej urody). Świetnie zbalansowane proporcje teorii i praktyki, obcowanie z rzemiosłem i jedzenie truskawek. Ogromnie polecam, a fotel który moja mama wyrzuciła z domu podbił jej serce tak, że jednak chce go z powrotem :)

 Zrób sobie kultowy fotel PRL

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Ewa
342 Opinie 2021-07-06 23:53

wspaniałe warsztaty, przemiła prowadząca! krok po kroku Wiola odkrywa przed kursantami tajniki tapicerowania, odpowiada cierpliwie na tysiące pytań:) wyniosłam z warsztatu mnóstwo wiedzy, notatek i przekonania, że tapicerowania to nie taka trudna sztuka jak sądziłam, już mam za sobą pierwszą wizytę w hurtowni tapicerskiej więc uważajcie, bo wpadniecie po uszy :)!!

 Zrób sobie krzesło w stylu PRL

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Małgosia
342 Opinie 2021-03-11 23:21

Polecam! Warsztaty upłynęły w miłej atmosferze. Wiola wszystko tłumaczy i pokazuje. Podpowiada, jakie rozwiązania są najlepsze. Sztuka tapicerowania nie jest aż tak trudna, jak sobie wyobrażałam :-) Wymaga jednak dokładności i cierpliwości. Babciny fotel od lat przesuwany z kąta w kąt, w ciągu jednego dnia stał się wygodnym meblem, stojącym w centralnym punkcie salonu :-)

 Zrób sobie krzesło w stylu PRL

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Renata
342 Opinie 2021-02-04 09:38

Bardzo polecam warsztaty u Wioli. Bardzo profesjonalne w miłej atmosferze ale intensywnie i twórczo. Po warsztatach , gdzie zrobiłam swój pierwszy prosty fotel zrobiłam samodzielnie już kolejne 4 fotele i na tym nie poprzestaję bo kolejnych kilka czeka w garażu :-). Dzięki Wiolu za podstawy i pokazanie że to nie takie trudne .

 Zrób sobie kultowy fotel PRL

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Renata
342 Opinie 2021-02-04 09:33

Podczas warsztatów z Wiolettą nauczyłam się podstaw tapicerowania na prostym fotelu Śnieżnik ale przede wszystkim Wiola nauczyła mnie solidnego podejścia do wszystkich czynności. W rozmowach podczas ciężkiej pracy otworzyła mi oczy na to, że każdy mebel ma swoją historię i pochodzi z jakiegoś okresu , zatem ważne jest by go nie przebierać a odpowiednio ubrać :-). Po tych warsztatach zrobiłam samodzielnie już kolejne , trudniejsze modele i nie obawiam się brać za kolejne :-). Polecam bardzo :-)

 Zrób sobie kultowy fotel PRL

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Beata
342 Opinie 2021-02-03 16:01

Super warsztat, bardzo polecam. Viola poświęca dużo czasu kursantowi i naprawdę można się dużo nauczyć. Czas płynie bardzo owocnie i w miłej atmosferze.

 Zrób sobie krzesło w stylu PRL

5.0 Support