Warszawa

Paulina Kwietniewska

Są takie osoby, które już od najmłodszych lat wiedzą, czym będą zajmowały się w przyszłości. Po drodze pojawia się etap mądrych rad ze strony otoczenia i chwile zwątpienia. Nie da się ukryć, że prawdziwym szczęściem jest odnalezienie w sobie odwagi, żeby w dorosłym życiu podążać za swoimi marzeniami. Tak w dużym skrócie wygląda historia Pauliny Kwietniewskiej, która od dziecka kochała malować. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Następnie swoje umiejętności doskonaliła w London Atelier of Representational Art oraz Accademia di Belle Arti di Catania.

Decyzja o całkowitym poświęceniu się sztuce nie była prosta. Nadeszła w najmniej oczekiwanym momencie – chwilę po narodzinach córeczki. Wtedy Paulina do głosu dopuściła intuicję i zdecydowała się na podążanie własną ścieżką. Jej prace szybko wywołały spory entuzjazm i wiele osób zaczęło jej zlecać tworzenie portretów. Po jakimś czasie Paulina postanowiła pójść krok dalej i zaczęła organizować warsztaty malarskie.

Paulina zajmuje się głównie malowaniem realistycznym. To w dużej mierze doświadczenie filozoficzne, które zmienia sposób myślenia i postrzegania świata. Wymaga dostrzegania natury rzeczy, analizy otoczenia i głębszego zrozumienia. Potencjalnie daje to ogromne pole do popisu i ekspresji, ale tylko wtedy, gdy artysta doskonale opanuje kwestie techniczne. 

Kursy prowadzone przez Paulinę są otwarte na wszystkich, którym marzy się przygoda przed sztalugą. Przy jej wsparciu nawet debiutanci mogą poczuć magię procesu twórczego. Podczas warsztatów malarskich Paulina asystuje im w drodze od pustej kartki do gotowego obrazu. Uczestnicy wychodzą z nich bogatsi o wiedzę z zakresu stylistyki, ale także pojęć technicznych. Paulina otwarcie mówi, że umiejętności nie są związane z talentem. Chętnie towarzyszy osobom, które są gotowe włożyć pracę w swój rozwój i angażują się w proces. Udowadnia, że przy odpowiednim prowadzeniu, każdy jest w stanie nauczyć się rysować i malować. Ciepła i serdeczna atmosfera, jaka panuje podczas zajęć, ale także klarowność i jasność przekazu Pauliny, sprawiają, że nawet osoby początkujące znajdują tam przestrzeń na odkrycie drzemiącego w nich potencjału.  Wielu z nich decyduje się regularnie wracać i pod jej okiem pogłębiać wiedzę oraz rozwijać warsztat malarski. 

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Magdalena
342 Opinie 2022-06-16 22:54

Bardzo polecam warsztaty! Dowiedziałam się o konkretnych technikach, narzędziach i pomocach merytorycznych, a wiedza, którą miałam do tej pory została usystematyzowna. Uchwycenie podobieństwa zrobiło się o wiele łatwiejsze :) Paulina ma duże doświadczenie i indywidualnie oraz z uwagą podchodzi do każdego kursanta. Atmosfera na warsztatach była przyjazna i 6 h minęło bardzo szybko - pozostała satsfakcja z wykonanej pracy, inspiracja do dalszego malowania i materiały do samodzielnych ćwiczeń. Dziękuję!

 Portret: warsztaty z akwareli

5.0 Support