Co powstaje z zamiłowania do pracy z ludźmi i pasji do rękodzieła? W przypadku Ani zakończyło się to dyplomem Animatora Kultury i czeladnika z tkactwa i wikliny. Ale to był dopiero początek przygody! Gdy odkrywała haft, tkactwo, koronkę, wiklinę i inne obszary rzemiosła, wiedziała, że to zostanie z nią na dłużej. Na drodze poszukiwań zawodowych pojawił się pomysł otworzenia studia sitodruku. Początkowo była to przestrzeń do realizowania małych zleceń, następnie miejsce twórczych działań, do których mogła zaprosić entuzjastów rzemiosła. 

Jej warsztaty rękodzielnicze to osobista próba naprawy świata i przeciwdziałanie wszechobecnemu konsumpcjonizmowi. U podstaw jej działania leży chęć do zaszczepiania w ludziach myśli: “Mam zdolne ręce, potrafię tworzyć!”. Kurs sitodruku to dla Ani także przestrzeń do edukowania z zakresu ekologii, inspirowania do życia w duchu less waste oraz do okrywania wartości pracy rąk.  

Wrocławska pracownia PANATO Sito wywodzi się z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Panato. Przez 10 lat działania profil spółdzielni ostatecznie ewoluował i przyjął obecny kształt – pracowni zajmującej się produkcją ekologicznych toreb z nadrukiem oraz prowadzeniem warsztatów rękodzielniczych.

Energia Ani i jej sposób prowadzenia warsztatów sprawia, że uczestnicy regularnie wracają do pracowni. Jej zajęcia to zachęta do aktywnego uczestniczenia w tym co się dzieje wokół i do samorozwoju. W jej twórczej przestrzeni ludzie nabierają wiary we własne możliwości, zaczynają dostrzegać wartość w swoim działaniu i ściągają z siebie presję narzuconych przez otoczenie oczekiwań. Pozostaje tylko radość kreowania i nadawania przedmiotom drugiego życia – Ania na swoim warsztacie wprowadza elementy wiedzy ekologicznej, używa materiałów z recyklingu lub takich, które jak najmniej zanieczyszczają ekosystem. Ostatecznie korzystają na tym i uczestnicy warsztatu, i planeta. 

Prowadzone warsztaty

 • Warsztaty introligatorskie Panato Sito

  Zrób sobie notes

  200 zł 60 minut / os.
  3 h
  3-5 os.
 • Warsztaty sitodruku Panato Sito

  Sitodruk dla każdego

  330 zł 60 minut / os.
  6 h
  2-6 os.

Opinie o warsztatach (5)

Review
oceniono
5.0
Agnieszka
932 Opinie 22.11.2023 16:16

Super atmosfera! Dzięki za wsparcie i cierpliwość do moich pomysłów. Notes kończyłam jeszcze w domu i wiem, że będę działać dalej.

 Zrób sobie notes

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Magda
932 Opinie 22.05.2023 17:33

Mega warsztaty dla każdej artystycznej duszy:) Komunikatywne wyjaśnienie techniki sitodruku, wsparcie podczas "debiutu" i niesamowity efekt wyjątkowego, spersonalizowanego t-shirtu. No i miejsce magiczne!

 Sitodruk dla każdego

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Ada
932 Opinie 13.11.2022 09:46

Super warsztaty! Ciekawa tematyka, powrót do tradycyjnego rzemiosła. Polecam!

 Zrób sobie notes

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Maja
932 Opinie 23.09.2022 08:32

Warsztaty z sitodruku w pracowni Panato, jak dla mnie świetnie balansują pomiędzy teorią, a praktyką, gdzie dodatkowo teoria zawiera mnóstwo inspiracji i wskazówek, co w ogóle z tą umiejętnością można zrobić! Podczas części praktycznej, ani przez chwilę nie czułam się zagubiona, a proces jest trochę skomplikowany, więc jest gdzie się zgubić :P. Z warsztatów wyszłam z jedynymi w swoim rodzaju koszulkami i zestawem papierowych kartek, którymi już obdarowałam ziomeczków i rodzinę :D. Super sprawą jest też to, że do pracowni można wrócić i wykorzystać nabyte umiejętności nie kupując całego sprzętu, który jest potrzebny! Podsumowując - naprawdę polecam <3

 Sitodruk dla każdego

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Marta
932 Opinie 10.07.2022 22:35

Świetne warsztaty! Udział w nich uporządkował moją wiedzę i pozwolił na przetestowanie swoich sił zarówno w druku na papierze, jak i na tkaninach. Bardzo miła i otwarta atmosfera ułatwiała wyciągnięcie, jak najwięcej z czasu spędzonego w pracowni. Mam notes pełen notatek, koszulki, bluzy i torby z własnym nadrukiem i prace na papierze. Polecam!

 Sitodruk dla każdego

5.0 Support

Panato Sito

Wrocław

Sitodruku
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto