Wrocław

Panato Sito

Co powstaje z zamiłowania do pracy z ludźmi i pasji do rękodzieła? W przypadku Ani zakończyło się to dyplomem Animatora Kultury i czeladnika z tkactwa i wikliny. Ale to był dopiero początek przygody! Gdy odkrywała haft, tkactwo, koronkę, wiklinę i inne obszary rzemiosła, wiedziała, że to zostanie z nią na dłużej. Na drodze poszukiwań zawodowych pojawił się pomysł otworzenia studia sitodruku. Początkowo była to przestrzeń do realizowania małych zleceń, następnie miejsce twórczych działań, do których mogła zaprosić entuzjastów rzemiosła. 

Jej warsztaty rękodzielnicze to osobista próba naprawy świata i przeciwdziałanie wszechobecnemu konsumpcjonizmowi. U podstaw jej działania leży chęć do zaszczepiania w ludziach myśli: “Mam zdolne ręce, potrafię tworzyć!”. Kurs sitodruku to dla Ani także przestrzeń do edukowania z zakresu ekologii, inspirowania do życia w duchu less waste oraz do okrywania wartości pracy rąk.  

Wrocławska pracownia PANATO Sito wywodzi się z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Panato. Przez 10 lat działania profil spółdzielni ostatecznie ewoluował i przyjął obecny kształt – pracowni zajmującej się produkcją ekologicznych toreb z nadrukiem oraz prowadzeniem warsztatów rękodzielniczych.

Energia Ani i jej sposób prowadzenia warsztatów sprawia, że uczestnicy regularnie wracają do pracowni. Jej zajęcia to zachęta do aktywnego uczestniczenia w tym co się dzieje wokół i do samorozwoju. W jej twórczej przestrzeni ludzie nabierają wiary we własne możliwości, zaczynają dostrzegać wartość w swoim działaniu i ściągają z siebie presję narzuconych przez otoczenie oczekiwań. Pozostaje tylko radość kreowania i nadawania przedmiotom drugiego życia – Ania na swoim warsztacie wprowadza elementy wiedzy ekologicznej, używa materiałów z recyklingu lub takich, które jak najmniej zanieczyszczają ekosystem. Ostatecznie korzystają na tym i uczestnicy warsztatu, i planeta. 

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Marta
342 Opinie 2022-07-10 22:35

Świetne warsztaty! Udział w nich uporządkował moją wiedzę i pozwolił na przetestowanie swoich sił zarówno w druku na papierze, jak i na tkaninach. Bardzo miła i otwarta atmosfera ułatwiała wyciągnięcie, jak najwięcej z czasu spędzonego w pracowni. Mam notes pełen notatek, koszulki, bluzy i torby z własnym nadrukiem i prace na papierze. Polecam!

 Sitodruk dla każdego

5.0 Support