Naturalnie Naturalni

Naturalnie Naturalni tworzą we własnej kuchni. Ale warsztaty (i niekiedy wykłady) prowadzą w całej Polsce. Są zapraszani przez najróżniejsze organizacje, prywatne grupy i firmy. Biorą udział w festiwalach, targach i wydarzeniach organizowanych przez galerie i ośrodki kultury. Zdarza się, że prowadzą zajęcia nawet dla tysiąca osób.


Zawsze przyświeca im jeden cel: szerzyć wiedzę o naturalnych kosmetykach i pokazywać, że ich robienie jest nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim proste i wcale nie takie czasochłonne. Przy tym wszystkim starają się używać sprzętów i opakowań wielokrotnego użytku. I namawiać do tworzenia własnych kosmetyków, środków czystości i kremów w zaciszu domowym.


Martyna Majewska i Szymon Odyjas mówią o sobie, że ,,żyją w zgodzie z naturą bez popadania w skrajności”. Od wielu lat starają się prowadzić dom i odżywiać tak zdrowo, jak się da. Martyna tworzy jadalne – choć niekoniecznie smaczne – kosmetyki, a Szymon jest królem octu, nalewek, fermentacji i kiszonek, czyli jak twierdzi Martyna “sieje pozytywny i zdrowy ferment”.


Zaczęło się od osobistej potrzeby wprowadzenia pozytywnych zmian w życie. Potem przyszedł czas na blog popularyzujący wiedzę o naturalnym żywieniu i kosmetykach. Dziś Naturalnie Naturalni zarażają swoim podejściem w całej Polsce. To właśnie ich misja: pokazać, że robienie zdrowych kosmetyków jest proste i nie wymaga wiele czasu.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Barbara
159 Opinie 2021-11-08 14:27

Dla mnie te warsztaty to strzał w dziesiątkę. Dużo ważnych praktycznych wskazówek i informacji. Bardzo dziekuje. Jeśli będą jeszcze jakieś warsztaty o poszerzonej wiedzy to na pewno z nich skorzystam.

 Zjedz swój krem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Kasia
159 Opinie 2021-09-13 10:19

Super warsztaty. Dużo zdobytej wiedzy i przede wszystkim nauczyłam się robić swoje naturalne kosmetyki :) Dodatkowo bardzo fajna atmosfera na warsztatach i chętnie dzielący się wiedzą prowadzący. Dziękuję :)

 Zrób kosmetyki dla ciała

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Zosia Rojek
4 Opinie 2021-06-21 22:47

Niezwykle inspirujące warsztaty! Nigdy wcześniej nie interesowałam się kosmetykami naturalnymi, a na warsztaty poszłam ponieważ... dostałam je w prezencie. I gdyby ktoś mi powiedział, że dwa tygodnie po warsztatach będę ukręcać własną pastę do zębów czy krem do opalania szukając własnych przepisów, to bym go wyśmiała :-) A jednak! Do kupnych kosmetyków już raczej nie wrócę. Polecam bardzo!

 Zrób kosmetyki dla ciała

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Elżbieta
159 Opinie 2021-06-20 12:12

Uczestniczyłam w warsztatach "Mydło i powidło" , fajnie zostały zorganizowane. Czytałam wcześniej blogi o robieniu mydła, ale warsztaty tę wiedzę uporządkowały, i pozbyłam się strachu przed zrobieniem własnego mydła. Inspiracją też było to,że Naturalni stosują głównie to , co mamy wokół siebie łatwo dostępne,np. przyprawy, zioła. Nie trzeba kupować podkolorowanej miki ( pomijając kwestie pozyskiwanie tego minerału) , aby zrobić fajny kosmetyk. Naprawdę polecam!!

 Mydło i powidło

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Martyna
159 Opinie 2021-02-22 19:05

Rewelacyjne warsztaty! Poza zdobywaniem praktycznej wiedzy i umiejętności to również po prostu miło spędzony czas - wąchanie kolorowych ziół, wymiana myśli w kameralnej grupie przy kawie, bez pośpiechu i w atmosferze życzliwości :)

 Zjedz swój krem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Maria
159 Opinie 2021-01-19 13:13

Dziękuję badzo za inspirujący warsztat. Mogę zrobić swój kosmetyk bez uczenia się szkodliwych substancji zawartych w kosmetykach sklepowych. i próby ich omijania. Szkoda tylko, że trzeba robić samemu notatki. Łatwiej by było otrzymać gotowy przepis. Ale mimo to polecam zajęcia, bo naprawdę można zrobić samemu własne kremy i tonik, a to jest frajda!

 Zjedz swój krem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Aga
159 Opinie 2020-10-09 22:26

Przemiła atmosfera, czas zleciał za szybko zdecydowanie.

 Zrób kosmetyki dla ciała

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Marta
159 Opinie 2020-09-14 05:09

Świetnie poprowadzone warsztaty, miła atmosfera, duża ilość ciekawych materiałów, super!

 Zrób kosmetyki dla ciała

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Katarzyna
159 Opinie 2020-07-13 16:29

Bardzo ciekawe warsztaty, otwierające oczy nt. prawdziwych kosmetyków naturalnych. Świetni, pozytywni i autentyczni prowadzący. Na pewno do nich wrócę! Polecam z całego serca!

 Zjedz swój krem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Marzenia Kołodziej
1 Opinie 2020-06-05 09:42

SUPER warsztaty. Prowadzący Martyna i Szymon, mają wielką wiedzę, którą chętnie się dzielą i nie boją się żadnych trudnych pytań. Są też mega autentyczni, bo sami stosują kosmetyki, których robienia uczą na warsztatach. To mnie bardzo przekonuje i buduje moje zaufanie. Robienie kosmetyków naturalnych wydawało mi się strasznie trudne i skomplikowane, ale Martyna pokazała mi, że można to zrobić łatwo, szybko i dobrze. Pozostaje teraz tylko próbować robić samemu i znaleźć taki skład kremu, który będzie idealny dla mojej skóry. Ale właśnie dzięki tym warsztatom wiem, że to jest możliwe!!! POLECAM wszystkim, którzy mają już dość czytania etykiet i chcą wiedzieć z czego składa się ich krem oraz jakie ma właściwości. Chcą też miło spędzić czas, połączyć przyjemne z pożytecznym i mieć swój zestaw naturalnych kosmetyków na najbliższy miesiąc. A ziołowy tonik do twarzy to po prostu mistrzostwo świata !!!

 Zjedz swój krem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Magda
159 Opinie 2020-06-04 17:58

Fantastyczne warsztaty - sympatyczni prowadzący, którzy dzielą się swoją imponującą wiedzą, możliwość zrobienia własnych kosmetyków i zyskanie świadomości, że wcale nie potrzebujemy tej całej chemii w tym, co nakładamy na skórę. Naprawdę warto.

 Zjedz swój krem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Agnieszka
159 Opinie 2020-05-26 19:48

Świetna, przyjazna atmosfera. Bardzo otwarci i przemili prowadzący :) Dla mnie - osoby, która pierwszy raz miała okazję uczestniczyć w tworzeniu kremów, było to przeżycie bardzo ciekawe i inspirujące. Serdecznie polecam!!!

 Zjedz swój krem

5.0 Support