fbpx

Mozaikon

Pracownia Mozaikowanie to miejsce, gdzie pasjonaci związani z mozaiką i witrażem organizują warsztaty dla dorosłych i nie tylko. Tworzenie mozaikowych pater często bywa pierwszym krokiem w sztuce układania obrazków z kolorowych kawałków szkła, ceramiki, czy kamyczków. Zwykle ten pierwszy krok to początek pięknej drogi. Uczestnicy wracają do Pracowni, aby tworzyć mozaikowe rzeźby 3D, witraże albo inkrustowane mozaiką meble. Pracownia jest też siedzibą Mozaikonu – sklepu internetowego z materiałami do tworzenia mozaiki.


Ewa Zdanowska-Góra jak wielu z nas pracuje w biurze dużej firmy, a po godzinach zamienia się w prawdziwą Pasjonatkę mozaiki. Miłość do tej mało spotykanej sztuki narodziła się, gdy Ewa nie była w stanie regularnie chodzić na zajęcia z ceramiki, którą kochała od lat. Zaczęła od zajęć z mozaiki u wspaniałej polskiej artystki Pauliny Okurowskiej, a przez kolejne lata uczyła się u wybitnych twórców w Polsce i w Europie.


Ewa przekonuje, że ,,mozaiki w kościołach i komunistyczne murale na zakładach pracy to nie wszystko”. Mozaiką można dekorować małe przedmioty, ozdobić łazienkę albo wielkie elewacje budynków. Misją Ewy jest popularyzacja tej sztuki i przekonanie uczestników, że ,,stworzenie pięknej pracy artystycznej, nie zależy od tego, czy pani w szkole na plastyce dawała ci piątki, czy nie. Wrażliwość artystyczną kształtujemy całe życie”. Według nas świetnie to robić na przykład na warsztatach u Ewy.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Małgosia
44 Opinie 2020-07-10 09:28

Gorąco polecam warsztaty z mozaikowania, z przemiłą Ewą! Bardzo przyjemnie spędzony czas, wszystko na spokojnie wytłumaczone, pokazane, w świetnej atmosferze. Wyszłam z piękną mozaiką i nie mogę się doczekać następnych do kolekcji:)

 Stwórz mozaikową paterę

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Olga Wiśniewska
44 Opinie 2020-05-11 10:07

Polecam gorąco. Byłam dwa razy! Świetny sposób na spędzenie kilku godzin w przemiłej atmosferze i towarzystwie osób, które podzielą się swoją pasją w interesujący sposób.

 Stwórz mozaikową paterę: weekend

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Agata Wiśnioch
1 Opinie 2020-03-04 15:48

Świetna atmosfera, Ewa i jej mama Danuta są bardzo miłe i sympatyczne. Ewa posiada bardzo dużą wiedze w swojej dziedzinie a co najważniejsze: pasję! Zdecydowania złapałam bakcyla:) całe szczeście, ze Ewa prowadzi tez sklep z akcesoriami do robienia mozaiki

 Stwórz mozaikową paterę: weekend

5.0 Support