Warszawa

Monika Stolarska

Rysowanie, lepienie, malowanie – wokół tego kręciło się dzieciństwo Moniki Stolarskiej, a jej mama – widząc jej twórcze ciągoty – była dla niej ogromnym wsparciem. Naturalne było, że Monika pokieruje swoje kroki w stronę edukacji artystycznej. Najpierw jako nastolatka w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie miała możliwość odkrywać świat rzeźby, plakatu, projektowania graficznego i fotografii, a następnie poszerzała swoje horyzonty na wydziale Malarstwa na warszawskiej ASP. Oprócz klasycznego malarstwa, jej serce bije szybciej także na myśl o projektowaniu plakatów, okładek płyt, książek oraz ilustracji do tekstów.

Monikę inspiruje otoczenie – przyroda, architektura, ale także to, co czyta, ogląda i słucha. Nie zatrzymuje tej energii, ale przekazuje ją dalej – w trakcie warsztatów, do których podchodzi holistycznie. Jej kurs to przestrzeń do malowania, wycinania, komponowania, ale także długich rozmów o łączeniu kolorów, sztuce i twórczości. Największą radość przynosi jej świadomość, że kursanci poprzez kreatywne działanie zmieniają samych siebie i perspektywę na życie. Niewątpliwie jest to powiązane z faktem, że metody Moniki dalekie są od uczenia pod linijkę. Wierzy w to, że każdy ma własną drogę, a ona wchodzi w rolę nauczyciela z indywidualnym podejściem i otwartością na drugą osobę. Właśnie dlatego jej warsztaty to nie tylko twórcze działanie, ale także inspirujące rozmowy i przebywanie w wyjątkowej atmosferze. 

Pracownia Moniki mieści się na warszawskiej Woli i zyskała przydomek “Ludwika” od nazwy ulicy, na której się znajduje. To przestrzeń, w której uczestnicy nie tylko zdobywają nowe kompetencje, ale także mogą dyskutować i najzwyczajniej w świecie zainspirować się twórczą aurą. Prowadzone przez nią warsztaty malarskie, rysunkowe i kolażu to tak naprawdę zaproszenie do tworzenia – bez ograniczeń, sztywno ustalonych ram i na własnych zasadach. Odnajdą się na nich osoby zaawansowane, początkujące, ale przede wszystkim te, które pragną złapać oddech w kreatywnej przestrzeni. 

Prowadzone warsztaty

 • Warsztaty malarskie kolazu Monika Stolarska

  Malowanie i rysowanie tuszem

  240 zł 60 minut / os.
  3 h
  3-7 os.
 • warsztaty malarskie monika stolarska

  Malarstwo: jak zbudować głębię w obrazie

  490 zł 60 minut / os.
  3 h
  2-4 os.
 • Warsztaty malarskie kolazu Monika Stolarska

  Kolaż i techniki mieszane

  240 zł 60 minut / os.
  3 h
  3-7 os.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Aśka
638 Opinie 31.05.2023 18:45
5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Natalia
638 Opinie 14.05.2023 20:12

Świetne warsztaty i wspaniała atmosfera. Chociaz jestem zupelnie zielona jesli chodzi o malowanie to zlapalam bakcyla i bardzo sie zrelaksowalam w trakcie :)

 Malowanie i rysowanie tuszem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Dominika
638 Opinie 10.05.2023 11:18

Warsztaty w świetnej atmosferze, jest kameralnie i miło. Uczestniczyłam w warsztatach z tuszu i kolażu i polecam obydwa. Monika chętnie dzieli się wiedzą, a przy tym zachęca do własnych poszukiwań i prób. Wspaniale spędzony czas, na pewno jeszcze będę tutaj wracać 🙂

 Malowanie i rysowanie tuszem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Ula
638 Opinie 08.05.2023 02:30

Świetne warsztaty, wracam na nie regularnie. Zajęcia są w małej grupie, w kameralnej pracowni. Monika podchodzi do każdego uczestnika indywidualnie, a sama technika daje duże możliwości eksperymentowania.

 Malowanie i rysowanie tuszem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Joanna
638 Opinie 07.05.2023 10:19

Rewelacyjne Zajęcia w miłej atmosferze Jest wygodnie i dużo miejsca dostępne są wszystkie materiały Bardzo polecam

 Malowanie i rysowanie tuszem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Aleksandra
638 Opinie 25.04.2023 09:42

Dziękuję za warsztaty w miłej atmosferze. Za przekazaną wiedzę! Monika potrafiła zarówno podpowiadać i pomagać, ale tez zostawiać pełna przestrzeń na własne próby i eksperymenty - wedle potrzeb. Pracownia kameralna, mi osobiście to bardzo pasowało. Warsztaty dobrze przygotowane - były i wszystkie potrzebne materiały, i przykłady/inspiracje, czas dla każdego żeby o coś dopytać (kameralna grupa).

 Malowanie i rysowanie tuszem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Asia
638 Opinie 15.02.2023 07:29

Wspaniały! Bardzo polecam !W pracowni są dostępne wszystkie materiały i narzędzia a także inspiracje i przykłady Prowadząca zachęca do prób i eksperymentów. Pracownia w dobrym punkcie i łatwy dojazd. Zajęcia w miłej kameralnej atmosferze. Dużo się nauczyłam i fajnie spędziłam czas.

 Malowanie i rysowanie tuszem

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Kat
638 Opinie 10.02.2023 13:01

Kolaż u Moniki Stolarskiej to nie tylko klejenie obrazków, ale też bliski kontakt z farbami i tuszem, rozmowa o sztuce, nie-o-sztuce, "art hacki", "wynosy", dobra herbatka, ciasteczko i klimat pięknej artystycznej pracowni. Taka kameralna grupowa terapia manualna. :) Monika ma naturalny talent do dzielenia się wiedzą i buduje atmosferę bezpieczeństwa i otwartości. Powyżej oczekiwań! <3

 Kolaż i techniki mieszane

5.0 Support
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto