Warszwa

Miasto Szkutnia

Miasto Szkutnia to otwarta pracownia stolarska. Mieści się nad Wisłą, na terenie Klubu Sportowego “Spójnia”. To niezwykłe miejsce, które łączy miłość do drewna i do…wody. Powstają tu: canoe, kajaki, supy i longboardy. Spod rąk pomysłodawcy i prowadzącego wyszła nawet deska surfingowa – rzecz rzadko spotykana w tej części Europy.

Przemek Sobotowski od ponad 25 lat pracuje w finansach. W pewnym momencie odszedł z korporacji i zrobił sobie “przerwę na życie”. To wtedy wszystko się zaczęło. Kupił 60-letnią drewnianą szwedzką łódź motorowo-żaglową. I przepadł. Remont łodzi obudził w nim miłość i pasję. Wraz z końcem renowacji przyszedł niedosyt.

To z niego zrodził się pomysł na pracownię stolarską. Dziś Przemek tworzy własne projekty i prowadzi warsztaty. Uczestnikom stara się pokazać, jak wielka jest satysfakcja z pracy manualnej. Przekonuje, że “drewno jest cudowne, a małe pływadła (kajaki, canoe, deski) są piękne”. Trudno się z tym nie zgodzić. Wystarczy raz zajrzeć do jego pracowni, aby się przekonać.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Jacek Niewęgłowski
1 Opinie 2022-06-11 11:42

Z czystym sumieniem polecam te warsztaty! Atmosfera w której się odbywają zajęcia jest wspaniała, a satysfakcja z wykonanego longboardu jest niesamowita! Prowadzący w każdym momencie służy pomocą i chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem. Ostatniego dnia było mi szczerze żal, że to już koniec.

 Zbuduj swój longboard

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Michał
342 Opinie 2022-05-01 22:12

Świetne warsztaty, nauczyłem się wiele, a deska śmiga jak marzenie. Polecam!

 Zbuduj swój longboard

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Adam
342 Opinie 2022-02-09 20:30

Świetne warsztaty! Prowadzący jest pasjonatem tego co robi. Za równo od strony merytorycznej jak i praktycznej jest dobrze przygotowany. Jeśli ktoś jest zainteresowany pokrewnymi tematami to prowadzący chętnie doradza jak coś można zrobić. Polecam!

 Zbuduj swój longboard

5.0 Support