MedusaArt

MedusaArt to pracownia, która działa od 2007 roku. To miejsce twórczych procesów i powstawania niepowtarzalnej biżuterii. Dewizą pracowni jest tworzenie pojedynczych egzemplarzy, często wg projektów na zamówienie. Powstają tu wyroby łączące srebro z naturalnymi minerałami, perłami i emalią. Adepci sztuki złotniczej poznają podstawy tradycyjnych technik jubilerskich.

Kinga Włodarczyk to artysta plastyk, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, a jednocześnie socjolog. Od dzieciństwa związana jest ze sztuką przede wszystkim dzięki malarstwu, które od pokoleń było uprawiane w jej rodzinie.

Organizowanie warsztatów jest odpowiedzią Kingi na liczne pytania w stylu “jak to jest zrobione?”. Warsztaty to także misja, by nie dopuścić do zaniku tradycyjnego rzemiosła jakim jest złotnictwo. Na zajęciach uczestnicy tworzą autorską biżuterię, korzystając z technik uprawianych od wieków. Używają prostych narzędzi, wykonują wszystko ręcznie, ale z naciskiem na nowoczesne formy i indywidualne pomysły.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Agnieszka
81 Opinie 2021-03-31 20:41

Było fantastycznie! Mam nadzieję, że będę pamiętać każdą chwilę z warsztatów!

 Stwórz spersonalizowaną obrączkę

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Agata
81 Opinie 2021-02-02 09:30

Najprościej mówiąc było extra. Ale to do końca nie oddaje mojego zachwytu. Zawsze chciałam spróbować swoich sił w jubilerstwie. Te warsztaty to dobry sposób, żeby sprawdzić czy to rzecz dla Ciebie. Dla mnie zdecydowanie tak. Warsztaty minęły w bardzo miłej i kameralnej atmosferze, Kinga dała mi wskazówki i proszę oto stworzyłam wisior! Serdecznie polecam warsztaty jubilerskie! Ja na pewno jeszcze zagoszczę w warsztacie Kingi!

 Ażurowy wisior

5.0 Support