Warszawa

Marta Puchłowska

Pracownia jest częścią Przestrzeni Wieloplastyczej. Jest to miejsce, na które składa się kilka indywidualnych pracowni malarskich i innych twórczych działań. Mieści się w pięknej kamienicy na Pradze Północ, gdzie sąsiaduje z Galerią 81°. Przestrzeń Wieloplastyczna bierze udział w Nocy Muzeów i PrezentAkcji. Ale nie musisz czekać na te szczególne eventy, aby zwiedzić to miejsce. Wystarczy, że weźmiesz udział w warsztatach, np. malowania techniką ebru pod troskliwym okiem Marty Puchłowksiej.

Marta skończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ze sztukami plastycznymi związała swoje zawodowe życie. Rysuje, maluje i pracuje w edukacji. Technika ebru staonwi wyróżnik jej działalności. Wszystko zaczęło się od studenckej wymiany na Uniwersytecie Mimar Sinan w Stambule. Tam na wydziale tradycyjnych tureckich sztuk Marta poznała ebru – wielowiekową technikę malarstwa na wodzie.

Prywatnie Marta jest także żoną Turka, co sprawiło, że mogła zbliżyć się do tureckiej kultury jeszcze bardziej. Technika ebru skradła artystyczne serce Marty do tego stopnia, że teraz chce dzielić się nią i propagować na organizowanych przez siebie warsztatach. Swoje zajęcia kieruje do wszystkich zainteresowanych, nie tylko tych, którzy są nastawieni na rozwój plastyczny. Przekonuje, że ”na warsztatach ebru można kreatywnie spędzić czas, spróbować czegoś nowego, odprężyć się”. Mile widziani są dorośli, młodzież i dzieci, bo warsztaty ebru są świętną platformą do działań międzypokoleniowych. A co ze zdolnościami plastycznymi? Tu mamy dobrą wiadomość: w ogóle nie są wymagane.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Magda
342 Opinie 2022-05-31 08:22

Bardzo polecam warsztaty! Szczególnie dla osób chcących poznawać nowe rzeczy, ale myślę, że każdego zainteresują! Nie ma czasu na nudę i na koniec każdy zabiera do domu wszystkie swoje prace :) Dobry pomysł na spędzienie wolnego czasu!

 Ebru: malarstwo na wodzie dla początkujących

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Karolina
342 Opinie 2022-03-07 12:00

Bardzo ciekawe warsztaty, na których można dowiedzieć się sporo o technice „ebru”. Świetna forma spędzenia czasu wolnego zarówno dla osób, które mają doświadczenie w sztukach plastycznych, jak i dla laików, którzy chcą samodzielnie stworzyć ciekawą kompozycję. Polecam!

 Ebru: malarstwo na wodzie dla początkujących

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Darya
342 Opinie 2022-02-20 08:57

Fajnie spędzony czas, świat „Ebru” wciąga i chcę się tworzyć, chcę się łączyć nowe kolory i próbować nowych wzorów. Polecam spróbować jeżeli szukacie pozytywnych emocji i nowych doznań. Warsztat sprawdził się jako bardzo fajnie spędzony czas razem z mężem. Dziękujemy, pani Marto!

 Ebru: malarstwo na wodzie dla początkujących

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Ewa
342 Opinie 2021-09-12 10:15

Świetne warsztaty w urokliwej praskiej kamienicy. Prowadząca zaskakuje wiedzą na temat tej techniki i dokładnością z jaką odtwarza tradycyjne materiały używane w tym malarstwie od wieków. Po wprowadzeniu, mogliśmy oddać się nieskrępowanej twórczości - można na zajęciach eksperymentować i wspaniale się bawić. Bardzo polecam. Ja mam ochotę na więcej.

 Ebru: malarstwo na wodzie dla początkujących

5.0 Support