Marta Puchłowska

Pracownia jest częścią Przestrzeni Wieloplastyczej. Jest to miejsce, na które składa się kilka indywidualnych pracowni malarskich i innych twórczych działań. Mieści się w pięknej kamienicy na Pradze Północ, gdzie sąsiaduje z Galerią 81°. Przestrzeń Wieloplastyczna bierze udział w Nocy Muzeów i PrezentAkcji. Ale nie musisz czekać na te szczególne eventy, aby zwiedzić to miejsce. Wystarczy, że weźmiesz udział w warsztatach, np. malowania techniką ebru pod troskliwym okiem Marty Puchłowksiej.


Marta skończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ze sztukami plastycznymi związała swoje zawodowe życie. Rysuje, maluje i pracuje w edukacji. Technika ebru staonwi wyróżnik jej działalności. Wszystko zaczęło się od studenckej wymiany na Uniwersytecie Mimar Sinan w Stambule. Tam na wydziale tradycyjnych tureckich sztuk Marta poznała ebru – wielowiekową technikę malarstwa na wodzie.


Prywatnie Marta jest także żoną Turka, co sprawiło, że mogła zbliżyć się do tureckiej kultury jeszcze bardziej. Technika ebru skradła artystyczne serce Marty do tego stopnia, że teraz chce dzielić się nią i propagować na organizowanych przez siebie warsztatach. Swoje zajęcia kieruje do wszystkich zainteresowanych, nie tylko tych, którzy są nastawieni na rozwój plastyczny. Przekonuje, że ”na warsztatach ebru można kreatywnie spędzić czas, spróbować czegoś nowego, odprężyć się”. Mile widziani są dorośli, młodzież i dzieci, bo warsztaty ebru są świętną platformą do działań międzypokoleniowych. A co ze zdolnościami plastycznymi? Tu mamy dobrą wiadomość: w ogóle nie są wymagane.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Ewa
161 Opinie 2021-09-12 10:15

Świetne warsztaty w urokliwej praskiej kamienicy. Prowadząca zaskakuje wiedzą na temat tej techniki i dokładnością z jaką odtwarza tradycyjne materiały używane w tym malarstwie od wieków. Po wprowadzeniu, mogliśmy oddać się nieskrępowanej twórczości - można na zajęciach eksperymentować i wspaniale się bawić. Bardzo polecam. Ja mam ochotę na więcej.

 Ebru: malarstwo na wodzie

5.0 Support